Tri oriešky pre Popolušku

• Česko Tři přání pro Popelku (viac)

Popoluška po smrti svojho otca žije s krutou macochou a rozmaznanou nevlastnou sestrou Dorou, ktoré sa k nej správajú ako k slúžke. Pri jednej zo svojich každodenných prechádzok po lese narazí na skupinu lovcov a odplaší im zvieratá, na ktoré poľujú. Je medzi nimi aj mladý princ, od ktorého sa očakáva, že si na najbližšom kráľovskom bále vyberie nevestu. Popoluška nie je medzi pozvanými, ale keďže sa jej princ páči, rozhodne sa zobrať osud do svojich rúk a zabojovať oňho. Podarí sa jej s pomocou troch zázračných orieškov nájsť šťastie a pravú lásku? (Forum Film SK)

kavralajka

Na to, aby se mi tahle verze líbila víc, mám náš originál nakoukaný až moc. Ovšem to neznamená, že je to špatný film. To vážně ne, jenom... ()

kubikk odpad!

Norové se definitivně zbláznili. Mají rádi naši Popelku tak moc, že si natočili vlastní. Ta naše sice není dokonalá, ale je to krásná pohádka s atmosférou, melodiemi a hereckými výkony. Tohle je jen norský psychologický thriller bez jakéhokoliv vtipu, noblesy a pohádkové atmosféry. ()

iarda

Na pohádku jsme se se ženou dívali pod dojmem negativních předsudků, které se na nás chrlily z médii a které ji ve svých recenzích málem ukřižovaly. Českou předlohu v tom jednoznačně poznáte. To je bez debat. Ale zároveň zde uvidíte, že původní předlohu mají ve velké úctě. Stylově je zasazena do trochu jiné doby. Je zde daleko méně exteriérů s lesy, na druhou stranu krásně zasněžené pláně. Zla macecha spíš připomíná bledeho Drakulu z 90. let, ale proč ne. Pohádka je také o trošku temnější než Česká verze a třetí oříšek skrývá trochu jiné tajemství. Ale znovu zopakuji, proč ne. A pranyrovany polibek dvou mužů? Tak decentní a nenápadná věc, že když v daném okamžiku mrknete,ani nezjistite, že vlastně proběhl. Letošní Vánoce to je první pohádka, kterou jsme viděli od začátku do konce. A jedna z nejlepších zahraničních. ()

Jimmy73

Nechci srovnávat, protože to ani nejde, ale co mě na pohádce mrzelo, bylo opětovné naplnění normy obsazení herců černé pleti. Není v tom nic rasistického, jen nechápu proč to tak musí v dnešní době být, když je to v příběhu naprosto zbytečné a nelogické. A o polibku dvou dvořanů mezi sebou na závěr, nemá cenu snad ani mluvit... ()

vw.cobra odpad!

Naprosto mi uniká důvod, proč se točí remaky čehokoliv, pokud to není z dob němého či černobílého filmu. Čeští filmaři se rádi opičí po zahraničních s různými vykradenými nápady (např. seriál Polda atd. + různé reality show k zblití), ale tenhle paskvil z Norska podle naší pohádky je fakt hnus. ()

AhojTuHanka

Zážitek asi dobrý, ale na klasickou popelku to rozhodně nemá. Postavám nějak chybí šmrnc, ani se neobjevují žádné úsměvné situace a popelka mi přijde taková... plachá a nijaká. Jediné co můžu pochválit je vizuální stránka, norská krajina je nádherná. Konec byl na sílu korektní a divnej.. že se tam z ničeho nic začnou všelijací lidi líbat asi ok, ale že se z ničeho nic políbí i ti dva princovi kumpáni... ok no xD Celkově pocit z pohádky je zvláštní, rozhodně si teď ale mám chuť pustit klasickou popelku na spravení chuti. ()

Ryorka odpad!

regulérně jsem se nasrala. Nechutná vykrádací kopie našeho pokladu., proto nelze být objektivní. Prostě to nejde. Herci jsou prkna nebo uřvaný prkna. Strašný kostýmy. ()

Jittulle11

Snažila jsem se nesrovnávat, bez toho by to nešlo vnímat nezaujatě. Ale ptám se proč? Pohádky mají zůstat pohádkou. Děj je v pořádku, krásné prostředí, ale jsou zákonitosti, které mají být zachovány. Ale vždy si vzpomenu na českého režiséra Karla Janáka, když tvořil pohádku Jak si nevzít princeznu. Požádal německou agenturu o herecké obsazení královských rodičů a poslali mu fotografie herců tmavé pleti. Zeptal se, zda tuší o čem se vlastně točí a zda tuší, kdo se pohyboval v prostředí hradů a zámků v Evropě? S nelibostí mu poslali nové návrhy. Já nepochybuji, že máme napříč celým světem skvělé herce, ale zákonitosti by se měli dodržovat. Včetně homo zákonitostí. Ten závěr nebyl nutný a fakt mě vytočil doběla. Pořád to měla být pohádka, ale těžké zklamání ()

Dochy

No.... Jedna vcelku průměrná holka co se naštěstí alespoň občas umí usmát z LGBT-multi-kulti nudy pohádku neudělá. Pár záběrů na krajinu také nestačí. Jinak je to naše Popelka s okopírovanou většinou vtípků s jen několika málo rozumnýma úpravama proti naší verzi. Nevidím důvod proč tímhle strašit naše děti, radši je nechte u Třech oříšků. ()

Tom.Brejcha

Pohádka slabá. Žádné kouzlo. Kam se Norsko hrabe na českou produkci. Dvě hvězdy si to ale přece jen zaslouží. Jednu za působivé záběry norské krajiny. Druhou za zápornou postavu macechy (ten ksicht je jak vytrženej z Disneyho 101 Dalmatinů - celá Cruela). ()

Ducati10 odpad!

Z tohoto politicky, genderově a rasově korektního počinu se mi chce s prominutím zvracet. Pokud se tímhle paskvilem Skandinávci dobře bavili, tak už chápu tamní počet sebevražd. Do role prince obsadit arabsky vyhlížejícího jedince .... zajímavý tah a o těch dvou hošanech co si na konci vykousnou hlavy snad ani nemá smysl hovořit. Naprostý odpad. ()

burg

Vlastně je to umění - přetočit komplet celou pohádku scénu za scénou, bez špetky invence a přitom to tak dokonale zprasit, tomu se říká kumšt! Popelka jako stará panna, princ jako směska araba s laponcem, macecha s držkou takovou, že i predátor řve hrůzou a o těch dvou bukvicích v podobě princovo společníků radši ani nemluvě... Jedna hvězda za fajn scenérii, jinak se na Popelku prostě nesahá!!! ()

GS58

Jeden bod za krásnou přírodu. Vadí mi "korektnost" zavedená do pohádky, schází mi pohádková hudba s písní. Kdyby nebylo naší verze, hodnotila bych slabým průměrem. Když humor v klasické pohádce, tak vkusný, ne vulgární. ()

Ondrakuna12.

Norové chtějí Popelku tak si ji udělali. Jedna věc ta pohádka je fakt vizuálně hezká a hlavní postava je docela příjemná, ale jinak mě to nijak moc neoslovilo. Dávám 5/10. ()

Film_fanda

Tak tato Popelka ani náhodou nedosahuje kvalit české, ale zase mám tam zastoupené gaye a jiné v současné době preferované postavičky. Princ je snad někde z Arábie a Popelka celkem ujde. ()

Sylviiik

Rozhodně nepatřím mezi lidi, kteří se brání remakům či přetočení originálů do nějaké svěží verze, to opravdu ne. Líbil se mi nový Lví král, Mulan, animovaý Grinch je naprosto boží, zvládla jsem i Arielu s dredy. Bohužel, Tři přání pro Popelku je pouhopouhé kopírování, nemá žádný vlastní nápad ani styl. Dívat se na jednotlivé scény, které jsou naprosto totožné jako z originálu, bylo doslova utrpení. Navíc, Popelka je ještě horší herečka než naše influencerky, princ vypadá jako Turek a chová se jako šílený bambula. Být to na mně, tak ponechám pouze okázalé záběry krajiny, koní a polární záře a udělám z toho dokument. Tohle se totiž opravdu nepovedlo... ()

Dakota1978

Je to tak na 3,5 *, ale nakonec jen 3. Pěkná severská blond verze naší Popelky, postavy sympatické, příroda nádherná, Popelka fajn, princ mi moc neseděl (nepůsobil autenticky, možná úmysl/záměr - rasová/typová vyváženost). Dialogy skoro totožné..., žádné velké překvápko, ale dalo se na to koukat. ()