Šíleně smutná princezna

• angličtina The Incredibly Sad Princess (viac)

Kráľ Henrich ide zo svojím synom, mladým princom, na štátnu návštevu k susednému kráľovi Dobromyslovi Veselému. Ide o návštevu zásnubnú, pretože pred rokmi sa obaja panovníci dohodli, že keď Henrichov syn vyrastie, vezme si Dobromyslovu dcéru. Princovi sa však do ženenia s princeznou, ktorú nikdy nevidel, priveľmi nechce, a tak niet divu, že utečie, skôr než koč dorazí do krajiny Dobromysla. Na úteku sa zoznámi s atraktívnym dievčaťom a vypytuje sa na svoju vybratú nevestu. Spadne však pritom do vody a skončí vo väzení. Netrvá dlho a zistí, že dievča je v skutočnosti princezná. Medzitým sa stretnú zákerní kráľovskí poradcovia Ypsylon a Iks, ktorí chcú svadbe za každú cenu zabrániť. Zdá sa, že to nebude ťažké, pretože princezná sa zamilovala do mladíka vo väzení a odmieta sa vydať za princa. Aby si vynútila svoje, rozhodne sa predstierať smútok. Kráľ však namiesto toho, aby vyhlásil, že dá dcéru tomu, kto ju rozosmeje, zakáže v celej krajine smiech. Pri kontrole dodržiavania svojho príkazu sa mu dostane do rúk rozprávka o uzdravení smutnej princeznej. Zruší svoj zákaz a vyhlási odmenu tomu, kto uzdraví jeho dcéru. Na hrad sa dostaví aj princ. Keď však vyjde najavo, kto v skutočnosti je, princezná sa urazí a mladíka opäť zatknú. Zdá sa, že intrigy oboch poradcov budú mať úspech. Králi si vzájomne vyhlásia vojnu, a o to predsa ich poradcom celý čas išlo. (TV JOJ)

gezper

Tak trochu jiná, písničkově muzikálová pohádka s hvězdami popu a dvěma "nesmiřitelnými" rádci-generáli-tlumočníky na obou stranách. ### "Nepřítel obětuje levé křídlo. Co uděláme my?" - "Obětujeme pravé křídlo?" "Chyba! My obětujeme obě křídla!" ### "Co budeme dělat?" "Tlumočníky! Já u Vás, vy u nás." "A co reči?" "Nejsou potřeba. U nás se mluví stejně jako u Vás. Ale nikomu ani muk, ještě na to nepřišli." [80%] ()

kolly13

Jestli někdy Helena Vondráčková, tak jedině tady a zde. Klasicky dobrý Václav Neckář a dokonce se mi líbily i ty písničky, asi stárnu. Pánové Kemr a Vostřel, výborný výkon obkloben v té době nevídanýmy kulisy. Kujme pikle, pikle kujme! ()

ariari

ao dieťaťu mi pripadal Vašek ako princ odpudivý. Prišlo mi, že nespieva, ale kváka. Dnes sa síce nad tým smejem, ale stále mi to príde dobré len preto, že je to staré a tak to má ten super punc stokrát videného. ()

Delmondo

Jedna z těch nejlepších pohádek co u nás kdy vznikla. Může za to modernější pojetí (například sledování Chaplinových grotesek nebo když se králové fotografují), velmi dobrá hudba a písničky hlavních představitelů Venci Neckáře a Helči Vondráčkový. Ostatní herci taky vynikající, dvojice Vostřel -Kemr jsou ukázkový šmejdi, Záhorský a Marvan se do rolí králů hodní naprosto skvěle no a Dibarborova francouzská kreace kata byla úplně best, samozřejmě nesmím zapomenout na Kokošku to byl taky machr. ()

Emperor1

Ani jako dítě jsem neměl rád pohádky, ve kterých se zpívalo. Tohle je jediná výjimka, kde mi to díky neskutečně geniální hudbě Jana Hammera nevadilo. Plus vtipné podání klasického motivu, chytré dialogy, nepodbízivost, nadhled atd. U této pohádky se pobaví děti i dospělí myslím i dnes. ()

Dvojirakri

Ruku na srdce, této pohádce není co vytknout, neutápí se v patosu ba právě naopak je moderní i když z dnešního pohledu příjemně retro, Helenka byla tehdy opravdu šíleně krásná a Vašek sympaťák k pohledání, a hudba kterou do filmu napsal tehdy snad 18letý Jan Hammer, později člen slovutných Mahavishnu Orchestra, člověk který jako jediný Čech stanul na vrcholu americké hitparády, sem padne dokonale! ()

Lilith03

V celku pěkná pohádka, ikdyž mně se Helenka na princeznu moc nehodí. Líbí se mi především kvůli panu Neckáři, mám ho ráda, krásné zpívá a je zde takový vtípky a milý. Vadí mi tady pokus o modernizaci, který se sem vůbec nehodí a pohádce zbytečně škodí. Třeba ten projektor a foťák... Co to dělá v pohádce sakra? A ten odporný zámek ani nezmiňuji. Každopádně písničky krásné. ()