Česká veselohra o veselej rekreácii odborárov v zotavovni Jezerka. Postupne sa zoznámime s revízorom pražských elektrických dráh Andělom, energickým Slovákom Pálkom, šoférkou autobusov Marienkou, údržbárom Mašekom a ďalšími. Rekreanti sa popri svojej slnečnej dovolenke tajne pustia do rekonštrukcie miestnej detskej škôlky - a to všetko s nadčasovým i keď 50-tymi rokmi poznačeným humorom. Faktom je, že postava Anděla v podaní Jaroslava Marvana je podľa výsledkov českej ankety Hrdina filmového úsmevu najpopulárnejšou postavou histórie českej filmovej komédie. (RTVS)

Lucas87

Nezapomenutelná klasika se skvělými herci, tohle se mi líbilo na socialismu dovolená a vzájemná pomoc, je to i dost humorné. Dneska s vámi zaměstnavatele jednají jako s povlem, v té době si zaměstnanců vážili. Tak kdyby nejel s Andělem a ROH na dovolenou? ()

iiiva

Agitačka jak prase, ale mě to baví. Nejen Marvan podává perfektní výkon - Dítětová, Kemr, Ráž,...Jednoduchý příběh jak se z protivy stane fajn chlap. A že tam visí Stalin?Tak ať visí no, hlavně že tu nevisí teď. ()

chrispe

Možná proto,že se na ten film nedívám jako na komunistickou propagandu (nepopírám, že jí byl), ho mám ráda. A tak se kochám tou českou, dovolenkovou krajinou a bavím se dvojicí Marvan-Kemr i tím, jak jsou všichni utykaní a tak moc do práce. ()

AxelWers

Nikdy som v tomto filme neriešil žiadnu agitáciu, proste bolo to obdobie 50. rokoch a podobne to fungovalo v celej spoločnosti. Jeden z mojich obľúbených filmov s Marvanom. ()

Drom

Jak já vždycky s hrdinou soucítím, když ho otravnej kolektív nutí se zapojit, protože nikdo nesmí stát stranou. Ještě by se z něj mohl vyklubat nějakej ten individualista! Ani nevadí, že z pana rady udělali revizora, tohle je ten můj oblíbený Jaroslav Marvan. S každým obezřetně a nikoho si nepustit k tělu, nejlepší obrana je útok. Nebyla by to správná agitka, aby se tu nenašlo nějaké příkoří v podobě dětí bez střechy nad hlavou, ale kolektív není složen z nejlepších pracovníků jen tak z plezíru a proto se dobré dílo podaří a i Gustav Anděl zklame a najde si cestu k dobráckému spolubydlovi Vyhlídkovi. Šťastný to konec v zemí, kde není pánů ani žebráků! ()

FeroFabus

Propagační komunistický film o šťastných pracujících. Hvězdička jsem dal jen za herecké obsazení. Anděl na horách o hvězdičku lepší. ()

Biopler

Anděl je povedená postava a ešte v stvárnení majstra Marvana je to zážitok sledovať. Klasický film pre pamätníkov. Je to vtipné, úsmevné kvôli zubu času na jednej strane - pozitívum, ale aj hovadsky komunisticky budovateľské na strane druhej - negatívum. ()

Ozzy2

Až dnešní tvůrci natočí komedii, která bude koukatelná i po 50 letech, pak tomu dám klidně odpad.Bohužel po roce 89. nevznikla jediná komedie, který tuto šanci má.proto dám s klidným svědomím pět hvězd, protože se na tenhle film, kdy herci ještě uměli hrát vždycky rád podívám. ()

depp

Dívat se v dnešní době na soudruhy, kteří o dovolené staví dům pro děti je více než vtipné. Nechápu že toto vysílá komerční stanice v 21. století během Vánoc. ()

Lukasfox

Já nevim co tady proti tomu všichni maj..furt každej že je to bolševický nebo co... já sem tu dobu nezažil ale jedno vim jiste že vtý dobe se aspon točily pekný a vtipný filmy u ktrejch se človek pobavil ne jako dneska ta dnešní česká filmařina za ktrou by se jeden stydel!! Proste videl sem to nekolikrát a vždy se dokonale bavil...pan Marvan byl genius.... tot vše ()

BDMarty007

Když jsem byl malý, tak se mi to líbilo ... ale když na to koukám teď, vidím, že je to asi nejhustší komunistická agitka z 50. let. Že jsou tam alespoň někteří slušní herci a sem tam vtipná replika, dávám alespoň 1. ()

quixote

Pro mne zcela nepřijatelná budovatelská agitka, klasické selhání jejích tvůrců. Profesionálně natočeno zahráno, ale chvílemi z toho až mrazí, např. při pohledu na předválečnou star Růženu Šlemrovou. Jako studijní materiál ale určitě zajímavé. Hodnocení těch, co tady dali 4* a 5*, je pro mne naprosto nepochopitelné. ()

Wowara

Mě ta komunistická ideologie prostě nevadí. Vždyť to k nám patří. Nebo myslíte. že to tu vypadalo jinak? Zbožňuju české filmy a tenhle patří bezesporu k nim. Vtipné, milé. Pan Anděl je zlatíčko :-) ()