Starnúcemu spisovateľovi Karolovi Šejnohovi (Zdeněk Svěrák) už písanie nejde ako predtým. Nedokončené poviedky sa mu hromadia v hlave a ich postavy vyliezajú na denné svetlo a dožadujú sa, aby autor pokračoval v deji. Všetci niečo chcú. Fotograf Matěj chce získať nedobytnú magistru z lekárne, pán Bohumil prosí, aby urobil zázrak, automechanik Bakalář by chcel byť liečiteľom. Do toho vstupuje z reálneho sveta Šejnohova manželka, ktorá si myslí, že už by mal písanie nechať a konečne sa venovať jej. (Magic Box)

KraLuban

Šíleně divný a vlastně strašně smutný film. Divný v povídkách, smutný v realitě každodenního života Šejnohy. Zasmál jsem se přesně 2x, při dialozích Svěráka s Kolářovou. Byl jsem znechucený povídkou o pohřebácích, ostatní dva příběhy mě míjely. O čem to kua vlastně bylo a proč to Svěrák točil? ()

soukyd33

Na tento film jsem narazil náhodou, a to díky Terezce. A že se tady opět odvázala. Ale kromě Terezky, mě tam nic nezaujalo. Tyhle suché komedie nemusím. Herecké výkony slabé. Herecké obsazení super, ale jen Terezka. A víme proč. 👀 Scénář zajímavý, ale není to pro mě. Film si již celý znovu nepustím. Měl jsem problém poznat, co je skutečné a co už ne. Hvězdiček 1 ()

Lovin

Hodně senilní Vratné láhve 2 kde chybí humor ale ne otravná Kolářová. Nemá to hlavu ani patu a rozhodně to není komedie. Někde se tam říká o tom, že je důležité včas skončit a to pan Svěrák Zdeněk propásl. Škoda. Jednou jsem se zasmál za to ta hvězda. To když pan Švejnoha sedí na záchodě a v rádiu říkají "jsme rádi, že den začínáte sraním..... Radiožurnálem" ..... ()

Vlkopec

Je pravda, že jsem od Betlémského světla moc nečekal, a proto jsem měl dost prostoru pro to, abych mohl být příjemně překvapen. A také je pravda, že to není Svěráků(v) nejsilnější film. Ale zdejší hodnocení mi přijde dané především tím, že film v případě spousty lidí nenaplnil jejich vysoká očekávání. Já jsem se rozhodně nenudil, parkrát jsem se nahlas zasmál (a mnohokrát potichu) a odnesl jsem si, jak už to u Zdeňka Svěráka bývá, i nějaké to poučení. Moc milý film. Rád se někdy podívám znovu. ()

Kekik

Očekávání jsem měla veliká a o to více jsem zklamaná. Cca deset minut jsem prospala, ale o nic jsem nepřišla. Ani oblíbení (je jich tu dost) herci film nezachránili. Příběh mě nebavil, nezaujal. ()

tata22

Tedy na Svěráky hodně zvláštní film. Ale já se bavil. Když se na to člověk dívá s nadhledem a nehledá v tom "Boh vie čo" pak může být spokojený. Trochu ve stylu Muže z Acapulca. Jsem si jistý, že oba zmínění pánové se při natáčení docela bavili, a že si to vážně užívali. Klidně bych si to někdy pustil znova... ()

Jackie_Hasic

Naprostá tragédie, kde jsou ty doby, kdy byly Svěrákovy filmy postaveny na kvalitním dialogu. Toto je uhuhňaná slátanina a dle komentářů nejsem sám kdo to tak vidí.. ()

Dupac

Občas to svěrákovsky zajiskří v dialozích, jinak je to hodně smutné. Jestli natáčení Vratných lahví dlouho drhlo kvůli výhradám Svěráka ml. ke scénáři, pak nechápu, kam zmizel jeho smysl pro dramaturgii a autocenzuru tady. Tu potřebu udělat ještě jeden film s tatínkem ale samozřejmě chápu. ()

sfxod

Velmi pěkný film od Honzy Svěráka.....milé, vtipné a ještě s přesahem. Myslím že tento film bude jen zrát s časem. Více takových filmů.... ()

tomasfuck

Ještě že nedám tolik na zdejší recenze. Po delší době česky film, který se mi líbil. Nikdo se nemůže trefit do vkusu každému, ale do mého vkusu se Svěráci trefili. Výborné obsazení, Svěrák s Kolářovou stále skvělí. Jen ta čeština. 😢 ()

5tipes

Typická sestava Svěrákovských herců (Svěrák, Kolářová, Vetchý, Táborský, Voříšková, Budař, Reidinger, Šimon, Bárta, Macháček) zaručí skvělou zábavu. Film je sice dramaturgicky neuspořádaný, nemá moc velké poselství, ani východisko, ale jako zábava je to fajn. Nehledejte v něm zase tolik hloubky, jako bylo ve Vratných lahvích, či v Koljovi. Smysl původních povídek je trochu setřen, protože jsou rozcupovány do jiného děje, nicméně humorný základ i "nový" příběh "ztraceného" spisovatele drží film jakž takž pohromadě. Pro mne o něco lepší, než Po strništi bos a Tři Bratři. ()

Benigni

Skvělá filmařina s místy děravým scénářem. Čekala jsem ještě více, než jen skvělou zábavu. Přesto velký nadstandard české filmové tvorby. Jediné, co mě ovšem skutečně nemile překvapilo byla velmi slabá hudba O. Soukupa, která byla úplně bez nápadu a bez života. Až se Svěrákům divím, že ji tam dali. ()