Dnes v noci v lese nikdo nespí 2

• Poľsko W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 (viac)

Ženu, která jako jediná přežila krvavý masakr, potká hrozný osud. Nejistý nováček v řadách policie tak musí překonat strach a zabránit dalšímu krveprolití. (Netflix)

Hemlock odpad!

Po nadějné a vkusně hnusně natočené jedničce tady máme obrovské fiasko… Začátek by ještě ušel, ale co se tam dělo potom, to mi hlava opravdu nebere - dokonce i ta dupačka dvou akné zrůdiček se mnou nepohla a to jsem prasák jako řemen… Nedá se nic dělat, ale tentokrát na sever nepošlu nic, snad jen flusanec za slabých 5%… ()

Hovadin odpad!

Tak kde jen začít?  Jednička byl typický "pach krve" film. Sympatické postavy v čele s Julii. Docela i vtipné a prostě se to dalo v pohodě dokoukat a možná bych si to pustil i znovu. Druhý díl? Hlavní "hrdinové" - uplakaný policista a nesympatická blondýna. Hvězda prvního dílu Julia se k tomuhle neměla nikdy upsat, její role je tady opravdu komická. Všechno na tomhle filmu je prostě špatně, žádný humor, žádná akce. Pokud to bylo myšleno schválně, tak bohužel ani v tom případě se to nepovedlo. ()

Pitryx

Takto nějak má vypadat gore horor. Velká škoda, že se to po hodině zvrtlo naprosto jinam, a dokonce začalo být malinko hlucho. Také mne mrzí, že jsem to nesehnal s originál zvukem ale anglickým dabingem, který mi dost vadil. Přesto dávám snímku skoro plný počet. ()

Nikolas__

Nejspíš budu za blázna, ale druhý díl Nobody sleeps in woods tonight byl pro mě společně s Parožím, nejočekávanější žánrový film roku, tudíž je to taky jasný kandidát na zklamání roku. Mohl to být nejlepší letošní hixploitation (v této kategorii již ale máme vítěze, konkrétně sedmý Wrong Turn), ale to by scénáristi museli být příčetní lidé. Tím chci říct, že NSIWT2 je vlastně survival horor jen v prvních padesáti minutách, poté se z filmu stane něco co byste úplně netipnuli. Pro svůj vývoj děje je to i možná jeden z nejméně předvídatelných hororů tohoto roku. A to už první díl byl docela ujetý, ale fungoval mnohem lépe. Což neznamená že je tento film tragédie, prři první polovině jsem měl často nutkání jít na čtyři hvězdy, ale třetí třetina už byla fakt nehorázná kravina. 6/10 ()

Maneken

Uz jednicka byla celkem nuda. Ale oproti druhemu dilu to bylo veledilo. Masky, prisery byli fajn. I gore misty uslo. Ale postupem casu se z filmu stala ultra trapna a stupidni "komedie". Scena s pasti v lese mluvi za vse. ()

Maraboy

Jako krvavější splatter, něž-li jednička to je, ale to je tak všechno. Jinak je to hrozná sračka, snaží se to být něco víc, ale vůbec se to nedaří, někdy je méně více. 10%. ()

NikaIn

V prvom rade si treba uvedomiť,že dvojka nie je horor,ale paródia na 1 časť.Zasmiala som sa,fakt ako paródia sa dá, všetko prehnané až groteskné. ()

Kikyo

Mě se to líbilo víc jak jednička. Člověk to musí brát hned od začátku s rezervou, je to spíše parodie a cením originální zápletku. ()

Peddro odpad!

Ještě horší, než jednička, a samozřejmě odporný progresivismus hraje zásadní roli. Zbabělý, slabošský policista to jako vážně? Policistka je mimochodem moc hezká a sympatická, a také jsem jí fandil. Ale to, že hlavní mužská role je opak klasického správného chlapa, typu Clint Eastwood, to je fakt přehnané. Zbabělec, který se div nerozbrečel, že se, aspoň před tou kolegyní nedržel? Není divu, že se jí takový trotl marně snažil sbalit. Navíc postavy se chovají nelogicky.. Na co jako čekají, když ta stvůra vtrhne do chatky, proč nestřílejí????? Pak se ze zbabělce stane monstrum OK, to by i dávalo smysl, ale celkový dojem to fakt nezachrání.... ()

vinducha

Tak se nám krimi slašer v 58 . minutě přehoupl do mutant lávstory , která vygradovala v cca 1:17:00 . A  to už sem toho měl fakt dost , nicméně originalitu tomuto "dílu" upřít nelze , odpad bych tomu dal pouze jako estét , což zrovna úplně nejsem. ()

Accuphose

Jasně, je to bizár.... ale režisérovi Kowalskému jde o víc, než jen natočit polský béčko (nej hláška z jedničky). Já nad tím přemýšlel, možná by si přál srovnávat s velikánama jako je Aronofsky nebo Trier, ale je to spíš na Chytilovou. Film má atmosféru a pomalé tempo absurdního dokumentu, nebojí se překročit hranice, které učí ve škole, a ani logické scény po závěrečných titulcích. Lidé jsou předurčeni k záhubě. Já jsem se jistým zvrhlým způsobem bavil po většinu filmu, situace a dialogy jsou napsány opravdově, přesto něčekejte nějaké moc velké umění. Nakonec dávám 2 hvězdičky zejména za podařený brutální scény (sakra jak to natočil?) a za jistý morální podkres, nad kterým se zamyslíte, pokud teda film dokoukáte. ()