Je to film sestávající ze šesti povídek, které většinou černě humornou, ironickou, mnohdy i trpce hořkou formou vyprávějí o jednom dávném prokletí, lidské nevěře, podivných úchylkách, nečekaném zázraku i pokryteckém odpuštění. Mají svou vlastní vypointovanou stavbu, specifickou atmosféru i způsob zpracování, a přesto jedna druhé předává motivy vzájemně spolu komunikující a pozorující tytéž věci z různých úhlů. (oficiálny text distribútora)

Maynard.

Ať už je moje úcta a respekt k muži jménem Petr Zelenka sebevětší, tak špatný dojem z Knoflikářu nevymaže ani za mák...Film sem neviděl dlouhou dobu a teď sem byl opravdu nemile překvapen. Zelenkův styl se mi náramně zamlouvá v hudebních filmech, kde si s diváků dělá prču. Ale u Knoflíkářů to nějako ne a ne na mě zabrat. Všeho všudy sem se zasmál asi tak anijednoukrát, což je u komedie špatná vlastnost. Rozdělit film na jednotlivé povídky je v čechách celkem originální počin, leč já sem zvyklej na krapet vyšší kvalitu (Pulp Fiction). Jedinej příběh, který mě trošku chytil byl Hrušínský s Holubovou a jejich starosti. Víc ani ťuk... Atomový výbuch, který se proplétá celým filmem mi přišel uplně mimo. Celkově špatný dojem z filmu nedokázal vymazat ani můj oblíbenej frontman skupiny Visací zámek. Dokonce se rozmejšlím nad 2 hvězdami, ale kvůli těm Visáčům dám 3. Má úcta seňóre :o) ()

Sdoom

Na české poměry velmi originální povídkový film. Jasně, není to žádné Pulp Fiction, ale už jen za to, že se to Petru Zelenkovi nerozpadlo pod rukama, dám ty 4 hvězdičky. ()

herr_carter

"A kdy jste se naposledy umýval..?" Tohle je pro mě jeden z nejzásadnějších filmů porevoluční novodobé tvorby, znám jej nazpaměť....absolutně nemám, co bych vytknul, jednotlivé bloky a scénky za účasti předních hereckých tuzemských es bych mohl odříkávat pozpátku, tomuhle podle mě nejde dát míň jak 5*..."fakin ueda, fakin ueda.".................moje hodnocení = 10 z 10. ()

klúčik

Výborný český film. Rôzne druhy postáv, rôzne príbehy a niektoré dosť prekvapivé?? Mne sa páčila Kodetová úchylka - schuti som sa nasmial.. 80%. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...Je to kousek, který je svojí originalitou, vtipnými dialogy a vzájemnou provázaností povídek i myšlenek rozhodně v české porevoluční éře výjmečný...Nicméně i přesto mi tahle nová poetika zkrátka nějak nepřirostla k srdci. Zkrátka s úkazy, jako Ostře sledované vlaky, Sedmikrásky, O slavnosti a hostech, nebo ranými Formanovými filmy nelze kvalitativně srovnávat...no zkrátka "šedesátky" holt byly i na světové poměry vrchol, kterému se český film už asi těžko někdy znovu přiblíží...Podařilo se to dle mého názoru pouze několika vyjímkám - např. ŽILETKY, VOJTĚCH ŘEČENÝ SIROTEK, TICHÁ BOLEST, VRACENKY... bohužel tyto filmy komerčně i mediálně převálcovali tihle takzvaně "generační" (nikoliv špatní) Knoflíkáři, Samotáří a Pelíškáři a tak se na ně poněkud zapomíná...škoda... ()

velkyvezir

Česká verze Jarmuschovi Noci na Zemi. I když příběh jedné noci taxikáře - jak naznačuji - není původní, přesto tomuto filmu dávám plný počet bodů, protože v 90. letech to byl náznak, že lze natočit inteligentní tragikomedii i v současném Česku. Film přináší celou řadu nezapomenutelných scén, ať už je to Kodetovo letecké řádění v pokoji, Navrátilovo štípání knoflíků či Dllouhého chorobná hygieničnost. Samozřejmě nelze opomenout plivání na lokomotivu. Nesporným kladem filmu bylo spojení několika vzájemně provázaných mikropříběhů, které nejsou dlouhé, mají spád a především v závěru si je divák pospojuje a film nabývá další pointy. ()

Cruise

O hláškách tu mluví každý,ale já začnu jinak. Jednou jsem si přečetl v novinách článek a Fat Manovi a Little Boyovi, ne nejsou to postavi z filmy, jsou to atomové bomby svržené na japonce, a nechalo to ve mě docela VELKÝ dojem. A možná právě proto mě upoutal příběh příběhů sobě tak vzdálených stejně jako blízkých. Jsou lidé s úchylkou úchylnější než "normální" lidé, jsou hloupý horší než chytří. Při pohledu na experty rodiného krbu Holubovou a Hrušinského se nám ústa roztahují od ucha k ucha a říkáme si pane bože:))), při pohledu na expetry vojenské jaderné technologie si říkáme také pane bože:(((, ale ústa už se chovají trochu jinak. Já jen, že tenhle film je taky trochu k zamyšlení, ale už dost toho plytkého filosofování. "Fucking weather, fucking weather, fucking weather!" Lidi, tohle je největší hláška! ()

bari68

Film o náhodách, úchylkách a bizarných situáciách. Síce poviedkový film ,ale podobne ako napr. v Innarituho Amores Perros dokonale súvisiace .Zelenkov umelecký talent v prepracovanosti príbehu tu nepochybne bol ,ale na komédiu ,aj keď na čiernu, málo humoru. ()

SjamK

Líbily se mi dejme tomu nápady a promyšlenost jednotlivých (některých) povídek, méně už ale zaujalo konkrétní filmové provedení. Proti první "japonské" povídce ještě nemůžu říct ani půl křivého slova, ta byla fakt dobrá. Jen z těch dalších jsem měla čím dál víc pocit takové až moc velké úspornosti, jako by šlo spíš o divadelní scénky než o film. To je to. Na Knoflíkářích je prostě vidět, že vznikli v 90. letech. Vzpomeňte si jak vypadaly (po technické stránce) televizní pořady z té doby (třeba Česká soda - nic ve zlém :) a víte, o čem mluvím. Z Knoflíkářů na mě šel dojem jakési neprofesionálnosti... nebo jak to nazvat... ()

black_adder

Knoflíkáři určitě patří do top 5 českých porevolučních filmů. Já osobně jsem tomuto filmu zcela podlehl a některé hlášky si pamatuju dodnes. Nejvíc mě asi dostala historka Holubová kontra Hrušinský a taky skvělá logická provázanost jednotlivých příběhů. ()

cold

Kdo neviděl, jako by nežil. Pohodový filmek, který má hlavu i patu a navíc je velice zabavný. To se dnes už často nevidí, proto vřele doporučuji (nejlepší postavička je v podání pana Rudy Hrušinského). UPOZORNÉNÍ: 1. po zhlédnutí filmu zkontrolujte počet knoflíků na sedačce; 2. až někam pojedete vlakem, koukněte se na lokomotivu zda není poprskaná "8". ()

eagle-eye

Nezapomenutelný film s nesmrtelnými hláškami, skvělými hereckými výkony a brilantním scénařem, kde však ubírám jednu hězdu za inspiraci moji modlou nezávislé scény, Jimem Jarmuschem. I přesto se však jedná o unikát české kinematografie, tímto se Zelenka zapsal navždy mezi legendy českého filmu a mezi kultovní režiséry. Bravo. ()

wosho

Jako debut dobrý, bohužel Knoflikáří ve srovnáním s pozdější tvorbou Petra Zelenky a jeho přátel mají čím dál tím horší pozici v jejich tvorbě. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (viac)