Je to film sestávající ze šesti povídek, které většinou černě humornou, ironickou, mnohdy i trpce hořkou formou vyprávějí o jednom dávném prokletí, lidské nevěře, podivných úchylkách, nečekaném zázraku i pokryteckém odpuštění. Mají svou vlastní vypointovanou stavbu, specifickou atmosféru i způsob zpracování, a přesto jedna druhé předává motivy vzájemně spolu komunikující a pozorující tytéž věci z různých úhlů. (oficiálny text distribútora)

hroubek

Příjemná ironická podívaná.Rozdělení příběhu do povídek se mi moc líbilo, protože to se moc často v tuzemských filmech nevidí.Samotné výstavby povídek nejsou moc složité a jejich účelem jen pobavit.Povídky jsou hodně černo humorné a taky ironické.A v každé jsou perfektní čeští herci.Směsice povídek, které se Vás pokusí dojmout,pobavit,překvapit, ale většinou zbude jen u pobavení. ()

mandlova

Velice originální povídkový film, při kterém jsem trochu nestíhala - postupné odhalování jak a kdo je provázán s ostatními...no super :) a ty hlášky! Dokonce i má máma si je oblíbila - nejvíc hádejte kterou? :o) ()

jitrnic

Dobří herci a skvělá hudba, výsleedný dojem silně kazí povídka s Hrušínským a Holubovou, kde Zelenka tak dlouho divákům vymílal hlavu tzv, hláškami s řešením a přepínáním. až se mu to bohužel povedlo. ()

Koryntos

I když tento film mám ráda, vždycky na mě působil, nevím proč, jako slabší a depresivní odvar Samotářů, přestože jsou úplně o něčem jiném. Na rozdíl od nich, nemám potřebu pustit si je kdykoliv. Na Knoflíkáře musí mít holt člověk náladu. Dnes viděno podruhé, působí na mě více depresivněji, než poprvé. Také mám výhrady k titulkům na začátku, splývají s pozadím, proto jsou špatně čitelné. ()

Autogram

Zbierka absurdných poviedok, ktoré celkom dobre fungujú aj samostatne, majú pútavý dej a väčšinou aj dobrú pointu. Naviac sa postupne spájajú a vytvoria nečakaný celok. Dozvedel som sa, čo chýba Japoncom, a prečo si nemôžu zanadávať na počasie. Eva Holubová a Jiří Kodet sa predviedli asi najviac a to v úlohách, o ktorých sa nedá povedať, že by neboli podobné Pelíškam. –––– To neřeš! ()

vyfuk

Knoflíkáři je film, který pro mne nemá žádné opodstatnění a smysl. Film nám představí různé povídky, které mezi sebou mají nějakou malou spojitost a Zelenka tím nám chce zahrát do noty, abych se za některé věci cítil ohledně filmu a osudech "hlavní" postav. Nevyčítám Zelenkovi, že tento film natočil, v podstatě mi to přijde jako klasická Zelenkovina, ale není to to co jsem doufal, že uvidím. Natož, že že Zelenka považován za jednoho z největších filmových tvůrců naší země a musím před ním smeknout klobouk, jelikož i v dnešní době si drží jistou soudnost a jeho filmy jsou stále dobré, tak toto byla upřímně hovadina. Tož se omlouvám, ale snad mne Zelenka potěší něčím jiným. ()

Death

Asi nejoriginalnejsi cesky film. Nektere uz temer kultovni hlasky, skvele herecke vykony, no a ten scenar-to je skutecne perla. ()

BuryGol

Zajímavej snímek, co tak trochu připomíná film Noc na Zemi. Propojený povídky, dramatický i úsměvný momenty, škála dobrejch herců a hlavně smysl. Je fajn jednou za čas narazit na dobrý porevoluční dílo. Protože ruku na srdce, spusta českejch "výtvorů" by se měla zamknout do nějakýho trezoru. Ta poslední povídka byla možná trochu ujetá, ale čert to vem. Chcete si snad pustit třeba Kameňák? Že ne? No vidíte-já taky ne. 4 hvězdy. ()

giovanni3

Bezesporu zajímavý český film, ale ,,nechytl,, mne tak jak jsem očekával a ani moc geniálních hlášek jsem zde nenašel. Snad příští shlédnutí mne ,,chytí,, více... 3z5 ()

venca163

Pro mě Knoflíkáři nejsou o těch kultovních hláškách, protože jsem film viděl poprvý teprve nedávno a navíc mi ani nepřijde, že by ty hlášky byly zrovna nějaký stokrát kultovní. Spíš je to spíš takový intelektuální rozjímání nad tou bombou, se kterym se teda zrovna moc neztotožňuju, ale který naštěstí neni moc trapný. Takže se dá respektovat, i když přišlo o pár dekád dýl, než bylo v módě. (75%) ()

solskjaer

Maximálně zábavný povídkový film rozčleněný do několika vzájemně provázaných kapitol, které jsou na sebe dokonale navázány. Od Holubové přes Kodeta, Hrušínského až po nenápadného ale úžasně zábavného Františka Černého jde o jeden z nejlépe herecky obsazených filmů. Maximální originalita dělá z KNOFLÍKÁŘŮ perlu mezi českými filmy. ()

Houda666

„Česká Magnólia“. Knoflikářov som si pozrel až keď som na tento film s prekvapením narazil v knihe 1001 filmov, ktoré musíte vidieť kým umriete. Umrieť som sa síce ešte nechystal, no film som si napriek tomu hneď pustil. No a musím skonštatovať, že ide o veľmi originálny snímok, ktorý som si hneď obľúbil. Väčšina poviedok vo filme si udržuje vysokú úroveň až na záverečnú poviedku s mŕtvym vojakom, ktorá film celkovo degraduje a rozhodne by som ju na Zelenkovom mieste vynechal. No a Eva Holubová s Rudolfom Hrušínským ml. v tomto filme doslova zažiarili (čistých 100% pre ich poviedku). Hodnotenie: 80% ()

G.W.Bush

Jako čestný předseda Spolku pro zbožštění úchylů děkuji Petru Zelenkovi za zajímavý příspěvek, který zařadím na úvod příštího semináře společně s Cronenbergovým Crash. ()

mohamedsfinger

Takto dokonale provázaný povídkový film se jen tak nevidí, navíc podpořený kupou výborných hlášek a dobrými hereckými výkony. Někdy sice trochu ztrácí dech, ale takové zpomalení není vůbec na škodu, když po něm přijde skvostný okamžik či pointa. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (viac)