Je to film sestávající ze šesti povídek, které většinou černě humornou, ironickou, mnohdy i trpce hořkou formou vyprávějí o jednom dávném prokletí, lidské nevěře, podivných úchylkách, nečekaném zázraku i pokryteckém odpuštění. Mají svou vlastní vypointovanou stavbu, specifickou atmosféru i způsob zpracování, a přesto jedna druhé předává motivy vzájemně spolu komunikující a pozorující tytéž věci z různých úhlů. (oficiálny text distribútora)

Sandiego

Tento film považuji za milník v porevoluční české kinematografie. Zde jsou počátky (post)moderní české kinematografie, které v lepších či horších variantách zasahují až do dneška. ()

befelemepsvz

Mistrné propojování dějových linií. Brilantní herecké výkony mezi nimiž se neztrácejí ani výkony neherců. Všechno podáno velmi nenuceně. Zkrátka krásný a chytrý film, který si jako Silvie neustále pouštím a puštím, a pouštím... ()

Pierre

Příbuzní Samotáři nebo Zelenkovy mystifikační dokumenty se mi sice líbily víc, ale do seznamu nejoriginalejších českých filmů bych Knoflíkaře zařadil bez problému.  Petr Zelenka stvořil unikátní sestavu povídek se silnou atmosférou doby a devadesátkového večera (ta z toho tříští!!! Přímo puntíčkařské, i když samozřejmě nezaměrně),  obdařil ji typickými absurdními nápady, které jsem opět musel obdivovat. Překvapí už jenom odvážný inveční černobilý začátek s Japonci, druhá povídka s taxikářem je zase výborně propletená a vypointovaná.  Nejméně mi sedla třetí povídka, přišla mi moc morbidní, tam pobavila hlavně písnička pacienta zhrouceného z rozchodu (říkal jsem si, že jsem ho musel už někde vidět - a ono Marek Najbrt!.) Naopak nejvíce se mi líbila čtvrtá povídka - setkání dvou mužů s jedinečnými úchylkami. Ta rozhodla o nadprůměrném hodnocení. Pan Kodet dokázal  krásně dělat letadlo, zasloužený Český lev. Také je zajímavý spojující motiv atomové bomby. ()

vorheese

"I'm sorry for killing so many people. Even if they were Japs"...hlášky k nezaplacení a k tomu dokanalá provázanost...tenhle film bude mít vždycky co říct. ()

topi

Petr Zelenka je jen jeden a jeho filmy mají svoji tvář a nezaměnitelný rukopis. Knoflíkáři jsou ukázkovou tvorbou Zelenkova charakteru. Geniální!! ()

Damiel

Jsou filmy, na které se nazapomíná. Nejčastěji takové, jejichž hlášky se staly běžnou součástí vyjadřování masové populace. Víc ke Knoflíkářům asi netřeba dodat. ()

major.warren

"Neřeš, nepátrej!" Kultovní film Petra Zelenky pro mě navždy zůstane jedním z našich nejzajímavějších a nejvtipnějších filmů. Zelenkovu filmařskou poetiku mám moc rád, stejně jako jeho styl vyprávění i témata, která si jako režisér vybírá. Z hvězdného hereckého obsazení zmíním alespoň Jiřího Kodeta, který si za Knoflíkáře po právu odnesl Českého lva. Povídky se mi líbily všechny - od skvělého úvodního "japonského" příběhu, přes Taxikáře, Poslední slušnou generaci, Pitomce až po Civilizační návyky. Zelenka jako filmař má co říct, umí vyprávět s černým humorem i vytvořit atmosféru. Výborný film. Je to zkrátka "Štěstí z Kokury." ()

Toj

Nebýt toho nápadného obšlehnutí celého konceptu z Jarmuschova Mystery Train (to se IMHO nedá už považovat za poctu), tak bych býval dal hvězdiček pět. Na české poměry však jinak velmi dobrý film... ()

Vědma

S povídkovými filmy je to pořád stejné. Většinou trpí svou nevyrovnaností. Tady sice souvisí všechno se vším, to jo a to se mi taky líbilo. Ale ta moje současná částečná snaha dohnat některé porevoluční filmy je pro mě dost velké utrpení. Protože znám většinou některé scény, většinu hlášek, tak se ty filmy pro mě mění v jakési čekání na ně. A to je zvláštní, právě to co z filmů už znám, se mi nakonec jeví jako to nejslabší. Nevím, proč tyhle i objektivně vzato dobré a originální filmy musí vždycky současně balancovat na hraně trapnosti, aspoň z mého hlediska. Tenhle to ustál (asi proto, že v něm nehraje Donutil). Jednoznačně nejlepší postavou filmu je všemi povídkami projíždějící taxikář ve vynikajícím podání Františka Černého. Hodnocení o jednu hvězdičku srazila moje antipatie k Evě Holubové. ()

Aleee89

Nebylo to nejhorší, nechytlo mě to, abych se pak musela dívat znovu... Jednotlivé povídky byly dobře udělané, líbila se mi jejich propletenost, byly vtipné. Hlavně ta povídka s Holubovou a Hrušínským se povedla. Fajn film, žádný zázrak, ale na pobavení stačí. ()

kajas

Zelenkův záměr se u mě minul účinkem. Neskrývám, že mě film hodně zklamal. Na průměrné hodnocení po dlouhém přemýšlení zvedám jenom díky povídce s duem Holubová + Hrušínský (tu jsem ochotna akceptovat jako kultovní) a opravdu skvělému příběhu amerického pilota. ()

Anglie

Jeden z nejhorších filmů, které vznikly za existenci samostatné republiky. Velmi špatný scénář, ostatní složky průměr. Jediné, co stojí za zhlédnutí jsou ucházející herecké výkony, které tento film vytáhly aspoň na dvě hvězdičky. Udělení Českého lva tomuto filmu za nejlepší scénář a nejlepší film bylo zatím největší šlápnutím vedle v historii ČFTA. Povídkový film, který se prostě nepovedl. A to hodně. ()

BoredSeal

Poněkud podivná záležitost, kterou udrželi na určité úrovni herci ze staré gardy (čímž nechci říct, že třeba Vladimír Dlouhý je starřec, ale že je odchovanej generacema kvalitních komunistických herců, kteréžto štěstí současní mladí herci mít nebudou.) ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (viac)