Majstrov Syn

• Slovensko Jackie Chan a majstrov syn (viac)

Mladý Won Fei-Hung (Jackie Chan), syn legendárneho majstra bojových umení, je až príliš odvážny – rozumej ľahkovážny – a neustále vymýšľa len samé darebáctva, namiesto toho, aby sa venoval zdokonaľovaniu v technikách kung fu... Keď sa však jedného dňa, vďaka jednému z jeho nespočetných žartíkov, zraní syn istého významného muža, rozhodne sa Wonov otec poslať svojho „nevycválaného“ syna do učenia k jeho tvrdému strýkovi Su Hua Chimu (Siu Tien Yuen) - aby ho naučil disciplíne! O strýkovi vie Won len toľko, že svojich žiakov učí jednu z výnimočných techník boja kung fu a že niekoľko z nich vďaka jeho nešetrnému, ba až nemilosrdnému spôsobu výučby skončilo zranených - s trvalými následkami! Won sa spočiatku zdráha, no keď zlyhá v súboji s nájomným vrahom známym pod prezývkou Hromová noha (Jang Lee Hwang), ktorému zaplatili, aby zavraždil jeho otca, pochopí, že techniku „opitého boxu“ sa musí naučiť za každú cenu! (TV Markíza)

Peter-1307

Ktokoľvek, kto chce rozpitvať tento film nájde tu viac než dosť miesta na kritiku. Ale pre mňa je to jedna z klasiky Jackieho Chana, ešte neobkukaného, plného elánu a nadšenia. Hrá tu síce fakt "šaša", ale dá sa. Bojové scény sú skutočne tak ako je to zvyklé v jeho movies dobré a nechýba im nápaditosť, jedinečnosť a štýl. ()

Stejšn

Co si budeme nalhávat, dějově je to extrémně debilní. Ale choreografie a množství bojových scén na vynikající úrovni. Jackie ještě nepředváděl své pozdější gymnastické taškařice a tak to všechno připomíná spíš klasické čínské kung-fu historické velkofilmy než to na co jsme od Jackieho zvyklí. Jako film špatné, jako přehlídka kung-fu velkolepé. Zajímavé je, že děj v podstatě nejde nijak časově zařadit. ()

RigorMortis

Jackie, keď bol ešte klasik a sadistický majster s tréningovými metódami, nad ktorými by asi aj shaolinský opát nechápavo krútil hlavou, k tomu konská dávka humoru a pár absurdných momentov. Jednoducho komédia, ktorá sa už dnes sotva nájde. ()

kirmakX6on

jedna z mála kung fu mlátiček, která má perfektní souboje, které jsou ale přitom velmi reálné... Když nad tím tak uvažuju, tak neznám film, kterej by měl lepší choreografii soubojů beze zbraně. Skvělá práce. 86% ()

JosefTomas

O proti Škole hada to je konečně dotažené. Dobrý scénář, skvělé akční souboje, Chan v dobré formě, Hwang ještě drsnější. Takhle to má vypadat. ()

Blazkowicz

Hongkongské filmy jsou prostě jen takové divadlo a tady to není jiné. Většinu času spíš komedie u které mi tento typ humoru úplně nesedí. Když už je tam kung-fu, tak je to takové plácání o ničem. Ani ten příběh nebyl moc dobrý. 3-* ()

darthvader77

První lekce spočívá v tom, jak se naučit padat, tak začínají všichni mojí žáci. Souhlasím s DaVID´82, že najít kreativnější bojový styl než 8 opilých koček se nedá. Jackie Chan je prostě tady ve svém vrcholu sil a ta choreografie nemá chybu. At už používání džbánů na víno s provazem, neustále přeskakování, obcházení a trefování soupeře. Zelenina vs meč, král Hůlek shozený jako bowlingová koule, živý štít mrzák v sádře a technika ctihodné slečinky. Opilé kung fu má prostě svoje kouzlo. Si Hua Chi je dobrý troll a jeho tréninkové metody nemají chybu. Speciálně přelévání z kýblu do kýble. Taky boj s ocelou hlavou ten nebyl špatnej, technika ručníku v restauraci a závěrečné využítí drcení ořechů. Prostě tenhle fiml má obrovské srdce a nápaditost Je nutné zmínit, že bylo milým překvapením jak se 90% stopáže strávilo opravdu bojem. Skoro nulové výplně mezitím a za to palec nahoru. A Si Huan Chi je moje nejoblíbenější postava. ()

maldoror16

Rozhodně jeden z vrcholů klasického kung-fu old schoolu od mistra oboru Yuen Woo-Pinga. Nad poměry žánru vtipné a z hlediska bitek a choreografie fakt neskutečná podívaná. Jackie Chan ultra-úžasnej (ne že bych byl zrovna jeho fanda...) a za velkou zmínku stojí i jeden z mých nejoblíbenějších záporáků žánru, kouzelnej Jang Lee Hwang. Osobně mi ještě víc sedlo Snake in the Eagle´s Shadow (co do příběhu, postav, bitek, humoru a především závěrečného fightu) ze stejného roku a s hodně totožnou partičkou, ale to už je na vkusu. ()

lobo87

Veľmi zábavný kung fu film s mladým Jackiem Chanom, ktorý si svoju úlohu pekne užíva. Je to uletené, vtipné, roztomilé, groteskné, ale dôvod, pre ktorý som rozmýšľal nad plným hodnotením je len jeden - fantastické bojové choreografie. To sa dnes už nevidí. Chan bol naozaj veľký bojovník a talent. Vo filme prakticky neustále bojuje, ale tak, že sa ani na chvíľku nenudíte a sledujete s otvorenými ústami. Dokonalé. Ako celok je to u mňa na 75%. ()

davistercz

Nevadí, že je to film, který patří do "starší generace". Hlavní je to, aby příběh dával divákovi pocit napětí a adrenalinu a trochu i pobavení, což tenhle film rozhodně poskytuje. Občas se tam vyskytují chyby, ale to je snad normální( nikdo není dokonalý). ()

Stanmi

Ačkoli už jsem zkouknul kolem třiceti filmů s Jackiem Chanem, Mistruv syn mi stále unikal. Až doteď... Mladý učeň kung-fu Wong-Fei Hung (Jackie Chan) dělá všude jenom samou ostudu především svému otci váženemu mistru kung-fu. Ten, aby jej přinutil k poslušnosti a zodpovědnosti jej pošle na učení k věhlasnému mistrovi Su Hua Chi, který je však znám svým velmi tvrdým výcvikem. Wong-Fei však k němu nechce a utíká, přesto se s tímto mistrem seznámí nakonec se u něj začně učit..především jeho osobitý styl boje.No v zásadě jsem dostal to, co jsem očekával. Naprosto jednoduchý příběh a špíčkovou choreografii, což vzhledem k tomu, že snímek režíroval Woo-ping Yuen, není zas takové překvapení. Ale uznání si zaslouží také jeho otec Siu Tien Yuen, který ztvárníl mistra Su, jeho postava tuláka, který si neustále dává par loků svého oblíbeného vína je vskutku nezapomenutelná. Ale Jackie se samozřejmě také snaží a Jang Lee Hwang, který klasicky hraje hlavního záporáka, podává rovněž dobrý výkon, ale jako u všech hong kongských filmů ze sedmdesátých let platí, že bojové výkony často překonávají ty herecké. "Drunken master" tak umí solidně pobavit, což je u každého filmu naprostý základ. ()

Madhuri

No, a přesně proto mám ráda staré Hongkongské filmy obzvlášť pak když v nic řádí Jackie. Má všechno co od Hongkongského MA filmu ze 70-80átek s Chanem čekat. Jackieho typické komediální prvky a především SKVĚLÉ KUNG- FU. A taky přidávání zvuků při kopech (i těch pomalých což je prostě, alespoň pro mě, někdy vtipné :D). Přesto že je tady Jackiemu jenom 24 let, už se rozjíždí na plný pecky a dokazuje mi proč vlastně jeho filmy vlastně tak zbožňuju. Souhra Chana se Siu Tien Yuenem je rovněž skvělá (docela mě mrzí že spolu nenatočili víc filmů), stejně jak ve Snake in the Eale’s Shadow. A opilý box? Geniální styl! Tenhle styl je dost těžký a nesmírně náročný na akrobacii, ale tím víc je efektní a tím líp se na něj kouká. A Jackie ho zvládl dle mě ( fandy ale lajka :D ) suprově, ale ještě víc na něm pak zamakal a předvedl v „druhém díle“ Legenda o opilém mistrovi, která je přeci jen o chloupek lepší než první díl. Závěrečný souboj je pak jednoduše pecka. I náš dabing se dokonce povedl (ne jako hrůzy v Mladém mistrovi nebo Pánu draků) . Za mě jedna z nejlepších Chanovek, a nejen pro to že právě u ní začala má láska k asijským Martial Arts filmům. ()

Fabeeh

Podle mě nejlepší Chanovka aneb styl 8 opilých koček.Opijte se a k tomu zmlaťte bez problému klidně 10 a víc chlápků... nápad celkem dobrý, avšak spíše než-li by jste se soustředili na děj tak na Jackieho, který úžasným stylem a humorem zneškodnňuje své protivníky…Skvělý akčňák/komedie 5*. ()

Dream Dealer

Film mě inspiroval. Stejně, jako se tai-chi vyvinulo z bojového sportu. Já trénuji a ve volném čase se pokouším podobným způsobem posunout i opilý box :-) ()

StrixCZ

Chápu, že asi není úplně fér hodnotit přes 30 lety starý film dnešními měřítky, ale jelikož jsem ho celý nikdy dřív než dnes (2011) neviděl, bohužel se asi kritice několika svého času běžných, dnes však už minimálně pro mě poněkud iritujících faktorů nevyhnu - v první řadě jsem se za celý film nedokázal úplně přenést přes odhadem několik tisíc užití STÁLE STEJNÉHO (a ve většině případů absurdně nerealistického nebo minimálně velmi přehnaně hlasitého) zvukového efektu pro každou ránu, kterou tady kdo schytá. Vím, že se to tak tehdy "prostě dělalo", ale to bohužel neznamená, že se mi to musí líbit, podobně jako se mi např. nikdy nelíbily "filmy pro pamětníky"... Druhá věc, která mi zásadnějším způsobem zkazila výsledný dojem, s tou první úzce souvisí a není jí nic jiného než hudba - nemůžu si pomoct, ale zvuková kulisa (ač je opět nepochybně především odrazem doby vzniku) mi prostě nesednula a občas mě vyloženě nutila stáhnout hlasitost = podtrženo, sečteno - zvuková stránka filmu je mírně řečeno špatná. Co jsem naopak schopný u tohoto typu filmu prominout je slabší (respektive skoro žádný) děj a chabé herecké výkony většiny osazenstva (v nebojových scénách, kterých naštěstí není moc ;o) ). Co mi ale trochu vadilo, je na můj vkus (zejména u veskrze komediálně orientovaného filmu) zbytečně kruté pojetí některých soubojů - tvůrci patrně považují např. mlácení člověka kladivem po hlavě za výborný vtip, mně to bohužel příliš nebavilo, spíš už mi pak bylo toho chudáka líto (byť jsem si vědom, že zrovna tahle scéna byla nasáklá nadsázkou dvakrát tolik než zbytek filmu (což není málo!))... Jinak je většina soubojů (o které tady jde především) samozřejmě velmi dobře zpracovaná a má ten správný "punc Jackieho Chana" = často jen žasnete, jak vtipně a originálně se dá boj pojmout. Přesto si nemůžu pomoct, ale první polovina filmu mě (především vzhledem k výše uvedeným nedostatkům, kterých není málo) přece jen nijak zvlášť nebavila - asi už jsem příliš "zmlsaný" vizuálními orgiemi Tygra a draka a podobných snímků natočených v novém miléniu a přiznám se, že jsem chvíli přemýšlel i nad dvěma hvězdičkami. To naštěstí zachránila polovina druhá (respektive hlavně poslední půlhodina), kdy Jackie začíná používat techniky osmi opilých bohů a rozpoutává ten správný nářez, který mě strhnul natolik, že jsem byl alespoň na chvíli konečně schopen neřešit technickou nedokonalost/určitou archaičnost tohoto snímku a prostě jsem se jen bavil... a to víc než dobře :o) Nakonec to pro mě Jackie přece jen "vytáhnul" alespoň na 4*. 75% ()