Ako to bolo ďalej...

• Česko A jak to bylo dál... (viac)
USA, (2021–2023), 14 h 41 min (Minutáž: 36–45 min)

Predloha:

Candace Bushnell (kniha)

Kamera:

Tim Norman

Hudba:

Aaron Zigman

Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon, Kristin Davis, Chris Noth, Sara Ramirez, Mario Cantone, David Eigenberg, Willie Garson, Evan Handler, Nicole Ari Parker (viac)

Pokračovanie kultového seriálu Sex v meste sleduje naše obľúbené Newyorčanky Carrie, Mirandu a Charlotte, ktoré prešli komplikovanou realitou života a priateľstva po tridsiatke. Teraz sú v ešte komplikovanejšej realite života a priateľstva po päťdesiatke. (HBO Max)

Roman Albach

Po tragickém Sexu ve městě 2 jsem měl velmi nízká očekávání, o to víc jsem byl překvapený. A to pozitivně. Pár dílů mi trvalo si najít zase k holkám cestu, ale někdy po 3. dílu jsem se přistihnul, že mě ten seriál začal bavit a že lituju toho, že HBO nevybalí všechny díly najednou jako Netflix. Začaly mě zajímat příběhy, které se pomalu odvíjely od prvního dílu, byl jsem zvědavý, jak se Carrie popere se ztrátou Božského, jestli Miranda vystoupí ze svého stínu a Charlotta zůstane věrná tomu, co celých 6 řad a 2 filmy představovala. V pohodě jsem přijal všechny ty nová témata dnešní doby. Kde jinde by to mělo být prezentováno, než právě tady. Ikdyž jsem měl na začátku pocit, že je to na sílu, po pár dílech jsem to už nevnímal. Poslední díl mě vrátil do finále šesté sezóny, kterou jsem kdysi hodnotil hodně vysoko. Tak budu rád, když toto pokračování neskončí u první sezóny. ()

MagsMoses odpad!

Z původního kouzla nezůstalo nic. Humor je nevkusný a odporný, charaktery postav nemají s původními vůbec nic společného, neustálá přítomnost kulturní a politické korektnosti, vnucování genderových témat doslova v každé epizodě a absence jakéhokoli náznaku příběhu určitě žádné body nepřidává. Každá epizoda je jako zlý sen, ze kterého se v horečkách nemůžete probudit. Jedinou vyvolanou emoční reakcí mimo znechucení a zklamání bylo uvědomění, že tu nikdo nejsme napořád, a jednoho dne každého z nás potká ten moment, kdy nás opustí někdo velmi blízký, a nám bohužel nezbyde nic víc, než se s tím nějakým způsobem vyrovnat. V tomto duchu jsem po prvním dílu očekávala zbytek série, kde hlavním tématem je vyrovnávání se se ztrátou milované osoby, to jsem ovšem očekávala od této plytké přehlídky příliš. ()

Torgal

Priznávam, že nie som cieľovka tohto typu seriálu (pozeral som ho len kvôli priateľke), takže som vlastne prekvapený, že som nielenže netrpel, ale svojím spôsobom som si naňho aj zvykol. Zo Sexu v meste som videl len dva filmy, ktoré považuje za zlé až toxické a tento počin som spočiatku nevnímal omnoho lepšie. Absolútne brutálne sa sem totiž projektovala spoločenská objednávka a tak každá biela herečka z pôvodnej trojice povinne nafasovala farebnú kamarátku. Okrem toho sa takým extrémnym spôsobom začala pretláčať LGBTQ+ agitka, že to vyzeralo akoby na postavách už ani vôbec nezáležalo. Takéto samoúčelné vychovávanie diváka v duchu modernej woke kultúry, ktoré je do filmov/seriálov tlačené nasilu bez ladu a skladu a ohľadu na to, či to dané dielo niečím zmysluplne obohatí úprimne neznášam a vídam ho teraz na každom kroku. V seriály zaoberajúcom sa sexualitou sa to ale ešte prehryznúť dá. V druhej sérii sa to našťastie zmiernilo a začali sa zaujímavejšie riešiť vzťahy a životné problémy hrdiniek. Tých zas veľa nebolo, lebo všetky tu prezentované ženy (s jednou výnimkou) sú samozrejme mimoriadne schopné, sebavedomé a úspešné, no občas je treba riešiť dilemu, aký luxusný byt si kúpiť alebo či ísť s bohatým nápadníkom na pol roka do Egypta. Ako instantný eskapizmus pre ženy snívajúce o tom, že aj na prahu šesťdesiatky budú stále obletované a sebaisté ale celkom solídny počin. 5+/10 ()

halogenka

Kdysi davno byl Sex ve meste celkem progresivni serial. Jeho pokracovani se ale bohuzel jen snazi drzet krok s dobou. Hrdinky si musi najit dostatek etnickych kamaradek a pokryt co nejvice soucasnych woke temat, takze serial casto pusobi, jako by se tu jen odskrtavaly kolonky ze seznamu uvedomelosti. To vse sterilizovane optikou high society a projete nekolika instafiltry. Coz by se dalo odpustit, kdyby to byla zabava. Ale neni. Je jen to sbirka nalestenych ponauceni pro zastydle padesatnice. ()

Katie88

Neeee... Sex ve městě měl zůstat čistě 90kový seriál, vtipný a zároveň šokující na tu dobu. Není tajemstvím, že stárnutí s grácií je mnohem lépe vnímáno okolím, než zoufalé snahy si hrát na mladé. O tomto seriálu to platí jakbysmet. Sice tam jsou nějaké snahy hlavní hrdinky postavit do nepříjemných situacích v moderní politicky korektní společnosti, ale celé je to takové slabé... Toxičnost SJ Parker mi moc sympatie k novému seriálu nepřidává. Jednak rozhádanost se Kim Cattrall, která už nevydržela dlouholetou psychickou šikanu ze stran kolegyň, stejně jako to, že se SJ přestala bavit se svým hereckým kolegou Chrisem Northem, čelícím obvinění ze sexuálního napadení. U #MeToo kauz evidentně neplatí presumpce neviny... Po druhém dílu, kdy si můžu oči div nevykroutit, to balím. Nejvíc mě "pobavila" scéna, kdy Big umírá a Carrie ho tam oplakává, místo toho aby volala sanitku. ()

• Herečka Kim Cattrall si návrat do role Samanthy podmínila tím, že se bude jednat pouze o krátké cameo. Dále požadovala. aby se o její šaty postarala kostymérka Patricia Field. V neposlední řadě pak trvala na honoráři ve výši jednoho milionu amerických dolarů. Producenti jejím žádostem vyhověli. Cattrall se zde přitom mihne jen na 71 sekund. (fiLLthe3DD)
  • V tomto díle se měl objevit i herec Chris Noth, ale poté, co byl obviněn ze sexuálního obtěžování, tvůrci scénu vystřihli. (Grimaldi)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (viac)