Třináct životů je film podle skutečné události, kterou sledoval celý svět. Strhující výpověď o záchraně thajského chlapeckého fotbalového týmu, který po přívalovém dešti zůstal uvězněn v zaplavené jeskyni Tham Luang. (Prime Video)

husokachna

Nakonec to jediné, co můžu Třinácti životům vytknout je jeho největší deviza. A tou je civilnost, odtažitost, možná dokumentárnost. Nevěřím, že to řeknu, ale trochu té hollywoodské kolaloky by mi možná pomohlo těch 13 Thajců lépe strávit. A tak dám čtyři a půl ketaminové injekce s tím, že mi někteří asi budou v průběhu čtení tohoto komentáře sprostě nadávat a právem, protože je to precizní, neskutečně dobře natočenej a kulervoucí film. Jo a ústřední trojice - ve všech filmech by měli hrát, úplně ve všech a to říkám jako člověk, kterej neviděl všechny filmy.... a nejvíc Colin, kterej je tak neskutečně boží, že by mu měli dát deset oscarů letos klidně. ()

mig20

Tento příběh jsem zaregistrovala v reálném čase a bylo mi jasné, že záchrana musela být náročná, ale až teď při shlédnutí filmu jsem si uvědomila jak strašně moc náročné to muselo být. Jen kolik hodin trvala jedna cesta na konec jeskyně, fakt mazec... Přestože jsem věděla jak vše dopadne i tak jsem seděla po celou dobu plná napětí a emocí. Za mě velká škoda, že film nešel do kin. ()

Massaro74

Hluboký a dojemný příběh, na motiv skutečné události, o záchraně 13 členů chlapeckého fotbalového týmu, kteří po velkém dešti zůstali uvězněni v jeskyni Tham Luang. Na jedné straně strach a beznaděj rodičů, na druhé straně obrovský kus práce téměř 5000 dobrovolníků, a nakonec skvělá a nebezpečná práce všech potápěčů. Je až s podivem, že takový komplex podzemních chodeb, kterému stačí pořádný déšť, aby se zatopil, je volně přístupný pro veřejnost... ()

poet

Film ktorý dokáže chytiť za srdce a to som ku koncu mal problém udržať emócie. Je to napínavá záchranná akcia v ktorej držíte palce potápačom z celého sveta ktorí riskujú vlastné životy na druhom konci sveta... Bez zbytočného pátosu a citového vydierania sledujeme riešenie technického problému zaplavenej jaskyne kde ide doslova o hodiny. Ron Howard klobúk dole. ()

KosiR_ksr

Film se bohužel snaží až příliš prodat geniality západu a zaostalost a omezenost zbytku světa. “Based on true events” v úvodu ledacos napovídá. Věřím tomu, že jako obvykle (už se mi ani nechce dohledávat fakta) se scénárista rozhodl přidat na dramatičnosti skutečného příběhu, a tak z thajských Navy SEALs udělal bandu dementů. Jsem si vědom, jak je potápění v jeskyních náročné a nebezpečné, ale i při základním kurzu potápění v Malajsii mi vštípili, že nejdůležitější je pravidelně si kontrolovat stav kyslíku. Člověk, který o potápění něco ví, si nejspíš film v mnoha okamžicích moc neužije - alespoň v mém případě tomu tak bylo. O zbytečně dlouhé stopáži nemluvě. ()

tomashrabek

Je to pre mňa záhada, a zároveň ukážka filmovej mágie – ako to, že tak formálne strohý, chladný a odťažitý film, pôsobiaci šialene digitálne a dokumentárne, volajúci po gradingu... vyvoláva silné emócie a vtlačil ma do sedačky tak hlboko, ako už dávno žiaden iný? A to aj napriek tomu, že je od začiatku jasný koniec? Neviem. Ale raz za čas si rád pripomeniem, aký mocný nástroj je filmová reč a čo všetko v rukách schopného remeselníka dokáže. ()

warrenur

Vyborna adaptacia skutocnej udalosti, zamerana primarne na pohlad samotnych zahranicnych skusenych potapacov a zobrazujuca i miestnych bojujucich so zivlom. V celku to Ron Howard zvladol bravurne. Kedze som si nepamatal, ci / a kolko mala skutocna zachranna akcia obeti, bol som stale v napati. Niekto vycita nedostatok emocii. Nuz, neviem, kde sa mu ich zdalo malo. U rodicov? U tvrdych skusenych chlapov, ktorych uplne rozhodil mozny pruser v zivotu-nebezpecnej situacii...alebo chcel dotycny/-na vidiet nieco viac citovo-zdimajuce? Vyborna filmarcina. Dlhsiu stopaz som zacal vnimat, v poslednej stvrtine, ked sa niektore pasaze jaskynou uz opakovali. Odporucam 80% ()

zahadum

Nebezpečná banalita spôsobila veľkú tragédiu ktorá sa neskôr dostala až do planetárnych rozmerov. Nehovorím o ohrození sveta ale o dramatickom a emočnom náklade. Ide o deti, vtedy sú emócie vybičované na maximum. Howard je majster svojho remesla a je dobre, že nie je rutinér ale vždy dáva do toho kus seba a jeho srdca. Prvá polovica je odťažitá a drží diváka mimo diania a nevieme presne čo sa stalo a ako sa to ide riešiť. Druhá polovica, ktorú môžeme volať aj divácky atraktívnejšia je však silná, veľmi silná. Ide o deti. 100 % ()

Saur.us

Když skutečnou událost, tak R. Howarda! O záchraně jsem si před projekcí nic nehledal a ani z médií si jí moc nepamatuju, takže to pro mě byl opravdu napínavý zážitek. Bez zbytečného patosu, s dramatizací v mezích. Skvělé. ()

kesty

oldchool dráma. zbytočne natiahnutá, bez výraznejších momentov. napätia a stiesnenosti som čakal oveľa viac (viď. napr. 127 Hours ale aj Deepwater Horizon som prežíval intenzívnejšie). Mortensen prekvapivo nedivácka postava, Farrell super, Edgerton príjemne prekvapil. škoda, že film nepoodhalil trochu viac zo sveta jaskynných potápačov - techniky, technológie, triky. v tomto zostal Howard plávať na hladine. ()

rexino

Poctivá filmárčina bez skratiek, len čisté napätie a silné herecké výkony. Po zhliadnutí som nemal dôvod prečo nedať 5, pretože v rámci danej látky to zrejme lepšie ani nešlo spraviť. Ron Howard preniesol jaskynnú podvodnú klaustrofóbiu priamo do obývačiek. Veľká škoda, že toto neprišlo do kín. ()

Kopi1

Špičkově zpracovaná záchrana chlapců. Hned od začátku se film s ničím nezdržuje a jde se k záchraně. I přes delší stopáž film ubíhal rychle a užil jsem si každou minutu. Velmi charizmatičtí herci vpředu s Viggem a Colinem byli skvělý. Parádní scény pod vodou a hustá atmosféra dodávají filmu originálnost. Celkově produkce filmu byla na jedničku. Lepší 4 hvězdy. ()

BOURQUE

Ron Howard s veľkou rutinou režíruje silný true-based príbeh, ale stráca sa v detailoch (nejaké informácie aspoň na konci filmu, že ako to chlapci vydržali do tej doby, kým ich našli (čo sa s nimi medzi tým stalo)?). Najväčším problémom je, že film nemá potrebnú dynamiku, napätie nie je postupne zvyšované (prípadne udržané na nejakej vyššej úrovni) a to, že ani herci nedokážu dostať príbeh na vyššiu úroveň. Solídne natočený film, bez skutočnej sily. Colin Farrel a Viggo Mortensen (podobne ako Joel Edgerton) sú dobrí, ale jednoducho nie je možné cítiť medzi nimi tú potrebnú chémiu. Práca s kamerou pri scén pod vodou je v poriadku. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Rathalos

No waaauuu,reziserovi Ronovi Howardovi sa podarilo perfektne natocit skvelu,napinavu,ale i nervydrasajucu dramu podla skutocnych udalosti o zachrane trinastich chlapcov z jaskyne zatopenej vodou v Thajsku,tak brutalne narocnu,komplikovanu a monumentalnu zachrannu akciu som v zivote nevidel,nieco neskutocne,no a najneuveritelnejsie na tom vsetkom je to,ako to cele dopadlo,klobuk dole hlavne pred potapacmi,su to mega-odvazni ludia,ale i ostatni,co pomahali,takze moje hodnotenie je jasne,ale este chcem upozornit klaustrofobikov,radsej si tento film nepustajte,bude sa vam tazko dychat a chvalim aj herecke vykony...:-) ()

Rokle

Neskutečný snímek. Nervy drásající....díky tomu, že v době, kdy se tato událost stala, jsme měli necelé roční dvojčata, nesledoval jsem tuto věc den co den....O to víc jsem byl napnutej jako struna. Ron Howard natočil přesně to, co miluju na těchto typech filmů - bez přílišného patosu naprosto řemeslně a přesně natočené. Do toho parádní plejáda herců, scenérie Thajska... Stále rád chodím do kina, to se nikdy nezmění a mám mrzení, že takový film v kině neběží. Na začátku roku jsem vyměnil domácí aparaturu - receiver, reprosoustavu na 5.1.2, OLED Sony 65 palců. Po tomhle filmu řeknu - už rozumím tomu, když se všechno spojí v dokonalý zážitek. Přišel jsem si skoro jako tam. ()

Rockerman

Dramatickou událost máme všichni v živé paměti a tak jen konstatuji, že zázraky se někdy dějí a že filmaři odvedli vynikající práci! ()

agassi68

Mojou výhodou bolo, že som o príbehu 12 chlapcov nevedel nič. Stačil mi Howard ako režisér a vedel som, že nešliapnem do ___ Skrátka uvidím poctivé filmové remeslo. A to sa stopercentne podarilo.. ()

baiskon108

Takhle by se měly točit filmy na motivy skutečných událostí. Nijak přehnaně osudově či srdceryvně, ale prostě uvěřitelně. Ono je to pak mnohdy koukatelnější i napínavější. Viggo Colin skvělá dvojka. ()

Daiker

Neuvěřitelné co dokázali...... Filmová rekonstrukce známého případů z Thajska, která přesně popisuje co se stalo a hlavně ukáže jak přesně záchrana probíhala..... Scény pod vodou nejsou nic pro klaustrofobiki jako já....... Neustále zvuky narážejících kyslíkových lahví byly fakt nepříjemné a mělo to velmi tísnivou atmosféru ..... ()

Tomo

Jeden z těch malá filmů, na které když se díváte, není Vám ve vypjatých scénách dobře ...fyzicky dobře. Je Vám přímo zle. A to je velký kompliment. Je to příběh o zázraku, který se podařilo udělat lidem, o kterých média tolik nepíší. Celou událost jsem zaznamenal, ale netušil jsem, jak dramatický průběh to mělo. A ten způsob, jakým to vyřešili ..wow. ... díky Ronu Howardovi a ostatním tvůrcům za jejich práci.  Nečekejte od tohoto filmu povrchní zábavu ve stylu komiksovek ..na tento snímek by se do kin tolik nechodilo. Ale díky tomuto filmu a jemu podobným miluju kinematografii. 9/10 ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

24.12.2022

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)