Třináct životů je film podle skutečné události, kterou sledoval celý svět. Strhující výpověď o záchraně thajského chlapeckého fotbalového týmu, který po přívalovém dešti zůstal uvězněn v zaplavené jeskyni Tham Luang. (Prime Video)

fafejt001

Výborně  natočeno , napínavé , nervy drásající  drama .  Jeskyně neuvěřitelné  reálná  i  výkony  potápěčů . Je  třeba  před  nimi  smeknout !   Ron  stále  umí  a  je  mistrem  svého  oboru .  A  nebýt  Harryho  ,  tak  tam  jsou  děcka  až  dodnes . Drsná  metoda  ,  ale  zabrala .  Naštěstí . Shrnuto  výborný  film ,  který  se  dá  ,  za  čas   , znovu  shlédnout  a  opět  člověk  bude  napnut  jak  to  dopadne . ()

imaginer21

Neboť ani já jsem se neubránil srovnání s o rok starším dokumentem, musím jen s obří pokorou sundat klobouček a Howardovi zas jednou vzdát hold. Tak mimořádně vycizelovaný výsledek, že spíš než drama bych tento film řadil do ranku (setsakra dobře) hraných dokumentů. Navíc oba pánové v hlavních úlohách dokázali převzít od původních hrdinů ten britský akcent (v dabingu to neoceníte) a tím spíš si budete říkat, že jste zase po čase viděli jednu opravdu poctivou filmařinu. A tímto vzdávám ještě hlubší hold těm skutečným hrdinům, co tehdy v roce 2018 dokázali vskutku nemožné. ()

Saxos

Ti prckové určitě dýchali intenzivněji, jak já. Nezbývá nic jiného, než vyjádřit obrovský obdiv těmhle šílencům, plazícím se stovky metrů v bahně, vodě a ostatních sračkách, kolem sebe tuny nestabilní skály. Zpracování filmu bylo na úrovni samotné záchranné operace. Závěr: doporučuji. ()

KolarikKing

Není to klasický snímek podle skutečné události, kde se tlačí na emoce. Tohle je opravdu příběh o záchraně. Precizní filmařina plná napětí. A jak tu mnozí píšou, nic pro klaustrofobiky. Ron Howard prostě filmy podle skutečné události umí. 8,5/10 ()

jjjerry

Perfektní. Delší stopáž nevadí, člověk se nenudí.  Snímek asi neocení Pepíci co se nikdy nepotápěli s přístrojem. Pro ty z nás co ví o čem to je, je to mrazivě děsivé a reálné. Perfektně zobrazena oblast, krajina a komplexnost jeskynního systému. Natočit jeskynní potápění, bublinky, zmatek, ztrátu orientace to je velká výzba. Je velké umění udělat film poutavě. u kterého každý zná konec. ()

Eaton_Hunt

Ron Howard tyhle filmy umí a umí je tak dobře, že přesně diváka dostane do té skutečné situace, co už se stala a přijde vám to jako byste to zažili. V tomto snímku to je vidět nejvíce jsou tu protáhlé scény jak se záchraná akce vyvíjí, jelikož v realitě také není všechno hned, není žádný střich, který vám urychlí nějaký postup. Kdyby bylo trochu více znázorněno zoufalství v první části filmu a v druhé části zase napětí tak to byl nejlepší film podle skutečných událostí. Prostě přidal bych více filmařiny a méně reality, ale tohle je už je trochu subjektivní takže nemá za zlé takové hodnocení. 8,9/10 ()

Grázl83

Příběh je znám široké veřejnosti, tak jsem čekal, že se budu možná i nudit. Ale skvělý a zkušený režisér Ron Howard mě ani chvilku nenechal v klidu. Skvělé natočeno s dobrou atmosférou. ()

swenyx

Nemám slov, tohle byla fakt bomba. Záchrana fotbalového týmu a jejich trenéra ze zatopených jeskyní. Nevím jak moc to je věrohodný reálné akci, ale to asi není zas tak podstatný. Bylo to napínavý, Aragorn hraje opět bravurně a scény z jeskyní jsou tak dobrý, že si připadáte že tam reálně jste. Tohle se fakt povedlo a za rok 2022 zatím nejlepší film. Must watch ! ()

esmoke

Film vypráví o nedávném osudu malých fotbalistů, kteří s trenérem uvízli v zatopeném jeskynním komplexu. Ron Howard své řemeslo zvládá a dovede událost zachytit, aniž by ji banalizoval. Herci jsou dobře obsazeni a pěkně civilně hrají, navíc je celá událost zachycena bez potřeby zbytečného dramatu. (CZ dabing) Rozpočet: $55 miliónů, Tržby: - (Netflix). ()

Grimaldi

Říká se, že v jednoduchosti je síla a u Rona Howarda to platí na plné čáře. Když má velký rozpočet, většinou sklouzne do průměru. Když se musí hodně snažit, tak jako v případě Rivalů nebo právě tady, jedná se o skutečný filmový prožitek. Žádný patos a rodinná dramata, jen obyčejní lidé a zvláště pak skupina potápěčů, kteří stejně jako všichni dělají chyby a občas ztrácí víru. Herecké výkony všech dokážou držením se při zemi navodit opravdu realistickou atmosféru, navíc i vizuálně vše vypadá úchvatně. I když tak člověk třeba ví, jak celá záchrana dopadne, napětí funguje skvěle. Jeden z nejlepších filmů roku 2022. ()

bonovox

Skvele natočená rekonštrukcia udalosti z Thajska ktorú v 2018 sledoval celý svet. Aj keď vieme ako to dopadlo, tak od začiatku je to poriadne napínavé a dramaticky podané. Viggo s Collinom v hlavných úlohách hrajú veľmi civilne a presvedčivo ale hlavným tromfom je samotný Ron Howard ktorý opäť po rokoch natočil dokonalý film. Až sa čudujem, že to nebolo v kinách. 100% ()

Kushina

Jako hodně slušnej masakr. Jak se nevinná návštěva jeskyně může zvrtnout v záchranou operaci, na které se podílí 5000 lidí z xx zemí. To by nikdo nevěřil, jak složité to bylo. Film natočený hezky. 80% ()

Stuart6

Toto jsou opravdoví hrdinové. Potapěči, záchranáři, dobrovolníci odvádějící vodu..... Ne ti, kteří jedou do cizí země s puškou v ruce a doma je máme za hrdiny. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

24.12.2022

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)