Matka versus android

• USA Mother/Android (viac)

V postapokalyptickém světě, kterým otřásá krvavá vzpoura androidů, se mladá těhotná žena s přítelem zoufale snaží dostat do bezpečí. (Netflix)

Likan7

Normálně mám podezření, že Mattson Tomlin má něco společnýho s Pátou vlnou, nebo byl alespoň někde na place a koukal... A ChGM by si měla rozmyslet do jakých scifáren se pouští. Mother/Android má totiž úplně stejný nedostatky jako Pátá vlna, kde Moretz hrála taky. Nápad dobrý, může z toho vzniknout tisíc různých příběhů, od hororu, po drama ale Tomlin natočí nezáživnou postapo blbost, u které budete nadávat hned během prvních 10 minut. Všechno zajímavý, co tenhle svět přinese, totiž nevidíme. Po první scéně, která ukazuje co se zhruba stalo (ale neříká proč), přeskočíme o 9 měsíců. Takže přeskočíme doslova všechno zajímavý, stejně jako v Pátý vlně, stejně jako třeba v prvním Pacific Rim. Tady máme romanticko-dramatický blábol na začátku, a pak zbytek filmu běháme, jezdíme po lese a občas nás honí nějaký zomb..android. Jediná trochu zapamatovatelná scéna je stealth mise někde uprostřed a pak následný zjištění po porodu, ale ono to je prostě jen fajn věc v jinak hodně podprůměrným filmu, takže to celkem vyčnívá. Je fajn, že stále vznikají nezávislá, malá sci-fi, ale občas mi mohli být i trochu lepší. ()

gemi

Název je stejný jako ten film. Blbý jak boty. Skvělý námět, ale to provedení... Jako studentský film z hodně, ale hodně tučného grantu. První čtvrtina dobrá, ale pak se naplno projeví scénáristická (a dramaturgická) impotence. ()

rublik05

Nejsem si moc jistý, jestli by z této laciné variace na R.U.R. měl pan Čapek radost, jsem ale rád, že se o tomhle nadčasovém díle někdo ve filmu alespoň zmínil. Co zpočátku vypadalo jako fajn postapokalyptické sci-fi, se nakonec ukázalo jako naprosto tuctové nudné drama bez špetky logiky, prazvláštně natočené, utahané, nedošlo ani na nějakou pořádnou akční scénu, herci jsou zoufale průměrní až podprůměrní, Chloë překvapivě nevýrazná, opravdu velké zklamání. Nicméně najde se zde několik málo scén, které nejsou vůbec špatné a vcelku jsem si je užil. Jinak ale zbytečná dvouhodinová nuda nenabízející absolutně nic, co by člověk neviděl jinde v mnohem lepším provedení. 2/10. ()

mira.l odpad!

Coto toto?!? Od prvních záběrů nekoukatelná sračka. Pochváleno budiž tlačítko rychlého přetáčení, díky kterému se toto utrpení smrsklo asi na hodinu a čtvrt! ()

Megynka

Moc nevím, jaké hodnocení dát. Nebylo to vyloženě špatné, ale ten konec? Proč takový konec ... Celou dobu jsem čekala na nějakou akci a ono nic. Mělo to ale fakt potenciál. ()

GameboyNES odpad!

sračka točená na dětský telefon. Scénář nula. Jen blábolení o pyčovinách. Chudina Zabíjačka, že zabředla do takových netflusových výblitků.... ()

Mamlas odpad!

Na začátku to není tak marné. Androidi se pokazí a začnou zabíjet lidi. Tak jsem očekával, že dál bude následovat pěkná řežba, ale ouhle. Cca hodinu a půl pak cestuje těhule se svým vyváženým přítelem kamsi dopryč. Nuda jako svině, nic se neděje, maximálně nějaké ty tanečky. Pak je až jakési finále, během kterého je zastřelen 1 android. Pak je srdceryvná tečka, u které už jsem se nevydržel nesmát... Rozumného děje bylo v celém filmu tak 10 minut, zbytek je komorní nuda, zmar, kecy a hýkání těhule. (7%) ()

Joiner odpad!

Jsem doma v karanténě, ale zas tak moc se nenudím, abych tohle zvládl dokoukat.  Film vykradl několik filmů- mix něčeho už tisíckrát viděného a "obohatil" jej o děsný scénář a plytké herecké výkony. Pokud by to byl studentský počin nováčka, mohl bych být možná shovívavější. ()

xzajox

Meh. Námet nie je zlý. Naopak, je dosť zaujímavý, aj keď trochu obohraný. Čakal som ale o niečo viac. Tak nejako sa im do toľkej stopáže nepodarilo napchať to, čo tam mohlo byť. Začiatok bol zaujímavý, ale mohli ho rozvinúť a nie že "strih, ubehlo 9 mesiacov" wtf? (Mimochodom strih ma tu naštval ešte zopár krát). V strede som dúfal, že to možno bude trochu ako "tiché miesto" s novorodencom. Potešila by aj lepšia "stealth armor" akcia. Scenáristi sa však rozhodli ma sklamať. Nakoniec z toho je len taký priemerný pohodový rodinný mutanto-klon Skynet-RUR (áno, Čapek ;). Za mňa slabšie 56% - 3* ()

mata77

Prvá polovica filmu je hlavne drámou, ktorá sa odohráva medzi hlavnou hrdinkou a jej priateľom. Dej sa príliš nezaoberal priebehom samotnej apokalypsy, ale jednoducho preskočil z jednej časovej línie do druhej. V druhej polovici už nastala snaha o vyvolanie napätia a emócií, ale tvorcom to pokazila slabá réžia. Celkovému dojem nepomohla ani akože hlavná akčná scéna s prestrelkou, absolútny nezmysel, aj keď herci sa snažili. Keby sa film držal v rovine komornej drámy, snáď by to bolo o niečo lepšie. Nízko-rozpočtový nádych mi naozaj nevadil. Dejový zvrat - zaujímavé, ale hra na terminátora - palec dole. ()

jokino

Malo to svoje chyby, niektoré väčšie, iné menšie. Ale celkovo som spokojný, bolo to dobré, atmosferické, správne depresívne a dejovo vyvážené. A povedal by som, za xy ďalších rokov v dnešnej dobe, kľudne aj "krutá" realita. Dlhé roky zásadne nedávam na recenzie iných, nakoľko môžem mať na vec úplne iný názor a úhol pohľadu. Za mňa určite spokojnosť. ()

pafka

Tak tohle bylo vsechno, jen ne originalni. Sice prvni pulhodina nebyla tak spatna, ale pak scenariste scenar dokoncili na jedne A4 a oodle toho to taky vypadalo. Nuda jak cyp. A konce se dockat byl skutecne vykon. ()

Veskoslav

Ach jo. Tak zajímavé téma a taaak nudně zpracované. Jako jednohubka možná, jako postapokalyptické scifi naprosto mizerné. Jedna hvězda za výkon hlavní postavy, druhá za Karla Čapka. ()

Prubner

Milá Chloë Grace, cos to zase natočila za pítchovinu ? Po Shadow in the Cloud je to další sci-fi blábol plný wtf scén, blbostí, nelogičností a levných triků. Navíc se většinu filmu jen nudně žvaní a akce je málo. A když už se nějaká vyskytne, je tak nepodařená, že by bylo lepší, kdyby nebyla. Tenhle film vypadá, jako by ho natočil Albert Pyun v 90. letech. Prosím, Chloë, zkus si někdy přečíst scénář dřív, než podepíšeš smlouvu. Díky.  Zdraví tě tvůj fanoušek. P.S. Hvězda navíc za přednášku o Karlu Čapkovi, kterou ale hned zase strhávám za otravné povinné rasově vyvážené herecké obsazení hlavních rolí. ()

JasonV

Obstojný sci-fi triler s miestami až hororovým nádychom. Deravý scenár a absenciu logiky nahrádza kvalitný herecký výkon ústrednej dvojice a slušné tempo. ()