V prvním díle Aleš Pelán čelí nařčení, že udržuje zakázané vztahy se svými studentkami. Mezitím na stejné škole dochází k brutální šikaně jeho kolegyně, kterou si žáci natáčí na video… Má každý učitel takovou autoritu, jakou si zaslouží? Nebo si žáci dovolují víc než kdy dřív? (Česká televize)

rakovnik

Vkusně podané drama, bez patosu a přehánění. Známý případ byl vlastně na pozadí vývoje psychologie hlavní postavy. Děsí mě, že tento příběh (i celý seriál) je natočen podle skutečných událostí. ()

sator

Lež není jen když napíšete něco co se nestalo co není pravda, ale že stačí, když kus té pravdy vynecháte... Pravda je barová tanečnice a pro každého zvlášť tančí. ***Nejsou zločiny, za které by se mělo střílet. Pouze za lež, která se pravdě podobá.  *** Pelán (Lukáš Vaculík) je v díle velmi nemilosrdný k bulváru, osobní zkušenost herce s bulvárem je velmi negativní, soudil se s ním za publikované lži a vyhrál. Podle skutečného případu z pražské Střední průmyslové školy Na Třebešíně. ()

otík

První díl nového seriálu přináší pohled na střední školu, kde vztahy nefungovaly tak, jak měly a doplatila na to jedna z učitelek. Samotný název je velkou pravdou, žáci skutečně vycítí, který učitel je "slabší" a dají mu to v hodinách sežrat. Sám to znám, jako učitel jsem už cosi zažil a některá děcka jsou opravdu zlá. Pak je opravdu zásadní, jak s kolegyní jednají její kolegové a vedení.  No, tak jako tak, zajímavý úvod do seriálu. ()

HonzaBez

"Každý má takovou autoritu, jakou si zaslouží…" Nevím, zda budu mít chuť sledovat tento seriál z učitelského prostředí, ovšem tento první díl mě poměrně zaujal, protože téma učitelské šikany je zde pojato poměrně sugestivně a člověka z toho příběhu až trochu mrazilo. Určitě na tom má podíl i skvělý Lukáš Vaculík. Jen si nejsem jistý, zda tu více než onen smutný příběh učitelky, která byla "sama v celém vesmíru", nakonec nevyniklo v závěru téma "spravedlnosti bulváru," který manipuluje s realitou. Ač ten rozhovor Vaculíka s bulvární novinářkou, při němž se zamýšlí mj. nad tím, že lež není jenom to, že někdo říká a píše něco, co se nestalo, ale že stačí, když se kus té pravdy vynechá, a změní se tak kontext, obsahuje podnětné myšlenky.. ()

Skuby47

Konečně! Říká se, že jedna vlaštovička jaro nedělá, ale v tomto případě přináší naději, že svítá na lepší filmové časy. Tak jsme se přece jen v televizi něčeho nového smysluplného dočkali. Ze všech letošních novinek jediná, která stojí za shlédnutí. Originální námět, aktuální téma, kvalitní scénář a slušné výkony, které podali známí i noví, méně profláknutí mladí herci. Všem novinkám jsem dala šanci, ale tento seriál je jediný, který stojí za pozornost, hlavně pro jeho výchovné poselství,  které v současné tvorbě chybí. Pracovala jsem 25 let ve školství, tak je mi tato problematika blízká. ()

Autogram

Pohľad do školy z inej strany, kam deti ani ich rodičia nedovidia. Česká televize to zvládla parádne a námet by vydal nielen na hodinovú epizôdu seriálu, ale aj na plnohodnotný film, kde by sa postavy mohli viac rozvinúť. Ak sa kvalita zachová aj naďalej, teším sa na ďalšie časti. –––– Tohle se děje na vaší škole, a vy o tom nevidíte, dokud se to neobjeví v televizi? ()

mira007

Vaculík jako školní inspektor řešící nejkřiklavější případy českého školství dle skutečnosti začal velmi dobře. Po sérii všech možných premiérových seriálů podzimu 2021 z kategorie srajda roku musím vystřelit pět hvězd. To je něco, za co se zdejší tvorba opravdu nemusí stydět ( což jsem čekal, protože Tereza Kopáčová je pro mne od dob Metanolu režisérská bohyně ). ()

Chudobka

První díl se povedl. Školní prostředí bylo vykresleno věrohodně, problémy s šikanou byly a bohužel budou a je docela složité je řešit. Téma potřebné, velmi dobře zpracované. Lukáš Vaculík výborný. ()

LachtanShows

No, už jsem tomu fakt nevěřil, ale i letošní na seriálové pokusy bohatá podzimní sezóna dokáže českému divákovi nabídnout něco víc, než jen prostoduchý paskvil, který nemá daleko od označení telenovela a jeden jeho díl je natočený za půl hodiny v prkenném studiu s prkenným obsazením. Tenhle místy až nekompromisní seriálový thriller si mě k sobě vtáhnul hned zpočátku a už se ohromně těším na další díl. ()

Bozvav

Velmi dobře natočený díl, byť se v něm vlastně nic extra zajímavého nedělo. Proč ta ženská učila ví bůh a já jako rodič bych rozhodně takovou učitelku pro dcery nechtěla. Na stranu druhou, to jak se k tomu vedení školy postavilo, bylo opravdu tristní. Kdysi jsme měli podobnou učitelku, taky jí kluci dávali dost zabrat, jenže to bylo v době, kdy se s nima nikdo moc nepáral. Dostali od nás ostatních po držce a následně ten nejhorší vyletěl ze školy dřív, než se stačil podivit. Dnes jsou všude výchovné poradkyně, poradny a spratci jsou čím dál horší, čím to asi bude? ()

Luk Skywalker

Zde pochvalím i dosti tvrdý název dílu, ale k tématu šikany se hodí. Nic není jasné jak se na první pohled zdá a v seriálu se snaží tomu dát, aby si z toho divák něco poučného odnesl, což je chvályhodné. ()

kluzo

Vaculík vyzrál jako víno, slušně zachycená atmosféra a velmi dobře na tak malý prostor vykreslené charaktery hlavních (učitelských) postav. Uvidíme co dál, zatím to vypadá hodně dobře. ()