Obyvatelia jednej českej dediny sa pripravujú na Veľkú noc, jarmok je v plnom prúde, chlapi pred krčmou komentujú zelené pivo a nebezpečenstvo chemtrails, keď vtom oslavy naruší dodávka, ktorá narazí do fontány na námestí. Vodičovi sa podarí zmiznúť, všetkým je však úplne jasné, že šlo o teroristický útok. Bezpečnosť celej obce teraz závisí od hasičov, od ich odhodlania a obetavej práce. Náčelník požiarnického zboru a jeho zástupca sú celoživotní priatelia, sú ako otec a syn, mentor a jeho študent. Spolu s ostatnými hasičmi sa púšťajú do pátrania po páchateľovi a okrem toho musia zabezpečiť hladký priebeh veľkonočných sviatkov. Pre náčelníka v podaní Miroslava Krobota znamená celý incident nebývalú vzpruhu, stáva sa hrdinom okamihu a pre celé okolie pevnou oporou. Jeho zástupca je však trochu neistý, s manželkou čakajú dieťa a on po prvýkrát v živote zažíva, čo to znamená mať prehnaný strach o rodinu. Má dobré srdce, len príliš verí všetkému, čo mu ľudia povedia a čo nájde na internete. Napokon by bolo azda pre všetkých lepšie, keby radšej horelo... (Bontonfilm SK)

Dawe2

Tady o blbce člověk fakt nezavadí ... :-D. Párkrát jsem se od srdce zasmál, ale jinak to je slabší, takový vesnický blbákov. Ale zase jako to za to asi stálo, to jsem viděl větší kraviny, 50%. ()

EddieIron

Žádná komedie, nekonečná nuda. A Krobot tyhle postavy hraje samozřejmě skvěle, ale možná by to už chtělo na chvíli opustit škatulku. ()

daleba

Asi jsem se těšil až moc... Není to dobrý, ale ani to není špatný a já hlavně doufám, že žádná vesnice, kde by žilo tolik debilů, u nás neexistuje. Scooter a dechovka v titulcích měl být asi vtip, ale je to trapnost, kterou si pan režisér mohl odpustit. ()

hony23

Chápu záměr vysmát se lidem z venkova, kteří se polévají octem kvůli chemtrails a kteří brojí proti arabským migrantům, kterým je ale nějaká zapadlá řiť v Česku u prdele. Jenomže celé se to nějak nepovedlo a bylo to docela utrpení to dokoukat. ()

Ironhead

"ALLÁH JE VELKÍÍÍ!" Eehmmmm... tak tedy, scénář je opravdu debilní a jestli si "intelektuálové" z Hradce a Budějovic myslí, že takhle nějak to dnes vypadá na vesnicích, že jsou plné xenofobů s IQ pod 80, tak to opravdu ne. :oT Ale myslím, že tohle jsou zhmotněné jejich představy o tzv. koblihách (voliči ANO) a voličích SPD. Krobot jako vždy výborný, ale ten scénář je něco příšerného. *tady tedy palec dolů* ()

ČR odpad!

Trapné. Sponzoři rudé Pravo a ČT. Chápu. Jestli nějaké howado tohle spojí s Formanem, tak ať mu chodí děcka pozadu🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮 Prý nova vlna šedesátých😂😂😂 ()

Igy007 odpad!

Rebe Koloman má před sebou zářivou budoucnost. Je "správně" zorientovaný, jak by řekli stalinisté - "po našimu". A skutečně je stále těžší tyto neomarxisty od stalinistů rozeznat. Čekám, kdy nějaký wokáč ve svém veledíle rozdojí nebinárního kozla. ()

kokofek

Příběh o xenofobním chování lidí,kteří nikdy nikde nebyli a tak se obávají něčeho co u nás ani není. Je s podivem jak si na odporu ke všemu cizímu postavili některé strany své programy. No a protože je spousta lidí ,kteří se bojí tak to u nás dobře zafungovalo. Komunisti tady napáchali tolik zla,že si neodvažuji určit za jak dlouho to z lidí vyprchá. ()

Salvator

Vykreslit blby z vesnice je vcelku snadné a zde i povedené. Téma fake news je ale poměrně nebezpečné, protože "vypadá to jako nesmysl, ale co kdyby to byla pravda". Naštěstí mají v konzumu ocet. ()

Kalda69

Vubec nechapu proc tady neni volba na shlednuti u Ceske Televize (kde platim koncesionarske poplatky), ale jen placeny sluzby! No cekal jsem vesnickou troskovinu ale nakonec dostal realne drama z ceskeho prostredi. Jedina komedie na tom je ta, ze to je odraz nasi spolecnosti a musim bohuzel vyzdvihnout realisticnost chovani postav. ()

ssarka

jak zde už bylo řečeno, film je hlavně pro voliče SPD a ovečky, co věří na faknews...ale je jasné, že ti se na to dívat nebudou...takže pro nás zbylé, co používáme tu šedou hmotu v hlavě je to sice utahané a občas dlouhé, ale vtipné... ()

vinducha

Jo život na české respektive moravské vsi , to je vděčné téma. Tyhle věci tu točili pan Forman s panem Papouškem před 50 lety.  Pobaví  , neurazí , ale díru do světa to taky neudělá. ()

matous20063

Nemastná, neslaná depresivný močka, která je zřejmě sponzorovaná SPD. Film tak nějak o ničem, děj čerpá furt z toho stejného tématu, který už byl přežvejkanej a stal se rychle nudným. Ten film je plnej Npcíček, fr všechny postavy působí strašne depresivně a hloupě jako kdyby neměli vlastní vědomí. Nevím co si o tomto filmu mám myslet, je prostě k ničemu, t filmu si nic nevezmete, ani su u něj nepobavíte, ale nudit se taky úplně nubudete. 40% ()

Awer

Don't Look Up v prostředí českého Prdelákova a celkově lokální tónině, s čímž je spojené i to, že musíme být rádi za absurdní ne-vítězství "East-Lookerů", zatímco těžce přežívající rozum reprezentuje duo sebevražedný málemvražedný ochlasta a skorozavražděný muž, jehož povolání se zaobírá spíše Oním než naším světem. Rozměr je opravdu těžce regionální a poetika alegorická, břitká a zkratkovitá, což každému nemusí sedět, ale množství reálií ve snímku je i tak nepříjemně neopomenutelné a je za mě dobře, že se do tématu rovněž tady někdo pustil. ()

Alvin

Moc jsem si od toho nesliboval a o to větší pak bylo moje překvapení, jak dobrý to je film. Zásluhu na tom mají výborně typově vybraní herci a jejich výkony. Ale i ty dialogy jsou skvěle napsané a nezní nijak šroubovaně. Krásný film o tom, jak těžké je být tolerantní, když máte zároveň nějaké zásady (tady spíš předsudky) ze kterých za žádnou cenu nechcete uhnout. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací

21.04.2022

Letošní 24. ročník filmové přehlídky Kino na hranici, která se koná na obou stranách řeky Olzy, v Českém Těšíně a Těšíně, proběhne 29. dubna až 3. května 2022. Organizátoři se vrátili k původní… (viac)

Febiofest sa po dvoch rokoch vracia do kín

Febiofest sa po dvoch rokoch vracia do kín

15.03.2022

Medzinárodný filmový festival Febiofest Bratislava začína 16. marca do kinosál uvedie 75 filmov. Tie budú rozdelené v 8 sekciách – V strede Európy-súťaž krátkych filmov; V strede Európy – mimo súťaž,… (viac)