Rodina, láska, smrt i katastrofa, která doslova visí ve vzduchu. Absurdní komedie režiséra Noaha Baumbacha, nominovaného na Oscara. (Netflix)

Rathalos odpad!

Reziserovi a zaroven aj scenaristovi Noahovi Baumbachovi zjavne je*lo v gebuli a natocil totalnu konverzacnu kok*tinu,kde sa melie hubou uplne z cesty,nema to ani hlavu,ani patu,po 35 minutach som to musel vypnut,lebo to sa nedalo pozerat,ani pocuvat,Amerika je vazne krajinou neobmedzenych moznosti,aj pi*ovina prvej triedy moze byt nominovana na Oscara,len totalne nechapem dovod,ze preco,nedava to zmysel,odpad velkych rozmerov...:⁠-⁠) ()

Rockerman

Film, který se tváří, že chce být o všem, ale spíš je to o ničem. Samozřejmě, že tu padají všelijaká moudra, kterými by se člověk měl v životě řídít. Zároveň je to o dezinformacích a jejich přemíry, smrti té jediné nevyhnutelnosti v životě lidském a strachu z ní. Ale také je tu spousta absurdit, které také člověk zažívá. Celé je to ovšem nezáživné a ty neustálé kecy o všem možném mi za chvíli začaly jít na nervy. ()

Olík

Že je Noah Baumbach solitér Andersonovského (ne, nemyslím Hanse Christiana) střihu, jsme si už tak nějak zvykli….ale tohle je zase úplně jiná planeta. Absurdní černá satyra, která s nadhledem a inteligencí komentuje vážné problémy. Sebeukáječská horská dráha. V jednu chvíli jste na vrcholu blaha a vzápětí se ocitáte v cizí zemi, kde se mluvím jiným jazykem, než je vám přirozené.  Každopádně na to, že tahle mysteriózní dramedie trvá asi týden a čtvrt jsem vyvázl bez vážnější újmy a to se cení. ()

JirkaLexa

Absurdita bez pointy, humoru a smyslu. Má to být absurdní komedie, tak absurdní stoprocentně, ale spíše tragikomedie. Chtěl bych si poslechnout ty pseudointelektuály obhajující jak je toto skvělý počin a umění… ()

geek.ondra

Baumbach opět poukázal na svou režijní a hlavně scenáristickou zručnost ale bohužel už ne tak silně jako minule. Bílý šum je zábavný, chytrý a i poměrně hezký film který bohužel i přes veškerou svou sympatickou snahu prohrává souboj se svou předlohou na plné čáře. Nekompromisní chvála tak může směřovat pouze na herce v čele s opět vynikajícím Driverem který snad nikdy nezklame. 7/10 ()

siloalampa

Výkon Adama bol ale vynikajúci a prvých 20 minút to vyzeralo zásluhou dialógov nádejne. Potom sme išli prudko z kopca dole, až som nakoniec vlastne nevedel, kto mi tým, čo chcel vlastne povedať... Komédia - nesmial som sa, dráma - nedojímal som sa, mysteriózny - to už vôbec nie... Celkovo: taký pokus - omyl. ()

zdarecsranec

Baumbach měl stejně jako jiní jeho filmoví kolegové potřebu ulovit si svého klasika mezi americkými postmoderními spisovateli, jejichž romány se často pyšní svou náročnou čitelností a nesrozumitelností pro čtenáře, natož pak snad neadaptovatelností pro filmaře, ale ono to přeci někdy jde, ač se vždy nejedná o takové nepopiratelné až hmatatelné zjevení jako Andersonovo Inherent Vice. Baumbach však na stará kolena ukázal, že je sebejistý filmař a dokáže si pohrát s experimentální látkou zadání, jež si předsevzal, a necyklí se tak ve své komfortní zóně allenovských tragikomedií, o čemž svědčí v následujícím roce plánovaná Barbie (samozřejmě u hlavního kormidla bude v tomto případě Greta Gerwig). Jedná se tedy jistě o zdařilý film, který by tento rok v americkém mainstreamu těžko hledal konkurenci (možná Dominikova Blonde?), kdy se tvůrcům podařilo v úžasných barvách a s pomocí skvělých postav (obzvláště těch menších, jako obědvající universitní sbor pedagogů) ve zvláštním nervózním rytmu a v paranoidní nejisté atmosféře skutečně dobře adaptovat komplexní román. Počin je ve výsledku jistě přijemně koukatelný, vtipný a zábavný, nicméně i tak pro standartního předplatitele Netflixu zřejmě nestravitelný. Přitom celková message jasná a srozumitelná, ač nutně oproti předloze jistě dosti zjednodušená. Titulková sekvence s LCD Soundsystem už je jen tou nejpříjemnější tečkou na konec. ()

dodona

Totalny bizar od zaciatku az do konca. Vizualne ok, postavy same osebe fajn, celkom sa mi vlastne pacili, ale dej je nekonzistentny. Je to ako sled samostatnych bizardnych prihod. ()

Maximilianus

Mám rád dobré divné filmy a toto je jeden z nich. Či už vďaka postavám,  situáciám,  dialógom alebo záverečnej tanečnej scéne. U mňa to fungovalo z opäť sa mi páčil Adam Driver, ktorý bol rozpoznateľný čo sa hereckého prednesu týkalo, ale opäť dokázal svoju postavu obzvláštniť niečím novým. Avšak nie vždy išlo všetko pomasle, takže záverečný verdikt 6,8/10. ()

rivah

Konverzační nuda, efekty beze smyslu čili o ničem, pseudointelektuální festivalovka natočená bez producentského dohledu. ()

Demonic189

Tak toto bola tortúra epickych rozmerov. Adam, Adam...bolo ti to treba? Po tomto kusku si už nikdy nepustím žiaden film z dielne Netflix. NIKDY! ()

Tosca

Adaptace slavného románu Dona DeLilla, který u nás kdysi vyšel v pověstně špatném překladu a bohužel ani filmová adaptace se příliš nepovedla. Absurdní komedie o univerzitním profesorovi, odborníkovi na Hitlera (Adam Driver), a jeho početné rodině čelící různým katastrofám nedrží pohromadě, je neujasněná a nesoustředěná a "vrcholí" nesmyslným tanečním číslem v supermarketu... ()

papadoce

Úvodný monológ Dona Cheedla o filmových automobilových búračkach ma zaujal. Taký úžasný opis tohto javu som ešte nepočul a v kombinácii so zábermi z filmov to bolo perfektné. Následne mi ukázali bacuľatú Gretu Gerwig a bol som vtiahnutý do deja. “Čo je špatného na tom, keď chce byť muž ohľaduplný k partnerke.” “Partnerka som, keď hrajeme tenis, inak som tvoja žena.” Adam Driver bol opäť dokonalý, aj Greta, Don a detskí herci hrali výborne, problém bol niekde inde. Film je totiž v prvej polhodine založený výlučne na dialógoch a monológoch a tie boli nééééékonečne dlhé. Keď boli vtipné alebo boli o niečom, nemal som s nimi problém a dokonca som sa bavil. Lenže minimálne v pomere pol na pol to tak nebolo a pri tejto viac ako dvojhodinovej minutáži to je zabijak diváka. Pritom počas filmu zaznie mnoho krásnych myšlienok, len režisér to poňal dosť po svojom a nesedí mi tento štýl. Nie ako 136 minútový celok. Jedná sa o Baumbachovu fantazmagóriu. A potom prišiel zvrat. Asi po pol hodine sa čosi udialo a film sa v podstate zmenil od podlahy, aj keď sme stále sledovali život tej istej rodiny. Z filmu o rodinných hodnotách sa stal akýsi survival. Nepochopiteľná zmena filmového žánru o ktorej navyše v popise nie je ani zmienka (katastrofický), avšak mnou pozitívne privítaná. Navyše nehoda bola natočená kvalitne. Pol hodina a zase to prišlo, zase zmena. Zase kecy. Možno keby si bol Baumbach vybral jeden zámer a jeden žáner do jedného filmu a nepoplácal tu piate cez deviate všetko čo ho napadlo, mal by dva vysoko hodnotené filmy. Takto iba sprznil kvalitných hercov. Ja tento druh režisérov neznášam. Nebudem vám prezrádzať čo bolo ďalej, ale niečo som si z toho odniesol. Páčil sa mi spôsob ako Jack komunikoval so svojou Babette, keď mala trápenie. Veľké trápenie. Učím sa. Chcem sa učiť. Či prišla zmena žánru aj po dalších tridsiatich minútach vám už zámerne neprezradím. Ale film rozhodne nie je pre každého. Nebavil by ťa. Vlastne by si ho počastovala hrešením. “Chcem zomrieť prvý. Tvoja smrť by v mojom živote zanechala dieru. Hovoril by som so stoličkami a s vankúšom.” Súhlasím. Chýbaš mi veľmi. “Hlavne si neprestaňte veriť navzájom.” ()

Dejvecd

Noah Baumbach nám v spolupráci s A24 a doručil na Netflix veľmi pekné rodinné drama / romantickú komédiu / apokalyptický horor... Áno, tento film je veľkou kombináciou množstva žánrov, ale režisér to ukočíroval tak, aby to všetko krásne držalo pospolu. Baumbach totižto kombinuje nádherný režijný štýl s prepracovaným scenárom, ktorého kľučky nie sú len dobré, ale aj veľmi zábavné. Zábavný a hlavne veľmi dobrý sú aj herci, kedy každý dialóg medzi Adamom Driverom a Gretou Gerwig je niečím zaujímavý a príťažlivý na sledovanie. Okrem toho je tu skvelá výprava a vizuál, ktorý pôsobí veľkolepo (hlavne v "apokalyptickej" kapitole kedy má človek pocit, že sleduje film Stevena Spielberga) a živo. Celkovo sa jedná o veľmi záživný, dobre odohraný a skvelo vyzerajúci film s dobrým scenárom plný veľmi pekne napísaných dialógov. Nie je to film pre každého, ale mňa to bavilo dostatočne na to, aby som si to pozrel ešte viackrát. 10/10 ()

RigorMortis

Vravel som si "hrá tam ten ušatý pán a Don Cheadle, to bude dobré." Ale... Prvú cca tretinu až polovicu filmu som vôbec nechápal, o čo vo filme vlastne ide. Mix Snapea a Jima Jonesa po hladovke fascinovaný Hitlerom tliacha s Donom Cheadlem o ničom. Na pochopenie tejto časti mi asi chýbali tie správne drogy. Po vyhlásení chemikálií vo vzduchu a presune rodiny do tábora začal film naberať na zmysle (a zaujímavosti), odkrylo sa pár vecí len aby to režisér zasa skopal pod čiernu zem monológmi nasratej mníšky ateistky a akejsi smažky. Pasáž o "spirituálnej hodnote" supermarketov bola ale zaujímavo poňatá a Driver sa v úlohe pseudointelektuálnych postáv fakt našiel. Dve a štvrť hodiny je ale v tomto prípade prachsprostá egomasturbácia režiséra. ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (viac)

Nový Star Wars seriál nabírá další hvězdu

Nový Star Wars seriál nabírá další hvězdu

07.09.2022

The Acolyte, nadcházející Star Wars seriál zasazený poprvé do období dávno před prequelovou trilogií v éře tzv. High Republic, nabírá další hvězdnou posilu. K dříve oznámené Amandle Stenberg … (viac)