Dětská hodinka

• USA The Children's Hour (viac)

V soukromé dívčí škole vypukne skandál, když zlomyslná studentka Mary Tilfordová obviní dvě mladé ženy, které školu vedou, z lesbického vztahu. Nejlepší přítelkyně Karen Wrightová a Martha Dobieová jsou ředitelkami úspěšné soukromé dívčí školy v Nové Anglii. Mary Tilfordová, nenávistné, zlostné děvče, je přistiženo při lži a potrestáno. V touze po pomstě řekne své babičce, která je nepsanou vládkyní města, že Martha "žárlila” na Karenin vztah k dr. Joevi Cardinovi a dodá, že Marthina teta Lily pokládala tyto pocity za "nepřirozené”. Babička jí uvěří a vezme Mary ze školy. Pomluva se rychle šíří a během několika dní stojí Karen s Marthou před prázdnými učebnami. Joe je vyhozen z nemocnice za to, že se učitelek zastal a Karen s Marthou podávají žalobu pro urážku na cti v případu, který se ocitne na titulních stránkách novin v celé zemi. (oficiálny text distribútora)

Lukyn007

Co dokáže jeden malej spratek...lež, která dokáže člověku obrátit život vzhůru nohama, obzvlášť v tehdejší nepříliš tolerantní společnosti. Film je to úžasný, ale abych mu dal plný počet hvězd, musel bych tam aspoň z části vidět ty soudní tahanice. Z toho by se dalo vytěžit takových emocí. Konec filmu je logickým vyústěním. Palec nahoru pro obě hlavní představitelky. 80% ()

Han22

Od Wylera bych po geniálních filmech Velká země a Ben Hur čekal mnohem více. Námět o dvou ředitelkách soukromé školy, které jsou na malém městečku obviněny z lesbické lásky není úplně zlý, i když mě přijde že i v těch 60. letech by si většina lidí řekla "no a co?" Zpracování je ale naprosto teatrální melodrama v pár kulisách, kdy mě zklamaly obě herečky. Audrey Hepburnová nemá moc co hrát a Shirley MacLaineová sází na naprosto přehnané, hysterické emoce, za ten její výstup na konci jsem měl chuť dát 2*. James Garner je do počtu. Zachraňuje to pár vedlejších postav, zejména naprosto odpudivá holčička Mary, které by člověk přál něco opravdu hnusného, například pedofila. A také překvapivé završení příběhu, který ale svým zpracováním vypadá spíše jak z 30-40. let. ()

boro123

Herecký koncert obou představitelek hlavních rolí. Na svou dobu hodně odvážné téma, zpracované s velkým citem...Úžasná kamera dodává celému příběhu na ještě větší působnosti... ()

Cassandra

Tři hvězdičky nejsou proto, že by byl film průměrný, je docela kvalitní, ale pro mně bylo nepříjemné se na něj dívat, stejně jako vždycky, když se kvůli něčí zášti (ta holčička byla fakt strašná) dostane někdo nezaslouženě do průšvihu, a vy se celý film díváte jak trpí. Nemám to ráda. ()

Mikino00

I když je to dopředu naprosto průhledné, stejně mě místy až mrazilo. Skvělé herecké výkony, hlavně Audrey potvrdila příslušnost k naprosté elitě, konec asi dlouho nerozdýchám, ale hlavně asi nejnesympatičtější postava v dějinách filmu, které od první minuty přeju ať jí přejede auto, je ta rozmazlená dívka (musím se hodně krotit, abych to napsal slušně). ()

Alf

zajímavé a vlastně i stále aktuální téma, skvělé herecké výkony, autoři ale za každou cenu chtěli z příběhu udělat něco na způsob antické tragédie, a tak leckterý dialog, lecjaké jednání mi připadají poněkud nereálné, ovšem "stylové" ()

ddf76

Na tehdejsi dobu velmi odvazne tema, ale Wyler opet natocil skvele drama. Hepburn a MacLaine vynikajici. Sice trochu pozapomenute drama, ale vsem doporuciji k videni. Urcite to stoji zato. ()

Rokle

Ukázka toho, co všechno může vzejít z jedné pomluvy malého dítěte. Zarážející je, že se tento příběh může stát i dnes. Proto bych se neváhal označit ho za nadčasový. Mimochodem, ta mladá "potvora" hrála báječně :) ()

bolf!k

Po první nudné půlhodince se konečně začne příběh ubírat zajímavější cestou. Téma lesbické lásky jsem v takle starém filmu opravdu nečekal a dávám za to plus. Navíc ďábel v podání malé slečny byl dokonalý, byla jednoduše na pěst. Ale v závěru tragické přehrávání obou hlavních představitelek mě donutilo vstát z křesla a jít pryč, abych to rozdýchal. Wyler s Hepburnovou umí líp. 70% ()

ZsuZska

Výborné herecké výkony. Jak děstké, tak dospělé. Té dívenky bych se asi velmi bála, kdybych jí potkala ve skutečnosti... ()

miawallacova

Krásný snímek, který mě dost zasáhl. Nejvíce zarážející je fakt, že se takto chovají lidé i dnes... Nicméně film má úžasnou atmosféru, o hereckých výkonech nemluvě. Trošku mi vadily střihy, které byly celkem rušivé, ale i tak ... Audrey je prostě k nakousnutí! ()

tranquill

"Že lidé mají tajemství není nic divného..." Vynikající drama, jehož linka není tak přímočará, jak by se mohla zdát. K tomu skvělé herecké výkony, takže nelze nic vytknout, plný počet. ()

Adiemus

Tam, kde by kamera v jiném filmu zaznamenala minimálně stín oběšené ženy, stačí Wylerovi výmluvný pohled Audrey Hebpurn a záběr na povalenou židli. Silné. ()

Dan

Krásně rozmazaná hranice mezi skutečností a světem pomluvy, realitou a tvorbou reality, pocity a jistotou, hetero- a homosexualitou... ()

POMÍK

Zpočátku nevinná scenérie přecházející v psychologické drama. Vzhledem k tématice není divu, že se tento film v ČR neukázal. Skvělé herecké výkony. ()

mira.l

Prvních dvacet, třicet minut to byla docela nuda, ale pak se herecký koncert dvojice Audrey Hepburn, Shirley MacLaine rozjel naplno. Ovšem nevzpomenout nelze geniálně ztvárněného protivného spratka Mary Tilford v podání Karen Balkin, vskutku roztomilé děvče... Je to zajímavý film o jedné malou holkou "vymyšlené lži, ve které bylo něco pravdy" aneb co z takové pomluvy vznikne. Zajímavé už tím, že se to pokouší zpracovat téma lesbické lásky v době, kdy se to ani v Americe nebralo jako něco (relativně) samozřejmého. A taky toto téma ukazuje jen velmi, velmi opatrně, aby toho nebylo vidět moc. Nebo ještě lépe skoro nic. Zajímavý je i černobílý vizuál, který tomu dává zajímavý "retro" nádech. Za poctivé 4*. ()

GuderianVoss

Thanos, Joker, Hannibal Lector, Darth Vader, .... takhle bych mohl pokračovat hodně dlouho, ale záporák (nebo tedy záporačka) tohoto filmu je převyšuje všechny. Ano, dávám vám povolení ukamenovat mě, ale můj názor nezměním. Od začátku filmu jsem ji nenáviděl a tento pocit jsem si zachoval i po jeho skončení. Vydírání, zničení tří kariér a dohnání k sebevraždě - a přitom je to ještě dítě! Dokonalé. Proč se věnuji jen vedlejší postavě, když bych mohl kritizovat výkony hlavních postav? To proto, že mi tento film způsobil trauma a to stále rozdýchávám. A HLAVNĚ proto, že tuto malou mrchu NENÁVIDÍM!!! ()