Najlepšie roky nášho života

• Česko Nejlepší léta našeho života (viac)

Traja bývalí vojaci sa vracajú domov z bojísk 2. svetovej vojny. Al bol v civile bankový úradník, Fred pracoval ako barman a Homer bol výborným športovcom, vo vojne však prišiel o ruky. Ako sa im po hrôzach prežitej vojny podarí začleniť sa znovu do normálneho života? Film hollywoodskeho klasika Williama Wylera vystihol povojnovú atmosféru a problémy, ktorým museli čeliť mnohí veteráni a získal sedem Oscarov. (STV)

pollstro

Rok po válce přichází Wyler s příběhem, který ve své době těžko někdo očekával, o to víc si zaslouží jednoznačné uznání, především když se dokáže vyhnout veškerému vlastenectví, patriotismu a sentimentálnosti, ačkoliv jisté náznaky se samozřejmě objevují, ale naprosto v minimální a lehce snesitelné míře. Pravdivý, srdcem odvyprávěný, dojemný, nádherný, lidský a přirozený příběh o třech navrátilcích z II. světové války, kde si každý prožil svůj individuální příběh a nyní se společně musí začlenit zpátky do běžného života. Přitom život jim postavil do cesty rozdílné překážky a s návratem se vyrovnává každý po svém. Zároveň se jejich životy a osudy vzájemné prolínají, ovlivňují a v určitých okamžicích dokonce spojují. Zažíváme tři odlišné příběhy, které jsou sumarizovány do jednoho, jenž popisuje těžký a obtížný návrat z války. Přes zábavné, vtipné a usměvavé momenty, až po lásky plný dramatický příběh. Horská dráha emocí, která je na poválečný film vskutku jedinečná. Nejkrásnější a nejinspirativnější ukázka lidské povahy. Film dodávající odvahu veškerým veteránům. Jeden z nejlepších filmu zachycující poválečný návrat vojáků. Srdce hřejivý a láskou odvyprávěný inteligentní příběh plný nádherných momentů a emocí. Harold Russell v roli bezrukého námořníka je vůbec prvním nehercem, který za svoji roli získal Oscara a zároveň vůbec první člověk, který dostal za jednu roli ihned dva Oscary. ()

zigy

Mrzí mě, že takový skvost má tady tak málo hodnocení (asi proto, že je tak starý), zatímco nějaké hloupé kusy z poslední doby vidělo tolik lidí. Nenechte se odradit rokem vzniku!!! Tohle je film přinášející hluboké zamyšlení nad osudem válečných veteránů a nejen jich, ale také jejich blízkých. Krásně ukazuje, že podpisem mírových dohod nic neskončilo, ale vlastně teprve začíná. Linie kolem Homera s háky místo rukou obsahuje jedny z dojemnějších scén, které jsem měl možnost kdy vidět. ()

LadyRainier

Taky mne dostalo, jak už tu bylo psáno, že představitel Homera, opravdu ty ruce nemá ... Jinak se mi film moc líbil, krásné herecké výkony, pěkná režie ...Frederic March ale perlil nejvíc, jak měl pořád tu sklenku v ruce .-)) Určitě si pustím znovu ... ()

brasek

Rozsiahla epická romantická dráma, veľmi kvalitne režijne uštrikovaná. Vhodná pre milovníkov dlhých snímkov zobrazujúcich životné príbehy. ()

PTuranyi

Seriózny príbeh amerických vojnových vyslúžilcov. Návrat späť k rodinám a návrat k mierovému životu spôsobuje problémy nie len invalidnému Homerovi ale aj seržantovi Alovi aka bankovému úradníkovi a kapitán Fred aka predavač v bufete. Každý z nich sa vracia k svojej rodine zmenený a aj ich rodiny sa zmenili. Deti vyrástli, manželky zmenili zamestnanie... a oni hlavne vidia svet inými očami. Herci sú skvelí, produkcia a hudba zodpovedá dobe vzniku. ()