Mark vedie tím pracovníkov, ktorí si nechali chirurgicky oddeliť spomienky na pracovný a osobný život. Keď sa však mimo práce objaví tajomný kolega, začne sa ich cesta za objavením pravdy o svojej práci. (Apple TV+)

jorgus

mno..od pocatku to bylo utrpeni..nuda a cekani na NECO co da smysl, co objasni toto pomale budovani sveta, obcasne naznaky zlepseni byli okamzite pohrbeny nudnyma minutovyma expozicema ktere bych nejradeji pretacel:(celkove mirne zklamani z obrovskeho potencialu nametu:( ()

warrenur

1.seria: Vybornu myslienku s "oddelenim" som uvital. Takto spracovanu som ju este nevidel. Avsak moc rozvolneny rozbeh, "experimenty" v kancli a "wtf-dialogy" a pravidla vo firme prvych epizod su obcas az ubijajuce a nudne. Divak dost dlho caka, akym smerom sa to pohne. Nejedneho toto odradi. Posledne tri epizody su naopak vyborne. V zavere mnohi vdaka poslednemu silnemu dojmu "zabudnu" na mdlu a nejasnu prvu tretinu serialu a plieskaju nadsene pathviezdia. Preto trosku "triezvo". Odporucam, ak by vas to nezaujalo a chceli tym po prvych epizodach seknut, mozno zakusnut do "jazyka" a preluskat sa k 7-mej epizode, kedy sa to naozaj vyrazne zlepsi. Herecke vykony, kamera a technicka stranka serialu su vyborne. 65% ()

barteca

Špičkový scénář zúročen minimalistickou formou a skvělými hereckými výkony. Režie B.S. precizní. Aspirant na ceny tenhle seriál. ()

Bozvav

Myšlenka neotřelá, napětí by se místy dalo krájet, na stranu druhou, místy se to dost vleče. Kritika korporátu u mne dopadla na úrodnou půdu, herecky i vizuálně není moc co vytkout. Přesto všechno jsem se místy dost nudila. Za mne 55%. ()

in_deed

Adam Scott, Zach Cherry, Tramell Tillman a John Turturro - pánové, na takové (herecké) koncerty, které jste zde předvedli, bych si rád pořídil permanentku. ()

Kaštan odpad!

Tento seriál je naprostá ztráta času. Za celých devět dílů se tam skoro nic nestane a jak se tam něco dít začne tak je konec série bez zodpovězení otázek. Myslel jsem že seriálům bez jasného konce a vynuceného prodlužování do dalších sérií je konec máme tady rok 2022 tak už se proberte scénáristi. ()

Rockerman

Hodně lidí by určitě uvítalo, kdyby své starosti a bolesti z běžného života mohli aspoň na pár hodin, třeba v práci hodit za hlavu a nemyslet na ně. Ale i obráceně. Spousta lidí si takzvaně nosí práci domů, neustále řeší nějaké pracovní problémy. Výborný, originální nápad, který však řeší už mnohokrát zpracované téma. Ve jménu všeobecného blaha jsou lidem odepírána základní lidská práva. Prostě totalita! Lidé nastupují do nesmyslné práce, kde jsou jim vymyty mozky a ztrácejí svobodu. George Orwell by tvůrce pochválil. Děj se rozbíhá pomalu, ale napětí se stupňuje a skvěle graduje a ...... pak se zase otevřou vrata do druhé série. Pro Krista pána, proč aspoň jeden seriál nemůže být ukončen normálně? Každopádně zatím seriál roku! ()

fixaman

Ačkoliv jednotlivé epizody jsem většinou hodnotil o stupeň výš, jako celek si podle mě Severance víc jak tři hvězdy nezaslouží. Tempo je k uzoufání pomalé, logika pokulhává v každém dílu a celkově je to další LOST - kladou se další a další otázky, ale na žádné se neodpovídá. Jako epizoda Black Mirror by to fungovalo skvěle, jako seriál je to šíleně protahované a na tu stopáž to nemá dostatečný děj. Uvidíme, jak se vydaří druhá série, ale očekávání nemám nijak valná. ()

Fionor

OK... Když pominu brilantní kameru, kterou seriál má (a já si obvykle kompozice a práce s ohniskem na první dobrou nevšímám) a to, že první řada je neuzavřená (což je obecný problém amerických seriálů), tak Severance patří mezi absolutní špičku v seriálovém storytellingu posledních let a doufám, že druhá řada tenhle trend udrží.  O kameře se nechci bavit, protože nejsem kameraman a nedokázal bych správnými slovy popsat, co se na obrazovce děje, a americké vs. britské seriály jsou téma samo o sobě, ale klaustrofobické drama Dana Ericsona (v režii Bena Stillera) je ztělesněním Čechovovy pušky - celá řada detailů, které se v seriálu objevují (počínaje Irvingovou fascinací uměním, konče fotografiemi, které na firemních párty dělá Milchick) má později v příběhu odůvodnění. A to je něco, co velice obdivuji... Pro mě tenhle způsob vyprávění (pokud má každý setup odpovídající payoff) představuje vrchol scenáristiky. ()

misbos

Když to šňůrou ve vejtahu neskončí - aneb - kdo by to do Bena řekl? Pracuju v korporátním kanclu už asi 26 let. Tohle je nejlepší seriál všech dob. ()

AngelG

Tady není opravdu co vytknout, všechno je naprosto dokonalé. Fantastické obsazení, kdy jeden překonává druhého a není moc možné vybrat kdo je lepší. Fantastická kamera, kdy se mi ty nekonečné sterilní bílé chodby vpily do hlavy společně s fantastickým soundtrackem. Příběh mě vtáhnul okamžitě a nepustil do poslední vteřiny posledního dílu. Je to konečně něco originálního, skvěle poskládáno a opravdu na zamyšlení. A to úvodní intro je jedno z nejlepších jaké jsem kdy viděla. Už aby byla druhá řada! ()

Jajar

Napínavý thriller a originální dystopie o týmu zaměstnanců, kterým byla oddělena paměť v pracovním a osobním životě. Chytré, poutavé vyprávění plné zvratů v temném, chladném světě byrokratů a fanatiků. Znepokojivá, perfektně řemeslně zpracovaná satira na kult osobnosti i korporativismus. Odloučení má blízko k nejlepším dílům Black Mirror. Nemám co vytknout. ()

ER

Nápaditě natočené story o oddělení mysli,kdy projití dveřmi znamená, že si nic nepamatujete, co jste dělali,když jdete z práce a naopak, když jdete do práce si nic nepamatujete z osobního života. Třeba v práci vraždí? Kdo ví. Psychologicky pojatá story s delšími expozicemi, které nutí diváka neustále přemýšlet, co že se to vlastně děje. V každém epizodě se vyrojí nějaký ten střípek záhady, která nakonec donutí i zaměstnance přemýšlet o tom, co se to vlastně děje. Ději hodně pomáhá vizuální minimalismus ( pár postav, parkoviště bez lidí, dva sousedi a víceméně prázdná budova). Jen chování postav je místy až banální, jako bych se díval na loutkové představení. ()

Nykrous

Méně komedie, větší zaměření na psychiku a různé maličkosti, dorazit všechny linky do konce a u některých postav méně přehrávání a je to perfektní. ()

DavidWebb

Nutná dávka trpezlivosti k tomuto serošu je nevyhnutná, teda hoci pomalé tempo nie je vždy naškodu v tomto prípade je to tempo super pomalé. Ale ako tu už niekto spomínal, Ben Stiller čoby rejža si to tempíčko ozaj užíva ako s tou dirigentskou paličkou máva dookola a treba dodať, že mu pevne sedí v ruke, pretože tak trochen réžiou vlastne zatienil príbeh samotný. A ten začne byť kapičku strhujúci až v predposlednej časti čo je určite škoda, pretože aj keď je cliffhanger na konci posledného dielu tak napínavý ako je vykalkulovaný, tých 9 dielov k tomu určite nebolo potrebných. A ten má za úlohu divákovi nerozhodnutému medzi hviezdičkami „naklepnúť“ vršok (ísť na vyššie hodnotenie) čomu som sa chcel ubrániť stoj čo stoj. Ale Alan Alda (kurwa jak to ten mezek robí, hantak omladnúť) so zvyškom osádky, spolu so soundtrešom (The four tempers je mazlíček) a spomínanou Stillerovou vychcanosťou ma k tomu dokopali, takže idem na tie štyri. V tomto prípade do druhej fachsíny pôjdem dobrovoľne. PS: taký „orgazmus“, aký predviedla v osmičke Arquettová sa len tak nevidí 😉 ()

Skatemurai

Zatím nejlepší seriál roku 2022, a to nasadil vysokou laťku. Kamera, hudba, atmosféra, příběh, herecké výkony - vše precizní. Severance slaps. ()

celticek

Podle toho, co jsem slyšel, jsem se vážně těšil. Nevadí mi komorní zpracování, mám rád minimalismus. Bohužel, to zase taková pecka není. Herci jsou dobří, i ta myšlenka je fajn. Je to ale rozplizlé a nudné. Za ukončení první série zaslouží facku - jasně nachystáno na další sérii. Tu už ale neuvidím. ()

overfloater

Jeden z nejlepších seriálů za posledni roky. Dlouho jsem nevidel něco tak originálního a dobrýho. Skoro mi to připomíná, jak jsem se cítil, kdyz jsem v roce 2005 na koleji koukal s otevřenou pusou na Lost :) ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

29.12.2022

Za Teda Lassa si připlatíme

Za Teda Lassa si připlatíme

30.10.2022

Když se před třemi lety spustila streamovací služba Apple TV+, měla v nabídce pouhých pět titulů. Teď už jich jsou desítky a mnoho z nich sbírá prestižní ceny, od televizních Emmy po filmové Oscary.… (viac)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (viac)