PKD

Autor nemá zřejmě dobré zkušenosti s korporacemi a velkými podniky. Pokud by Kafka žil v 21.st. tak by napsal něco takového. Další důkaz, že se občas sakra vyplatí sledovati aktivitu oblíbených. Zvláště, když jedete marathon OUaT a potřebujete si odpočinouti od všech těch královen a princezen atd.;-) Minimalistická hudba (ten hl motiv mě bude ještě nějakou dobu pronásledovati) minimalistické a přesto maximální herecké výkony od všech a to zdůrazňuji od VŠECH zůčastněných. Jsem rozpolcen. Na 1 str. Jablkoň tv+ vytlačil z prd...otřesnou (až na 1.díl) HYPERkorektní Nadaci a pak tohle? Samoz. i zde zaúřadoval ´´menšinový´´ šotek a udělal z Tortura a Walkena.....naštěstí opět, minimalisticky. Snad to tak vydrží. Hl. týpek (Hellraiser IV a ST VIII) je vskutku zjev na který se jen tak nezapomíná a já ho vidím jako starého Kutchera, skříženého s několika dalšími herci. 2 mé nové ženské objevy jsou Dichen Lachmanová aka slečna Caseyová (též...ale to nemůžu, páč bych se za to smažil ve spoilerovém pekle) wellness poradkyně, což v tomto tv s. neznamená to, co si myslíte. A samoz. Helly R. v podání Britt Lowerové...konečně nějaká zrzka a ne profláklá bloncka. Oceňuji též fakt, že jsou zde všichni reální a nevystupují zde vyloženě výstavní (nic proti tomu) krasavy a krasavci. Takže ano. Když se chce, tak to pořád ještě jde, že soudruzi z USA? Teď to jen nepos...ve 2.s. Držím palce. Vaflové benefity, plněná vejce, melounové hody a odpočinková místnost, ve které by jste FAKT, nechtěli odpočívati. To mi věřte. A Patricie Arquetteová v rozkošně úchylné dvojroli, kterou jsem snad naposledy viděl před 100 lety v Lost Highway, pěkně nakynula a teď je z ní kus ženské. Jo a taky je to démon. Zvláště s tou barvou vlasů. ,,Prosím. Popište své emoce, když jste byla na toaletě´´. A takových geniálně šílených vět je tu mnohem více. Tímto si přidávám do mého slovníku 2 nové pojmy (v orig. docela roztomilé, v cz už tak ne) Innie a Outie...vnitřkař a venkař. P. s. považuji za nutné zmíniti, že Severance neberu jako SF, páč mi všechno tam, příjde až moc skutečné. Ne, nepovažuji se za milovníka konspiračních teorií. ()

geklon

Asi nejslabší "pětihvezda", kterou tu mám. Čekal jsem daleko větší mindfuck a přiznám se, že jsem většinu twistů odtušil. Chybí zásadní moment překvapení a nafukování atmosféry vede jen k vyšumění point.  Kompenzace v podobě hereckých výkonů a mysteriózna v kombinaci se střihem a práce s kamerou vše dozajista kompenzuje. Hudba je fantastická. Deklasivní monotónost vytrhli Motorhead. Jsem zvědavej jak dlouho jim bude trvat než pustí druhou řadu. Na pokráčo jsem vážně v hajpu. ()

Soweek

Severance je moderní sci-fi klenot, který si toho bohužel hodně kazí poslední epizodou, kde se najednou postavy začnou chovat zcela nelogicky a v rozporu se svým dosavadním chováním. Trochu to na mě působí, jako kdyby seriál byl původně vytvořen jako jednohubka, ale pak si někdo uvědomil, že je to vlastně hodně dobré a nebylo by na škodu udělat víc sérií, tak zprznili konec, aby bylo jak navázat. Touto kritikou se ale nenechte odradit, jde opravdu o skvělou záležitost s originálním nápadem, skvělými herci ( hlavně Arquette, Turturro, i na stará kolena skvělý Walken ). Ben Stiller je na režisérské lavičce skvělý a držím mu palce s dalšími projekty. ()

honajz2

První tři díly a poslední dva jsou naprosto skvělé, ale celý prostředek je víceméně jen vatou, skrze kterou si to chce u diváků upevnit krapet falešný dojem silně mysteriózního, artového a propracovaného seriálu, kterým Odloučeno sice úplně nejsou, ale náběh mají dobrý a napínat i zaujmout určitě umí. Dokonce se povedlo vybudovat zajímavé postavy, jejichž osudy rád budu sledovat i nadále. Teď jen doufat, že druhá série to moc nepodělá a že to neskončí tak, jako u každého seriálu, který jsem si oblíbil a na jeho pokračování musel čekat (tz. skončí předčasně)... Slabé 4* ()

Lachtaan

Asi největší překvápko z jablečné produkce loňského roku mě lákalo již během postupného vydávání epizod zdejšími velmi vysokými čísly, jelikož si ale tuto službu neplatím pravidelně, došlo na něj až nyní. A ač bych jej mile rád doporučil dál, je to s ním trošku složitější. Severance je mysteriózní sci-fi drama, co setsakra dobře vypadá, ale na poli 9 epizod poměrně dlouho trvá, než obyčejný smrtelník vůbec pochopí, oč tu kráčí a seriál se vám za to odmění až v kulervoucí závěrečné epizodě, po níž prostě musí přijít další řada. Já bych si ji dal okamžitě. [viděno na Apple TV+] ()

• Ve 2. minutě, když Irving (John Turturro) začne malovat svůj obraz, slyšíme v pozadí skladbu „Ace of Spades“ od britské heavymetalové skupiny Motörhead, které vyšlo na stejnojmenném albu v roce 1980. (Trajektt)
  • Ve 31. minutě na videu zobrazeném na pohřbu hraje Petey (Yul Vazquez) společně se svou dcerou skladbu „Enter Sandman“ od americké metalové kapely Metallica, která vyšla v roce 1991 na jejich albu nazvaném „Metallica“. (Trajektt)