Marka povýšili, aby viedol tím zamestnancov, ktorým chirurgicky oddelili spomienky na pracovný a osobný život. (Apple TV+)

MoiJe

Téma rozhodne zaujalo - v divnej práci si nepamätáš nič zo svojho osobného života, ani kto si, a mimo kanclu si nepamätáš nič, čo sa dialo v práci. A niečo nie je s kostolným poriadkom. Lenže prevedenie skôr sklamalo, lebo tempo je extrémne pomalé. Atmoškové, ale vyložene nudné. Hlavná postava kráča dlhou šedou chodbou. Kráča dlhou bielou chodbou. Kráča dlhým parkoviskom. Sedí za stolom. Sedí za iným stolom. Sedí v aute. Sedí u rodiny. Sedí v reštike. A tvári sa útrpne, nech sedí alebo kráča kdekoľvek. Ani v tom osobnom živote ani v tej práci sa teda vlastne nedeje nič pamätania si hodného. ()

honajz2

Tak tohle vypadá sakra dobře. Už jen tou neskutečně podmanivou mysteriózní atmosférou, hodně zajímavým námětem a napínavým gradováním děje, který asi nebude bůhvíjak rozvinutý, ale k odhalování toho má v sobě víc než dost. Nebo to tak aspoň zatím vypadá a já doufám, že mě to nezklame. Až z toho mám pocit, jako by to dělali tvůrci britského seriálu Utopie, z úhlů kamery a stylu atmosféry to tak působí opravdu hodně, ale kupodivu ne, stojí za tím někdo jiný. Silné 4* ()

warrenur

Dianie "outside the job" je rozhodne zaujimavejsie. Biele, artove a zastarale office-y ma nechavaju chladnym. Za posledne roky ich v sci-fi-ckach naduzivaju az prilis. Scott ma spravny "kukuc" k tej roli, co hra. Zaver bol celkom zlovestny. "Suseda" rozhodne nebola "severed". Snad nam daju zaujimavy pribeh a vysvetlenie. 70% ()

LachtanShows

S další možností čerpat jablečnou službu nějaký ten pátek za free jsem se pustil do seriálu, co ze všech loňských origo produktů od Applu zažil asi největší hype skrze kvalitu a po pilotu třeba uznat, že zvěsti nelhaly. Jen se tu děje hodně složitých věcí, ke kterým se divák bude muset bedlivě prokousat. ()

PKD

P. K. Dick, Kafka a 1984+ několikero dalších vlivů. Tedy nic, co by zde už v té či oné formě nebylo. To co ale Odloučení nemá na originalitě, to spolehlivě dohání svým zpracováním a celkovou koncepcí. Přidejte prostředí odlidštěného 21.st. alá velké firmy a máte Severance. Je tady a čeká venku. A kde jste sakra vy? A ta znělka. Tedy tu, uvidíte až ve 2.díle, ale ta je. Lumon industries? Kde to mám podepsati? Dělám si srandu. ;-) ()