Hongkongské obyvatelstvo je terorizováno nebezpečnými gangstery a brutálními triádami. Policejní inspektor Yuen (CHOW YUN-FAT) přísahá, že prohnilé podsvětí vyčistí. Na pomoc mu přichází tajný policista Tony (TONY LEUNG). Oba muži, oddaní stejnému poslání ale každý zvyklý hrát jinak, spojí své síly, aby se pokusili vyhrát boj proti nenáviděnému nepříteli. (oficiálny text distribútora)

gonga

Přihlouplá a pro našince směšná slátanina, kde mrtvoly padají jako kuželky a nic jiného se neděje. Bez špetky nadhledu a jakéhokoliv přesahu. Další z mnoha na csfd "overrated" snímků. ()

joudas

Nic proti zběsilým akčňákům, ale tady jsem byl se zbraněmi s nekonečnými zásobníky a divně zpomaleně (asi aby lépe vyniklo zpoždění mezi prasknutím sáčku s barvou a reakcí herce) se třepajícími a skákajícími těly na jiné vlně. Má to spoustu dobrých momentů, ne že ne, ale zároveň i scény spíše jako z nějaké parodie. Na těsné 4* to naštěstí vytáhlo velmi slušné nemocniční finále. ()

Puol

V tomto filme sa teda John Woo fakt predviedol, vykašlal sa na scénar všetku energiu vrazil do neustálej akcie. Nemocničný masaker patrí podľa mňa radí medzi klenoty akčných scén. Dôstojná rozlúčka s jeho Honkongskou kinematografiou. Vďaka za DVD edíciu Honkongské legendy,mohol som si konečnei vychutnať toto tak ospevovane dielo. ()

P.J.2

Akční nářez kde se moc na příběh nejede,nejlepší dílo mistra bullet timu Johna Woo, takhle nějak měl vypadat Max Payne, amíci by se mohli učit. ()

Radek.SCH

Akční bezmozková blbinka z Hong Kongu a většina přítomných přede blahem. JÁ ne. Asi nepatřím mezi tu správnou (rozuměj dnes již starší) generaci. - 60 % ()

RedDuck

Mírné zklamání. Akční film všech dob, pro mě za mě klidně jo. Ale jako normální film se na Better Tommorow nebo Killera nechytá. Přitažlivost hlavní dvojice je ještě hloupější než v těchto filmech stejně jako ženská postava je zde ještě nadbytečnější než kde jinde. Zasazení finále do nemocnice je z velké části jen důvodem pro kýčovité scény. Pravda, scéna kdy následujeme dvojici při čištění nemocničních ulic je jedna z nejpůsobivějších které jsem kdy viděl. Nedejte se mýlit, je to parádní akční řežba kterou může Hollywood závidět. Ale nic víc a já už měl vyšší nároky. ()

AnanAss

Akční klasika hongkongského mistra zběsilé akce, od kterého spousta režisérů čerpá dodnes. Bez něj bychom například těžko dostali geniální barovou scénu v Desperadovi. Nekonečné zásobníky, spousta mrtvých, efektivní zpomalovačky, po celou dobu hrající džezík, explozivní hodinové finále v nemocničních prostorách a párátko, co z pusy nevypadne ani při divokých přestřelkách… plus chlapáctví, které je mnohdy za hranou obyčejného přátelství. Zdali snímek drží prvenství v počtu odprásknutých komparzistů to netuším. Zcela jistě se ale může pyšnit prvenstvím zachráněných novorozenců na jeden film. ■ AnanAss‘s Score: 10/10 ■ ()

Barak

Těžké napsat k Hard boiled něco, co už jste někdy někde nečetli, takže se budu opakovat - jen krátce. Brutální řežba s neuvěřitelně charismatickým Chow Yun-Fatem, kterému výborně "asistuje" Tony Leung - být nějaký velký boss, rozhodně bych nechtěl, aby po mě šli právě oni dva. A závěrečná "čistka" v nemocnici pak patří na nejvyšší místa co se týče akčních scén - jako nějaká videohra či co. Super zpomalovačky, "odlétávající" těla, všechno kolem totálně na kaši a fanoušci akce v sedmém nebi. Hard boiled je akční nářez, na který se skvěle kouká a který jsem si náramně užil.... ()

darkreider

Áno, tento film sa právoplatne volá akčný. John Woo znova natočil akciou nadupaný kúsok. Nevýhodou je, že som videl film z 92 v roku 2008, takže už som zničený zo zaslizených Tarantinových a detailných krvavých scén dnešnej doby. Preto 3 a pol hviezdičky. Vidieť to pred 15timi rokmi, bol by som unesený. ()

Shona

Nejlepší akční jízda všech dob? Podle počtu vystřílených nábojů a mrtvých určitě. Tohle samotné mi však u filmu stačit nemůže a taky že nestačí, to už bych na tom byl sakra špatně. Zdařilejší snímky v žánru lze najít určitě a lehčeji než jehlu v kupce sena věřte. S hodnocením jsem dlouho váhal, ale když vypnu mozek a budu vnímat pouze tu akci tak za 4. ()

bolf!k

Zklamání!!! Tohle má být nejlepší akční film všech dob?? Nelogická akce plná nesmyslů a stupidita záporáků je hrozivá. Hlavní hrdinové jsou obyčejní kropiči a věhlasné Chowovo charisma jsem asi přehlédl. Pár dobrých, nápaditých scén tu sice bylo(počůránek), ale jinak to pro mě byly dvě hodiny psychického teroru. Jsem zvědavej, jestli dám ještě filmům Johna Woo šanci. 30% ()

TylerGage

tak tohle byl odvařák..už dlouho jsem neviděl tak dobrý akčnák,kteý míří ke mě přímo z hong-kongu. skvělá podívaní,příběh mě zaujal,spadlo mnoho kulek a teklo hodně krve...určitě 9/10 ()

Redix odpad!

Woo je naprostej tragéd. Film je neuvěřitelná blbost, ační scény totálně nereálné, řekl bych spíše, vyloženě stupidní. Chování lidí ve filmu je taky těžce nepochopitelné, nemám slov na tuto sračku, odpad. ()

tequilla

Rozlučka s Hongkongem v nejlepším. Předem než odjel do USA natočit svůj první americký akční film Hard Target s Jean-Claudem Van Dammem, tak to ukončil v HK v tom nejnadupanějším, nejakčnějším, nejstylovějším filmem "HARD BOILED", který je bezpochyby jeho nejlepším akčním filmem společně s Killerem. Až na to, že tu zidealizoval policii a ne gangstery. Pro tentokrát zapomeňte na dojemný melancholický příběh o dvou mužů se stejnými myšlenkami, ale každý na opačné straně zákona. Jedná se pouze o solidní akční krimi příběh, kde opět v hlavní roli hrajou dva muži, ale tentokrát je každý z nich jiný nebo lépe řečeno první je antonyma tomu druhému. John Woo udělal geniální tah obsazení hlavních rolí, kde smíchal do jednoho filmu svého dvorního cool herce Chow-Yun Fata a stylově elegantního Tonyho Leunga Chiu-Waie se kterým pracoval v akčním eposu "BULLET IN THE HEAD". To zní jako přivést do jednoho filmu dva nejlepší killery, aby společně ukázali svoje zabijácké dovednosti proti armádě gangsterů. Od úvodní destruktivní přestřelky v čajovně po přestřelce ve skladu až po závěrečném hodinovém masakru v nemocnici (prvních 30 min je stealth-infiltration, a zbylých 30 min Heroic Bloodshed Hell Inferno), plus dobrá jazzová hudba v neakčních scénách a napínavý akční soundtrack v akčních scénách. Závěrečný masakr je nejlepší co kdy John Woo natočil. Protože vidět (tentokrát v roli policajta nikoli zabijáka) cool "tequilu" Chow-Yun Fata a profesionálního Hitmama Tonyho Leunga, kteří po hodinové přestřelce v nemocnici ji promění v pekelnou márnici je ten nejlepší akční zážitek co jsem zažil. Ani se nedivím, že vývojáři z Remedy Entertainment si vzali z HARD BOILED inspiraci k vyvíjení hry Max Payne. Pro akční fandy povinnost. Osobně HB řadím do své TOPky. Pokud v USA mají Die Hard, Lethal Weapon a The Rock, tak v Hongkongu máme A Better Tommorow (1 a 2), The Killer a Hard Boiled. P.S.: Určitě už asi víte, proč moje uživatelské jméno je tequilla (plus jedno L), že? ()

mi-ib

No už Expendebles mi přišlo docela moc, ale to jsem ještě neznal tenhle nářez. Proti Hard Boiled je Stalloneho partička pianko. Je tu spousta originálních nápadů, ale myslím si, že některé bohužel postupem času vyčpěly. Navíc někdy mi to přišlo až moc přitažené za vlasy. A děj v nemocnici mi přišel po nějaké době už jednotvárnej... přestřelka, výbuch před nemocnicí, přestřelka, výbuch atd. Což už mě pak začlo docela nudit. Ale kdo chce pořádnej nářez a nechce počítat zásobníky, tak tomu se tohle určitě bude líbit. Podívám-li se na to v rámci žánru, tak nebýt tam několik cliché, tak dám možna 4*. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Čínský filmař John Woo známý pro své kultovní snímky jako Hard Boiled, Tváří v tvář či Killer se po letech konečně dostane k režii remaku svého dost možná nejzásadnějšího filmu. Je jím právě poslední… (viac)

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (viac)