Biely lotos

• Česko Bílý lotos (viac)

Bílý lotos, šestidílná satirická minisérie HBO z dílny Mikea Whitea, která se odehrává v luxusním havajském letovisku, sleduje pestrou škálu hotelových hostů během jejich týdenní odpočinkové a omlazující dovolené v ráji. (HBO Max)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (13)

Príchod (2021) (S01E01)

Známými tvářemi nabušený výkvět HBO, který jsem si kromě přítomnosti pár herců, s nimiž jsem si už dlouho nezkřížil cestu, odhodlal dopřát hlavně kvůli prostředí, ve kterém se odehrává. ()

Nový deň (2021) (S01E02)

Ačkoli se prozatím nic zásadního neděje, mě ty vztahové pletky s prohlubujícími se dírami ohromně vtáhly do děje a dost se těším, co přijde dál. ()

Tajomné opice (2021) (S01E03)

Steve Zahn je borec, Alexandra Daddario hraje po dlooouhé době v něčem koukatelném a Sydney Sweeney je mým novým předmětem zájmu. Jak jsem o ní mohl nevěděť. ()

Zmena sústredenia (2021) (S01E04)

Původně jsem si myslel, že bude minisérie postupně směřovat k nějaké hlubší zápletce, na níž nás navnadil pilotní díl. To se ovšem neděje ani po přehupnutí do druhé poloviny, pouze se nabalují další bizarní situace a já se dál bavím. ()

Pojedači lotosov (2021) (S01E05)

Už v tomhle díle mi došlo, jak moc mi bude tahle sebranka chybět. Vyhrocené situace by mezi sebou dokázaly vytvářet ještě minimálně dalších 5 dílů. ()

Odchod (2021) (S01E06)

Líbí se mi, že příběh končí úplně jinak, než nám tvůrci naznačí na jeho samotném začátku, nelíbí se mi ale, že je už u konce. Takovouhle (ne)idylickou dovolenou bych si formou seriálu dopřál mnohem delší. ()

Ciao (2022) (S02E01)

První série byla svěžím větrem na poli seriálů, co jdou až příliš prokouknout dost předem, Bílý lotos si mě získal hlavně tím, že nešlo specifikovat jeho žánrové zařazení a oznámení pokračování bylo na místě. Teď jsme se k němu konečně dostali a třebaže mi budou chybět některé postavy z jedničky, tahle sebranka bude taky (ne)fungovat. ()

Taliansky sen (2022) (S02E02)

5 hvězd není zcela objektivních, ale ta letošní partička je zase tak pozoruhodná, že není linka, co by mě svým způsobem fakt nebavila a nechtěl jsem hned nášup. ()

Sloní býci (2022) (S02E03)

Nevím, která z postav mě baví víc a která mě zároveň nejvíce irituje. Letos se tvůrci fakt trefili, protože mít čas, slupnu celou sérku jako malinu. A to mi vůbec nejde o finální pointu s dalším úmrtím. Jsem tu hlavně pro to každodenní nevšední dění mezi zdmi hotelu. ()

V pieskovisku (2022) (S02E04)

Jestli něco milovat na Lotosu jako celku, tak je to jeho netradiční hudební podkres, co směle spojuje tuhle sérii s loňskou. Co ale v mých očích letošní nástavec do seriálu vyzdvihuje před sezónou číslo jedna, jsou zdejší postavy. Není tu jediná, co by hrála druhé housle, všechny mají rozehrané žhavé karty a na konci se tu musí semlít něco fakt kulervoucího. ()

To je Amore (2022) (S02E05)

Nebudu zastírat, že z chvály, kdy jsem opěvoval všecky postavy do jedné jediné, mi začíná trochu vybočovat Harper, s jejímž chováním absolutně nesouhlasím, oni ti kostlivci ze skříní ale začínají vyčuhovat už fakt okatě, takže třeba nakonec bude ještě jednou z těch, co toho skrývají nejméně a mohou si dovolit soudit. ()

Únosy (2022) (S02E06)

Nejlepší seriálové zjevení letoška mě už tak pohltilo, že i v epkách, co nejsou zcela stoprocentní, nemám potřebu cokoli namítat. Takhle se dělá pořádné drama. ()

Arrivederci (2022) (S02E07)

Až na Saula rozhodně nejlepší finále seriálové sezóny 2022! Černohumorná komediální dramata mají svého krále a je jím Bílý lotus. Snad tu třetí sérka bude maximálně do roka. ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (viac)

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

28.03.2023

Kabelovka HBO se nedávno rozloučila s první sérii seriálového hitu The Last of Us, už nyní ale diváky přivítala závěrečná sezóna oceňovaného dramatu Boj o moc, ještě v letošním roce nás pak čeká… (viac)