Biely lotos

• Česko Bílý lotos (viac)

Bílý lotos, šestidílná satirická minisérie HBO z dílny Mikea Whitea, která se odehrává v luxusním havajském letovisku, sleduje pestrou škálu hotelových hostů během jejich týdenní odpočinkové a omlazující dovolené v ráji. (HBO Max)

Recenzie používateľa William_ k tomuto seriálu (15)

Biely lotos (2021)

Seriál, který seslalo samotné nebe. Vůbec jsem o něm nevěděl, až teď, kdy byl před pár dny nominován na EMMY, jsem se o něm dozvěděl a dal mu šanci. Vůbec jsem neprohloupil. Dostal jsem propracovanější verzi "Účastníků zájezdu" s naprosto úžasným scénářem a postavami, děj byl také skvělý, avšak trochu hořký konec, při kterém nevím jestli se mi líbil, nebo ne. Mohu jen doporučit, je to taková lehká jednohubka (první série má pouze 6 dílů, které uběhnou jak voda), která potvrzuje, že HBO prostě kvalitní a originální tvorbu (až na pár výjimek) dělat umí. EDIT: 2. série je daleko lepší než první - viz. recenze u 2. série. ()

Príchod (2021) (S01E01)

Už z prvního dílu mě zajímá, co s postavami bude dál, atmosféra příjemná a postavy se vykreslují. Nechápu proč tak malé hodnocení. ()

Nový deň (2021) (S01E02)

Paradoxně se mi více líbila úvodní epizoda než tato, v té 1. se mi líbilo více vykreslování těch postav, zde to bylo takové hektičtější. ()

Tajomné opice (2021) (S01E03)

Zatím určitě nejlepší díl, všechno tu nenápadně začíná vyplouvat na povrch. ()

Zmena sústredenia (2021) (S01E04)

Scénář je už od 1. epizody skvělý, zde je však ještě úžasnější. Hltám to jak piňacoládu. Highlightem epizody byla plavba - úžasně udělané, novomanžele ale nečekaný host dost překvapil. ()

Pojedači lotosov (2021) (S01E05)

Epizoda, kde už humorných scén alá Účastníci zájezdu tolik není, ale je tu více drama, což jak píšou kolegové pode mnou, seriálu sluší, a je velice ubíjející zjistit, že se jedná už o předposlední epizodu. Dočkali jsme se napadení v hotelovém pokoji, poslední scéna dílu má grády a tak trochu naznačuje, o čem bude řeč ve finální epizodě. ()

Odchod (2021) (S01E06)

Trochu rozpačitý konec, u kterého jsem si nebyli jistý, jestli se mi líbil, nebo ne. Tak či onak, seriál byl završen (respektive jeho 1. řada) s poctou. ()

Season 2 (2022) (S02)

2. série jednoznačně převyšuje tu 1.! Nejen ještě lépe napsanými postavami, ale i dějem a napětím, které se především ve druhé polovině série dalo krájet jak porce jehněčího. Sicílie je naprosto nádherný kus krajiny, kamera byla naprosto DOKONALÁ, je slast pro oči dívat se na každý záběr - tak dobrou práci s kamerou jsem už hodně dlouho neviděl. Herecké obsazení je úchvatné, herci předvedli skvělé divadlo, jako fakt respekt všem zúčastněným, hlavně finále této řady je naprosto skvělé a tak dobře zakončit příběh jsem též dlouho nikde neviděl, většinou to jsou otevřené konce bez hlavy a paty. 2. sérii tak mohu jednoznačně doporučit, dokonce bych jí nováčkům doporučil více než tu 1., ale i ta stojí za to. Jsem zvědavý, co si pro nás Mike White a spol. připraví do 3. série, která bude mít fakt těžký úkol - překonat skvělou druhou řadu. ()

Ciao (2022) (S02E01)

Dovolená na Sicílii začíná dle mého názoru daleko lépe než nástup účastníků zájezdu ze série první. Příběhové linky se zde otevírají daleko rychleji a my si tak můžeme vyprofilovat jednotlivé charaktery už v úvodním díle. Musím opět vyzdvihnout skvělé dialogy, ale to je u Mike Whitea samozřejmostí. Prostředí Sicílie má co nabídnout, a tak jsem zvědavý, do jakých extrémů se naši protagonisté dostanou. Tenhle typ seriálu tady chyběl a už se nemůžu dočkat na další díly. ()

Taliansky sen (2022) (S02E02)

Epizoda kterou jsem si po estetické stránce neskutečně užil - ta Sicílie je prostě nádherná, bohužel po té dějové to byla snad ta nejslabší. Může za to fakt, že si tvůrci staví cestičku do chvíle, kdy všechny postavy dojdou do bodu, kdy vybuchnou, a pak se budou dít věci. Už teď se na tu chvíli těším a věřím, že se posadíme na zadek. 2. díl tedy nezklamal, strašně hezky se na něj dívá, ale to je prostě málo. ()

Sloní býci (2022) (S02E03)

Konec 3. epizody byl pro mě ZATÍM nejsilnější okamžik 2. řady. Lze zde vyčíst sobectví lidí, kteří si hrají na bezva úžasné páry, které se určitě vůbec nehádají (viz rozhovor při snídani v předešlém díle) a helemese, borec podvádí hned u první příležitosti, která se mu naskytne. Ethan se pro mě stává zatím nejsympatičtější postavou, a tak trochu s ním soucítím. Zbytek epizody v celku klidné tempo, ale konec se opravdu povedl. Zase je radost se na to dívat, to prostředí Sicílie je prostě úžasné a už to v recenzích přestanu zmiňovat, protože to píšu furt. ()

V pieskovisku (2022) (S02E04)

ABSOLUTNÍ STROP. Takhle epizoda mi neskutečně sedla, konečně se zde příběhy začínají posouvat a míchat vztahy mezi postavami. Ozvučení naprosto dokonalé, prostředí už zmiňovat nemusím, dělám to v každém díle. A jak píše kolega tady v komentářích - Simona Tabasco je v tomto seriálu skvělá, a stává se mojí nejoblíbenější postavou. Stejně je zajímavé, že (nejen) moje nejoblíbenější postava je prostitutka, ale děj v seriálu Vám ukáže proč tomu tak je. ()

To je Amore (2022) (S02E05)

Jak jsem psal dříve, tak postupem času ze z 2. série stává větší a větší pecka. Jsem zvědavý jak seriál skončí a zda si dokáže udržet vysokou laťku i v posledních 2 epizodách. ()

Únosy (2022) (S02E06)

2. série se blíží ke svému konci a tak tu máme předposlední díl, který si připravuje cestičku k (doufejme) grandioznímu finále. Atmosféra je snad nejhustější z celé série, a už jen čekám kdo koho kuchne. Obsahově řekl bych méně zajímavé oproti předchozím 2 epizodám, ale plný počet si schovávám na finále. ()

Arrivederci (2022) (S02E07)

Co to sakra bylo? Tak takovéhle finále jsem teda nečekal. Naprosto nečekaná zápletka ohledně gayů, která se pomalu začala péct už v minulých dílech, zde vyplula napovrch. Musím smeknout za úžasné zakončení 2. série. Poučení je tedy že na všem nakonec vydělaly prostitutky. Fantastické a už se nemohu dočkat na 3. sérii. ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (viac)

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

28.03.2023

Kabelovka HBO se nedávno rozloučila s první sérii seriálového hitu The Last of Us, už nyní ale diváky přivítala závěrečná sezóna oceňovaného dramatu Boj o moc, ještě v letošním roce nás pak čeká… (viac)