Biely lotos

• Česko Bílý lotos (viac)

Bílý lotos, šestidílná satirická minisérie HBO z dílny Mikea Whitea, která se odehrává v luxusním havajském letovisku, sleduje pestrou škálu hotelových hostů během jejich týdenní odpočinkové a omlazující dovolené v ráji. (HBO Max)

Habanera

Pomalý rozjezd, řekla bych, že mě to hodně připomínalo skvělou jedničku. Podobné typy postav, trápení, nedorozumění, tajemno. Až na zápletku a bravurní finále. JCoo je dechberoucí! ()

wocicko

Těžce zařaditelný seriál, nejvíc by se dal tento druh humoru přirovnat k Taking off, nebo ke stylu Wese Andersona. Seriál není prvoplánově komedia, ale spíš sbírka absurdních (i když realistických) lidskýh příběhů, které začnou být neodolatelně vtipné, až se absurdita dostatečně naakumuluje - zhrubu od třetího dílu. Herecké výkony i umělecká stránka (kamera, výprava, hudba, titulky) jsou výjimečně dobré. V dnešní době zvláště oceňuji i politické narážky na rasu a třídu, které nenadržují ani jednomu výkladu. ()

IZFNP

The White Lotus vezme tak-trochu-hrozných ale inak úplne normálnych ľudí, napíše im vyhrotený scenár a vloží ich do idylického prostredia dovolenkového raja. Výsledok dozdobí ešte excelentným sound editingom, OST a kamerou, a voilà: je na svete pekne vyzerajúci pokrm, možno nie úplne chutný, ale rozhodne výživný. Uhrančivé. ()

garry

Úžasné! Dokonalá satira. Za mých mladých let patřilo k dobrému tónu znárodněné (státem ukradené) kinematografie pranýřovat konzumní "maloměšťáky", kteří nepochopili, že smyslem života je být altruistickým úderníkem, pracujícím na tři směny, obětujícím se pro socialistickou společnost. V dnešní době zelené genderové me too revoluce kulturních minorit je vděčným,  bezbranným, fackovacím panákem bílá bohatá (zatím) majorita. V kontrastu s nimi jsou pozitivně nasvíceni chudí charakterní pracující Hawajci. Tím nechci říci, že to nastavené zrcadlo je lživé. Naopak. ()

jfaba odpad!

Poprvé jsem viděl jen první díl a řekl jsem ne. Asi po půl roce, když jsem na to narazil znovu, jsem se na to díval se ženou a vydrželi jsme díl a půl. Nechápu, nechápu a nechápu. První nechápu je, že to nechápu. Druhé je idiotské chování lidí v seriálu (nejvíc mě srali ty dvě po(u)berťačky, no zkrátka krávy). A třetí nechápu už nevím co... Jo už vím. Že se nedá brát za bernou minci hodnocení na ČSFD. ()

JenYu

Viděna 1. série: Kéž by byl celý seriál tak vydařený jako úvodní znělka. Takhle mě bavila pouze propracovanost postav, Hawai a hudba. Pokud mají tvůrci potřebu ukazovat věci typu scéna s kufrem, tak nikdy nebudu hodnotit výše. ()

karnifex

Kvalitní výprava, výborné herecké výkony (s výjimkou Alexandry Daddario - ta není příliš přesvědčivá a když se v posledním díle pokouší o emoce, je to opravdu tragické), občas vtipné dialogy, ale celkově je to dost povrchní podívaná. Film nastoluje zajímavé otázky a problémy, ale poradit si s nimi dobře nedokáže. Možná jako by ho vystihovala hudba v něm znějící: připadne vám zajímavá, ale když se do ní soustředěněji zaposloucháte, zjistíte, jak hrozný je to kýč.. ()

VLADEK

Místy slušné, místy velmi velmi slabé, převážně průměrné a závěr jedno velké zklamání. Zpětně hodnoceno - pokud to mělo vyznít tak prázdně jako byli všechny postavy toho vyprávění, tak dobře, ale kdo se má na tohle dívat. Navíc místy hodně banální rozhovory a dětinské příběhové zkratky./  Update leden 2023 - na hodnocení druhé série skoro na chlup platí to co jsem psal o první. Jen mám pocit, že jsem se díval na něco jiného než většina zdejších recenzentů. Jako casting výborný, ale to je u HBO pravidlem, ale absolutně nechápu to "shodu" nad "charakterovými typy ". Pro mě byla naopak věština charakterů plochá a vlastně o většině postav se nedá říct víc než dvě tři věty, povětšinou banální. Jo místy se na tohle soft porno hezky kouká, ale za chvilku je to nudné a "hlavní zápletku" moje žena vyslovila ihned jak se na place objevila parta okolo Toma Hollandera. ()

Anusak

Další satirický komentář k rozežranosti a zároveň citlivosti západní civilizace, ovšem podaný s exotickou lehkostí. Každý charakter je tam zástupce jiné neurózy nebo problematiky a každému chcete dát pár facek. Ale dohromady to funguje. ()

hony23

Sledovat 6 hodin skupinu veskrze nesympatických hotelových hostů, jak nasírá sebe i personál havajského letoviska, to není až tak náramná podívaná. Hned na začátku sice dostaneme jasnou indicii, že to celé skončí smrtí jedné z postav, ale pak se to celé dosti vleče a ani to dlouho očekávané finále nepřinese zrovna dechberoucí rozuzlení. ()

Henry25

Prvá mini séria ponúkla zaujímavo napísané postavy a pútavé, občas až šialené dialógy. A predovšetkým perfektný hudobný "podmaz", ktorý občas urobil z pokojných úsekov veľmi napínavé a niekedy dodával seriálu až hororovú atmosféru. Dej sa odohráva v luxusnej časti Havaja, kde sa režisér pokúša urobiť sondu do prehnitých duší zbohatlíkov veľmi vydareným spôsobom. K piatej hviezde mi bráni fakt, že občas som sa pristihol ako uvažujem len o tom kto do riti leží v tej rakve. ()

ReactLotus

Príbeh je jednoduchý. Zoznamujeme sa s niekoľkými dovolenkármi, ktorí si prídu užiť dovolenku do White Lotus rezortu. Samozrejme, aby to bolo zaujímavejšie, riešia tu svoje problémy, vzťahy, sexualitu a sú tu aj nejaké tie úmrtia, nice. // Páči sa mi, aký celkovo vyzretý seriál je. HBO sa nebojí robiť skutočne dospelé príbehy, ide si svojou cestou a ,prekvapivo, darí sa im v tom. Možno sa v nejakej postave aj nájdete a to bude len o dôvod viac, prečo si pozrieť ďalšiu a ďalšiu epizódu. Dosť pokojný, pomalší, ale hlavne normálnejší a "ľudskejší" seriál oproti bežným seriálom (ale záleží aj na tom, čo vy sami vnímate ako bežné). Ukazuje to aj rozdiely medzi sociálnymi vrstvami (aj keď iba okrajovo). Skvelá dráma, každá séria rieši záhadu nejakej smrti (ak máte radi WhoDoneIt, je to ďalší dôvod, prečo si pozrieť The White Lotus). Ako sa rozvíja príbeh, máme možnosť odhadovať, kto koho, prečo, prípadne ako zabije alebo ako zomrie a zväčša sa aj tak človek mýli. Čo je dobre, aspoň sa vždy prekvapíte a nenudíte sa. Nenapadá mi seriál (🤔po dlhšom uvažovaní by sa určite niečo našlo), ktorý by mal celé herecké obsadenie tak dobré ako TWL. "Stifflerova máma" je spomedzi všetkých hercov takou čerešničkou na torte…😅 A tie hlášky, proste nádhera… Btw, má byť aj 3 séria, also nice. // „He was kinda f–king his uncle.“ ()

Super8martiN

Tenhle seriál si vás buď získá, nebo na to budete jen nechápavě čumět. Jestli jste oběťmi moderní doby a potřebujete každou minutu novou akci, abyste uspokojili svou nepříliš silnou pozornost, tak to tady nečekejte. Pokud jste někdo, kdo si užívá dokonale napsaný scénář v podání skvělých herců jejichž postavy si projdou za celou řadu zajímavým a předvídatelným způsobem (míněno v dobrém), tak je to přesně pro vás. Na první řadě mě bavily postavy, nejvíc asi klučina nerdík. V druhé řadě silnější příběh a dynamičtější scénář. ()

Cvachetka

Hrozná nuda a hloupost. To hodnocení a 553. nejlepší seriál (v době kdy to píšu) je úplně mimo mé chápaní. Za celých 6 dílu se tam nic nestane. A já hlupák pořád čekal, že se něco objeví a bude to stát za to. Že já jsem to vůbec dokoukal. Na můj vkus hrozně přeceňovaný seriál. Má to asi tak vždy jeden až dva dobré momenty za díl ( i díky celkem dobré hudbě, objevil jsem Rose Ensemble - zakladatel Jordan Sramek s českými kořeny). Jinak jen kravina s občasnými scénami na blití. ()

Kozlowski8

Seriál nás přivádí na sluncem zalitý havajský ostrov oplývající exotickými vůněmi, kouzelnými plážemi, nádhernou přírodou a magickými tóny zdejší hudby, kde sledujeme osudy několika návštěvníků luxusního hotelu Bílý lotos. Ta atmosféra exotického ráje je vážně úžasná. Samotné příběhy jednotlivých postaviček (většinou ne zrovna sympatických) mne ale už tolik nebavily a scén, které mne rozesmály, nebylo mnoho. Seskládat to celé do dvou-tří epizod nebo dvouhodinového filmu, asi by mě to bavilo víc. 50 %. ()

klaranapoli

Pokud nevite co s casem i tak tuhle blbost vynechte a najdete si radeji jinou miniserii. Hrozna nuda, blbost, cely dost o nicem. Dve hvezdicky davam rozhodne za tu hudbu co doprovazela serial pac byla opravdu kouzelna a druha hvezdicka za prekvapivy konec. Jinak shit ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (viac)

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

28.03.2023

Kabelovka HBO se nedávno rozloučila s první sérii seriálového hitu The Last of Us, už nyní ale diváky přivítala závěrečná sezóna oceňovaného dramatu Boj o moc, ještě v letošním roce nás pak čeká… (viac)