Agent Sean Archer (John Travolta) konečne chytí teroristu Castora Troya (Nicolas Cage). Troy nainštaloval na neznámom mieste v Los Angeles časovanú bombu, ale po boji s políciou je v kóme. Jediný spôsob ako zabrániť apokalypse, je „prevteliť“ sa do Troya, a s jeho identitou získať informácie od jeho uväzneného brata. Archer tak urobí. Troy sa však nečakane dostane z kómy a prevezme na seba Archerovu podobu. Poctivého policajta zatknú, sebavedomý zločinec robí kariéru v FBI a zaujme miesto aj v protivníkovom súkromí. Seanovi sa podarí z väzenia ujsť, ale zdá sa takmer nemožné, aby dokázal, že skutočný zločinec sa skrýva za jeho tvárou. Podarí sa mu v hre na život a na smrť zvíťaziť? (TV JOJ)

Bull

K tomuhle filmu mně napadají tahle slova: teda,pane bože,nej film všech dob,neuvěřitelné a bomba.Když jsem ho uviděl poprvé tak jsem byl naprosto neuvěřitelně nadšený.To nadšení trvá až do dnes,a bude ještě dlouho trvat.Tenhle drsný akční film je neuvěřitelně dobře hraný.Já nechápu jak John Travolta a Nicholas Cage tohle mohli tak výborně zahrát.Já bych mu dal 90%. ()

Doffy

Za mě rozhodně nejlepší akční thriller který jsem kdy viděl. Kombinace Cage – Travolta šlape skvěle. Celý nápad je hodně originální a během těch dvou a čtvrt hodin jsem se ani jednou nenudil. Žádné nudné okecávačky tu nejsou a příběh se stále posouvá vpřed. Ať to režisér John Woo planoval nebo ne, v některých chvílích jde i o slušnou komedii. Například při přestřelce v kostele kdy dcera hlavního hrdiny pobíhá po celém pozemku a ječí v záplavě kulek které kolem ní lítají. To jsem se nasmál. Nebo Cageovo salto jako úhybný manévr před střelou. Film toho nabízí opravdu hodně. Kde jinde uvidíte výměnu tváří hlavních postav, Cageův super tanec v roli kněze, akční souboj v jedoucích motorových člunech, vězení tvářící se jako ropná plošina a POZOR SPOILER! poražení hlavního padoucha hlavním hrdinou kopnutím do vajec? KONEC SPOILERU! Jen v tomhle filmu! Navíc zde v zajímavostech jsem se dočetl, že hlavní role mohli ztvánit i Arnold a Stallone, Harrison Ford a Michael Douglas, Alec Baldwin a Bruce Willis, Jean Claude Van Damme a Steven Seagal nebo Al Pacino a Robert de Niro. Tenhle film je zkrátka tak dobrý, že by si zasloužil ztvárnění od všech těhle dvojic. Za mě jednoznačných 95 %. ()

Yamatosan

Konec mi přijde trochu přepálený - a to se Woo tentokrát docela ovládl - ale jinak v rámci žánru blízké dokonalosti, některé scény jsou prostě úžasné. No a taky tenkrát ještě Cage a Travolta uměli něco zahrát. ()

revere

Někdy se utěšuji, že chudáci herci hrají jak o život, a předem netuší, co z toho nakonec vyleze. Tady to Nick a John nemohli nevědět. Mně z toho vyšly dvě hvězdičky v hromadě odpadu. ()

kyblik2

TOPka svojho žánru a do dnešného dňa neprekonaná. Až sa čudujem, že som film nehodnotil už dávnejšie. Broskve, mužu jíst broskve celý hodiny!!!! Dvaja frajeri vo frajerskom akčnom trileri :) ()

Dupac

Pokud zapomenu na všechno, co vím o transplantaci obličejové tkáně, je to možná ten nejdokonalejší akčňák, který jsem kdy viděl. Za 23 let od vzniku v podstatě vůbec nezestárnul, naopak - pořád působí vizionářsky. ()

Dext

Trochu jsem ze začátku váhal, jestli si na tohle obsazení dokážu zvyknout. Nicolas Cage v roli padoucha to mi nějak nesedělo, ale ten kdo film viděl ví že je to celé trochu jinak. Nakonec jsem byl hodně mile překvapen a film jsem si parádně užil. ()

Bogrant

Podstatou a krásou Face/Off je originálnosť. Človeku sa to môže zdať až prílišné prekombinovanie súvislostí, ale všetko do seba krásne zapadá. Veľmi dobrý akčný film, ktorý sa určite radí medzi tie najlepšie, ktoré sa vyprodukovali v zlatých 90's. Celkové pocity a dojmy zostávajú na vysokej úrovni. ()

Bragi66

Tancuj, tancuj, vykrúcaj, len mi pecku nezrúcaj... Jenže právě zpěvní a taneční číslo Nicolase Cage hned na začátku zrúca očekávanou říznou akční pecku a pošle ji kamsi k schwarzeneggerovskému akčnímu humoru. Cage toto číslo odtančí navíc v dresu katolického duchovního, který sahá sboristce na zadek a rozpustile u toho koulí očky. Také jsem se těšil na tvrďácké hlavní hrdiny, jenže tím, že hlavním hrdinům vyměnili obličeje, asi také došlo k jakémusi naředění jejich charakterů. Místo poctivého akčňáckého tvrďáctví oba tak nějak přehrávají, ba by se dokonce dalo říci, že jim občas ujedou kecky až do hysterie, lítostivosti a pseudopsychologování. Přesto je to svižná řemeslná oddychová podívaná překypující akcemi, prskavkovými výbuchy a náhodami. ()

Flashheart

Dříve se mi ten film fakt hodně líbil. Dříve jsem ho taky považoval za raritních 15min, kdy Cage dokázal dobře zahrát - stačilo mu dát zápornou roli. Dneska se na to podívám a nesdílím ani jedno. Cage, ačkoliv se hodně snaží, je prostě antiherec a film je strašně přestřeleně hollywoodskej. Hlavní dvojka je brutálně dobrá a všichni ostatní jsou hrozný dementi a křoví (to už tam fakt měli radši hrát Stallone a podobní typové. Jakmile někdo střílí na jednoho z těch dvou, ohne se gravitační pole a ujede to někam do popelnice, jakmile střílí oni dva na třetí osobu, je rozhodnuto, milimetrová trefa. To si představuji od 80tkového béčka, ne 90tkového áčka, sorry jako. Nejhustší je, když stojí oba proti sobě na pár metrů bez překážek a nemůžou se do sebe trefit, protože od toho umí utýct (rozuměj bežeckým umem rychlejším jak kulka). Podobně tak zbytek akčních scén přepálený. Až mě to zarazilo, že mi to v mládí nevadilo. Slabé 3, opravdu slabé, možná ještě snížím. Největší předností je zápletka, to je naprosto libový nápad. Dále někteří herci zahráli výborně, např. Travolta, ten kontrast s Cagem je propastný. ()

fricek12

Zajímavá myšlenka, kdy se vám v průběhu filmu několikrát prohodí herci, za mě však jednoznačně vítězí Mikoláš Klec. Travolta je za zenitem. K filmu se rád vracím, pro mě spíše oddychovka s nepochopeným soubojem bílých holubů na závěr. ()

Sa.sa

Super film, který stojí na umu dvou herců a slušného námětu... Zajímavé prohození dvou hlavních postav policisty a zločince... ()

Sweepy

Čistý akční mess jak má být. První polovina našpekována wtf momenty, plot-holes a špatného střihu (zejména scéna na letišti). Druhá polovina je aspoň napínavější, ale pachuť z předchozího dějství byla velká, že jsem se těšil na konec této nerealistické akce. ()

Trageeed

Pro mě vrchol devadesátkového akčního filmu a to díky jinakosti a potřebě osudovosti Johna Woo. Film nejen efektní, ale tohle má i hloubku jako žádný jiný pád i z té největší s(S)kály... ()

Kekik

Tváří v tvář jsem viděla kdysi dávno, když mi bylo ještě náct. Pamatuji si, že jsem z něho byla úplně paf. Jelikož v současné době dávají v TV skvosty, na které se nedá koukat, nezbývá než sledovat "retro" filmy. A tak jsem si po Con Air pustila Tváří v tvář. Film na mě účinkuje úplně stejně jako tenkrát. Je to prostě dobře natočený thriller. Cage a Travolta, dokonalá kombinace. Oba dva jsou v rolích přímo geniální. Zahráli klaďase i zmetka naprosto přesvědčivě. Stejně tak zahráli přesvědčivě toho druhého. Výborně zobrazená psychologie postav. Námět, který je až děsivý. Výborná hudba. Geniální film. ()

Vena69

Nejlepší film Nicolase Cage? Ne, to ani náhodou. Zápletka tohoto filmu by měla potenciál získat 5 hvězd, ale zpracování opravdu není ideální. Herecké výkony nejsou špatné, obzvlášť Travolta se tady totálně vyřádil, ale.... něco je na filmu zvláštního. Něco v postprodukci - velice časté a zbytečné slow motion, zbytečně dlouhé akční scény, nerozvinuté vedlejší postavy, neustále hrající hudba, která nesouvisí se scénami, ale je jakoby mimo, nevysvětlená ,,teleportace" jedné z postav - prostě celá ta věc je jako sen. Celý film působí jako sen, ze kterého se hlavní hrdina každou chvíli musí probudit. Bavilo mě to? Ano, je tady pár opravdu skvělých scén a to hlavně na začátku filmu, ale celkově se to dalo udělat o dost lépe. Myslím, že seriál (místo filmu) se stejným námětem a mnohem vážnějším tónem by měl potenciál na 5/5. Tohle ale působí až moc jako komedie, nejde to brát vážně. 3/5 maximálně. ()

flyer.nick

Akční pasáže prostě John Woo umí, ten příběh byl taky fajn, některé pasáže vysloveně super, ale bylo tam pár nesmyslů a ty to docela shazovaly o tu jednu hvězdičku dolů. ()

soukyd33

Unikátní film se šíleným nápadem. Něco takového jenom vymyslet je šílené, natož uskutečnit. Tohle by asi nikdo prožít nechtěl. Atmosféra TOP. Herecké obsazení TOP. Herecké výkony obou hlavních hrdinů jsou excelentní. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Čínský filmař John Woo známý pro své kultovní snímky jako Hard Boiled, Tváří v tvář či Killer se po letech konečně dostane k režii remaku svého dost možná nejzásadnějšího filmu. Je jím právě poslední… (viac)

Další film ze světa monster na obzoru?

Další film ze světa monster na obzoru?

29.04.2021

Studio Legendary to s Godzillou vs. Kong překvapivě vyhrálo. Jak se ukázalo, hlad po nových blockbusterech v kinech je i navzdory stále trvající pandemii dost velký na to, aby si na sebe mohly filmy… (viac)

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

12.02.2021

O rebootu či remaku populárního akčního snímku Tváří v tvář z roku 1997, v němž si John Travolta a Nicolas Cage vyměnili tváře a šli jeden druhému po krku, se mluví už několik let. Nyní se však zdá,… (viac)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)