Letadlo kdesi nad Atlantikem unesou teroristi a žena, která cestuje se synkem a trpí záhadnou nemocí, kvůli tomu musí odhalit svoje temné tajemství. (Netflix)

mala_kea

Příliš hloupé na to, aby to mohlo být alespoň ucházející béčko. Tahle bezpáteřní patlanina nemůže oslovit žádného fanouška. ()

MickeyStuma

ˇUpíři v letadle´. I tak by se dal nazvat tento hororový akční snímek, neboť inspirace od snímku ´Hadi v letadle´ (2006) je svou šablonou naprosto zřejmá. Ale to by nebyl Netflix, aby do příběhu nenarouboval ještě další motivy. A tak příběh začíná po vzoru snímku ´Přepadení ve vzduchu´ (1992), do kterého je na střídačku vsunuta retrospektivní linka, což má poslední dobou Netflix hodně v oblibě, který zase pro změnu připomíná lecjaký hororový slasher o skupince lidí cestující autem, kterým se na samotě v lese auto porouchá. Ano, další dějový vývoj musí být každému okamžitě jasný. Tato retrospektiva má samozřejmě za úkol vysvětlit původ upírů a jak se  vlastně v tom letadle vzali. A jakmile začne upíří rošambo, už je to skutečně jak dle výše zmíněného snímku ´Hadi v letadle´ (2006). Co by ale Netflix pro zaplnění své filmovny neudělal, že? Jen tak mimochodem, ani Islám nebyl opomenut. Takže tu máme mix terorismu v podobě únosu letadla, ve kterém cestuje matka s chlapcem, ze které se vyklube upírka, avšak pozor, stojící na straně cestujících. Takže se v jejím případě vlastně jedná o genderový odkaz na snímek ´Blade´ (1998). A co víc, svůj upíří stav se jí daří tajit, dokud se jako ´Hulk´ (2003) setsakramentsky nerozlobí. Promění se v upíří monstrum a to se teprve začnou dít věci. Německá produkce Cielo Rojo Sangre se tímto pokusilo oslovit fanoušky upířího subžánru vcelku kvalitní iniciativou o vytvoření děsivě brutální podívané v uzavřeném prostoru letadla. A nedá se říct, že by se nezdařilo. Timto se snímek od ostatní odlišuje, takže námět lze považovat za originální. Zpracováním však už bohužel ne, neboť motivy sebrané z nejrůznějších snímků tento fakt dosti kazí. Tvůrci si pro natáčení našli prostředí Česka, kde s upíry již mají bohaté zkušenosti. ´Blade  2´ (2002), či ´Underworld´ (2003) nebo ´Underworld: Krvavé války´ (2016) budiž názorným příkladem. Akčně hororový počin tedy typicky šablonovitý alá Netflix, ale má grády a upíří filmovou zábavu přivádí. ()

figliar

Na to, že sa jedná o upírsky horor z lietadla, malého a uzavretého priestoru, je vo filme až málo akcie. Rodinný a sociálny podtón tiež na kvalite filmu nepridáva, tak ako aj nesympatický herci a napokon sa jedná o ďalší zabudnuteľný počin z dielne Netflix. ()

helraiser

Za posledních několik let rozhodně nejlepší upířina. Nacpat do letadla teroristy, upíry a spousty potravy byl opravdu parádní nápad s velkým potencionálem, který se podle mě podařilo využít na plno. Upíři vypadají slušně, konečně vypadají jak upíři a ne jak příšernosti ze Stmívání jak je v dnešní době v módě. Závěrečnej upíří fest je neskutečnej nářez. Tohle se prostě povedlo a ty rejpalové jsou opět mimo. Jediné co mi trošku vadí jak je přemrštěná délka, ale jinak opravdová spokojenost. ()

geek.ondra

Ničím to nepřekvapí ani nenadchne. Když ale vypnete mozek a naladíte se na stejnou notu jako režisér tak vás čeká pohodová žánrová zábava která dovede být i celkem cool. Mohl to ale přece jenom být větší nářez ()

Kingjiri

Jakkoliv nesourodě znělo spojení Německa a hororu, výsledek nakonec předčil očekávání. Tisíckrát využitej upíří motiv se tentokrát podařilo natočit aspoň trochu originálně (nemoc, ze který upírství vzniká nebo většinu času kladná postava upíří "mámy"). Příběh byl taky vcelku solidní, hlavně se pěkně pracovalo s proměnou postavy hlavní hrdinky. Trochu jsem teda postrádal vysvětlení toho opuštěnýho baráku, kde všechno pro Nadju začalo (hlavně co byl zač ten starej chlápek, že si dokázal vyrábět nějaký séra). Akce i napětí bylo dost, díky solidní filmařině se na biják i pěkně koukalo a způsob vyprávění na přeskáčku byl tentokrát docela efektní. Jedinej důvod, proč nedám čtyři hvězdy, je ten malej kluk. Já fakt prostě nemám rád tyhle dětský hrdinský postavy (ať už všeználky nebo nebojácný jedince). Jakože něco by se ještě tolerovat dalo (zastávání se mámy proti hysterickýmu davu), ale to jak se vrhal do nebezpečnejch situací, kam se nikdo dospělej neodvážil a hlavně ten závěr, kdy všechno vyřeší za neschopnou armádu (WTF?), mě fakt nadzvedávalo ze židle. Velká škoda tohohle scénáristickýho přešlapu, kterej zbytečně kazil dojem z jinak zajímavýho žánrovýho bijáku. ()

Vabr

Film jsem hned odmítl s tím, že je to typickej Netflix a zní to levněji, ale na doporučení přátel jsem se na něj podíval. Překvapila mě super skladba, tempo a atmosféra. Flashbacky se hodily a nepůsobily rušivě. Hodinu jsem si film užíval, ale bohužel v té druhé půli se pozitiva vytratila a už to nebylo ono. Zvlášť ke konci, kde se Krvavě rudé nebe samo pod sebou rozpadalo a postavy jednaly nelogicky a celkově to ztrácelo říz. Vyhodnocení: Kdyby to o 40 minut zkrátili, bylo by to lepší ()

Hellierer

Roztomilá malinovka s českou stopou, která svou stísněnou atmosférou trochu dává vzpomenout na 30 dní dlouhou noc. Násilí je příjemné explicitní a závěr docela cool. Opět ale je třeba zmínit, že film má asi tak o 25 minut více, než by bylo záhodno, takže tempo není takové, jaké by mohlo být a vy si všimnete, že se občas přeci je trochu nudíte. ()

Likan7

Příjemný hororový béčko, který se na nic nehraje a prakticky od začátku servíruje akci. A to je taky možná jeho největší problém. Ono se toho v příběhu "upír a teroristé v letadle" nedá moc jiného vymyslet, a rozhodně to neutáhne 2 hodiny. Být film o 20 minut kratší, určitě by to jen prospělo. Takhle se to po nějaké hodině začne nepříjemně točit v kruhu až do konce. Určitě ale převládají pozitiva. ()

Maximilianus

Ako film s tématikou únosu lietadla funguje, len tí upíri sú tam trochu moc. Každopádne  nápad zaujímavý a ani tí upíri by tam tak nevadili, ako skôr niekedy hlúposť scenára a nereálne správanie postáv. Najmä toto znižuje kvality filmu. 6,3/10. ()

rublik05

S velkým údivem jsem sledoval, kam až se Krvavě rudé nebe rozvíjí, protože co se zpočátku zdálo jako rutinní únos letadla, se postupně dostane až někam do hororového žánru, z akčního thrilleru se najednou stane děsivý napínavý horor, kde není nouze o násilí, krev, napětí a spousty zajímavých momentů. Zaujaly mě úchvatné masky, na těch si tvůrci dali obzvlášť záležet, a také samozřejmě ucházející efekty. Herci vesměs ujdou, nejvíc mě bavila hlavní hrdinka, té se její role fakt povedla. Tempo je více než solidní, prostorů pro nudu je minimum, byť by stopáž mohla být o fous kratší, stačilo by ubrat na pro mě poněkud nezáživném začátku. Čekal jsem i mnohem více krve, které bylo na můj vkus docela málo, jinak ale nemám moc co vytknout. Nebýt pomalejšího začátku a většího množství nelogičností, byl bych spokojený mnohem víc. I tak ale slušná upíří zábava, kterou jsem si náležitě užil. 7/10. ()

E lan

Tak nějak nezajímavá drsná upírská řežba v letadle. Se špatnými herci, divným příběhem a nepovedeným scénářem. Není moc o co stát. ()

netWoor

Docela zajímavý. Začátek se trochu vleče, pravda. mlaďoch mě moc nebavil a vlastně i pani byla taková zmatená, ale celkově, alespoň něco novýho. Ačkoli, jak se ta ženská vlastně dostala z baráku? Když o tom tak přemejšlím, má to víc hluchých míst, než mi přišlo při koukání. Víc než tři nedám. ()

vikino1

Jako je to dobrý upírci se docela povedly, ale plné palbě tomu přece jenom něco chybí. Hodně mi to připomnělo 30 dní dlouhou noc. ()

gemi

Jasně, upířina nemá logiku a člověk musí respektovat její podivná pravidla, ale měly by se při tom dodržovat alespoň základní fyzikální zákony. První půlhodinu se vlastně nic neděje (resp. cosi se děje, ale člověk vůbec netuší co) a pak začne slasher, který mě ale kvůli naprosté ignoraci fyzikálních zákonů nebavil. Přemýšlel jsem nad třemi, ale jelikož je to fakt nadhodnocené, musím kompenzovat za dvě. ()

ER

Sice si tvůrci pár věcí udělali podle sebe, ale jako akční jednohubka to má slušnou atmosféru a několik dobrých momentů. ()

Nix

I když námět působí hodně amatérsky, ve výsledku napětí dodává filmu šmrnc a člověk se zabaví. Jako upírská jednohubka to není vůbec zlé a Purcell potěšil. ()

BrianStorker odpad!

Upřímně absolutně nechápu, jak se tu různí uživatelé rozplývají nad kvalitou tohoto "upírského" filmu. Patrně ještě neviděli Nosferatu - symfonie hrůzy, Draculu (Bela Lugosi, Frank Langella, Christopher Lee ...), nebo Interview s upírem. Rovněž nechápu zařazení filmu do výroby SRN a USA, když byl celý vyroben v ČR Státním fondem České kinematografie pro Bayern Film. ()

Clark_Kent

Krvavě rudá slabota. Popravdě měli pravdu, když říkali, že Netflix slábne. Ten námět je sice originální, jenže ty výkony a celkovej dojem zeslábnul. ()

vozralec

No čekal jsem film o teroristech a pak najednou upír. Tak to mi ho teda vyndej. Sice vlastně blbinka, ale akce dobrá. Four Blood Red Stars. ()