Strašidelné příběhy na dobrou noc

• USA Nightbooks

Alex má strašidelné historky rád, ale teď je musí tahat z rukávu každou noc – jinak zůstane i s novou kámoškou navěky uvězněný v kouzelném sídle zlé čarodějky. (Netflix)

oveckaoa

Už jak jsem čet synopsi přišlo mě, že to bude průser a realita je ještě horší. 7 letý kluk co má rád horory (už tohle je blbost z těch plakátů co má v pokoji by se podělal hned) se jednou naštve, že se s ním nikdo nebaví a uteče mezitím ho unese čarodějnice (vypadá jako někdo kdo si odskočil z kástingu na chystané Následníky 4 už jsem jen čekal  kdy začne zpívat) co chce , aby vyprávěl příběhy jinak ho zabije. Příběhy stojí za úplné hovno strašidelné nejsou ani omylem a trvají zhruba 2 minuty tak, že nic světoborného. Pro představu Vám jeden z nich napíšu malý kluk šel na hřiště, které bylo prokleté tam hledal holku co se pohřešuje našel tam duchy dětí co chtěly, aby si s nimi hrál  tak to udělal a pak zjistil , že ty děti chtějí, aby tam s nima zůstal navěky tak se snažil utéct, ale nešlo to pak se objevil duch té holky a zachránil ho jelikož ta čarodějnice nemá ráda šťastné konce tak změnil na to,  že tam ten kluk zůstal navěky. 3/4 filmu v háji a nic zajímavého se nestalo pak se to změní na light hororovou verzi Jeníčka a Mařenky a máme konec . Nejspíše bude i druhý díl. P.s. proč ta kočka neutekla už dávno, když byla neviditelná ?   Chápu, že bez toho klíče to nešlo nicméně , když ta čarodějnice přicházela stačilo se zneviditelnit a utéct pohodička 40 procent. ()

iXtr3m3

Detský rádoby horor, ktorý som ako tak zvládol, aj s viacerými zaspaniami, ale dcérke sa páčil, takže za to, aj za slušné technické spracovanie dávam tri hviezdy. ()

Hanys_

Sedli mi dětší herci i Krysten Ritter, které ta role dost sekla, atmosféra je chvilkama na krájení (pořád jsme v žánru rodinný horror, ale místy je to dost hard) a celkově to svižně ubíhá. Takhle nějak by tenhle žánr měl vypadat.  7/10 ()

Silviaxx

Jedna hviezda za kreatívne spracovanie pôvodnej rozprávky a vizuálnosť. Mimo toho ide o ďalekosiahlu nudu, vďaka zbytočne dlhej stopáži. Netflix by už konečne mohol vykopnúť aspoň jeden kvalitný horor a nie desať detských rádoby hororov. ()

PanTumnus

Špatné ani bez nápadu to není. Jen je to strašně uspěchané a bez té správné atmosféry, kterou dokáže dodat pouze materiál natočený na skutečný film jako v osmdesátkách a zaprášená vhska v přihrádce vašich rodičů. ()

Untentrauer

Jak to hodnotit, když je tam hranice 7+ ? Pro koho je to určené? Pro tak malé děti? To rozhodně ne! Sice tam není nic strašného, obzvlášť z pohledu dnešní doby. Jenže chápání dětí je jiné, než znalých dospělých a tak by bylo o noční můry postaráno a díky efektům na pár leknutí zaděláno. Dětem se to i může líbit, ale fakt je ten, že je to až od 12 s podmínkou, že dětičky jsou gameři! Mě jako dospělému to přišlo velmi nudné a roztahané. Ani mě to nezabavilo. Musel jsem na to koukat na 2x. Efekty jsou fajn. ()

Bozvav

Docela hezký, moderní a lehce hororově laděný příběh pro celou rodinu. Tak trochu ve stylu: "Jak pejsek s kočičkou vařili dort".  Od všeho trochu, místy smutný, místy dobrodružný, občas veselý a i docela poučný. Herci v pohodě, snad jen výprava a vizuál mohl být trošku rozmáchlejší, celkově to působilo dosti chudě. Kočička krásná. Konec nabízí možnost pokačování, ale asi bych se do toho nepouštěla.  Za mne spokojenost a 65%. ()

BOURQUE

Veľmi opatrný soft horor, operujúci prvkami fantasy. Koncepcia príbehu, napriek mnohým klasickým prvkom, nie je úplne zlá, a pred divákom sa rozbaľuje postupne. Jej smerovanie (a hlavne záver) je však príliš predpovedateľný a hlavne likvidácia starej bosorky svedčí o tom, že tvorcom na záver zmizli všetky nápady. Jednotlivé príbehy v príbehu majú len ľahký doplňovací charakter. Paradoxne, skutočné napätie neobsahujú tieto príbehy, ale scény v malej „botanickej miestnosti“. Trojica hlavných aktérov sú na svojich postoch viac-menej v pohode. Tretí film Davida Yarovskyho v žánru hororu je zatiaľ jeho najviac jemnejším počinom. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Olík

Ani dětské ani hororové….spíš takové trochu drsnější rodinné fantasy. Vizuálně dejme tomu, ale jednotlivé nahazování „příběhů na dobrou noc“ a samotná zápletka….bububu, nicnicnic. Jestli někdo snese přísnější měřítko, tak snad postava Krysten Ritter, ale například dětský casting….jak to říct a neurazit. Celou dobu jsem si představoval, jaký by to mělo look třeba v osmdesátých letech s Corey Feldmanen v hlavní roly. Myslím si, že by to byla jinačí jízda. ()

whysoserious

Rodinné fantasy, které v sobě nemá z hororu vůbec nic. Bylo mi jasné, že když to má přívlastek "rodinný", tak od toho nemůžu čekat kdovíjak scary atmosféru, ale tohle fakt natočit nemuseli, protože to nevyděsí ani dnešní mrňata. Proč je ústřední čarodějnice zamindrákovaná gothička, která působí uboze a ne děsivě? Jako jo, má to spojitost s pozdějším dějem, ale to ji fakt tvůrci nemohli udělat alespoň trochu strašidelnou? Jedna hvězdička za perníkovou chaloupku, protože to je asi tak to jediné, co mě potěšilo. Jinak je to totální ztráta času. ()

Vämpiriüs

Zajímavý pohled na pohádky spojený v dětský horor. Film obsahuje místy až tupý děj a nejvtipnější momenty zachraňuje kočka, které se člověk i zasměje. Suma sumárum není to špatné dílko, ale mohlo být méně uspěchané. ()

Karbos

Přišlo mi to strašně dlouhý, 85 minut by tomu slušelo víc, doporučeno je to od 7 let, takže jsem s tím počítal a nečekal že to bude jízda i pro dospělé, věřím ale, že malé děti se u toho bát budou ()

Dawe2

Herci slušně hrají, hlavní role je vynikající. Příběh slušný, ucházející hudba, vynikající vizuál jak je u Netflixu zvykem. Minimálně jeden tmavě pleti, jak je u Netflixu zvykem... Není to pro každého, ale se 43% nemohu souhlasit. Stejně tak jako s věkovým doporučením 7+, na to je to pro děti příliš děsivé a lekací, s jemnými prvky hororu. Viděl jsem větší nesmysly s vyšším hodnocením. Mě se to líbilo. Lepších 70% ()

Insomniac

Hodnotené v rámci diváckeho určenia 7+. Pre deti super, trošku pritiahnuté za vlasy, trošku tupé postavy, trošku strachu (trošku), ale tak medzi 7 - 12 rokmi to bude fungovať. ()

Simon.Dobes

Film som si pustil len preto, lebo tu hrá Krysten Ritter (mnou obľúbená ako Jessica Jones). Moc som si ju tu však neužil. Nápad to bol dobrý, ale spracovanie až tak nie. Bolo to dlhé a nudné. Decká nestáli za veľa. ()