V zajatí zla

• Česko Pavučina (viac)

Osemročný Peter nemôže v noci spávať – spoza stien v jeho detskej izbe sa neustále ozýva záhadné klopanie. Rodičia ho však presviedčajú, že tie zvuky sú len výplodom jeho fantázie. Peter si však nič nevymýšľa a vie, že to, čo počuje, je skutočné. Bojí sa čoraz viac, pretože začína podozrievať mamu a otca, že pred ním z neznámych dôvodov taja niečo strašné z rodinnej minulosti. Môže byť pre dieťa niečo desivejšie, ako keď nemôže veriť vlastným rodičom? (Forum Film SK)

sun.eagle

Budování atmosféry, zejména díky rodičům, kdy nevíte zda jsou šílení, paranoidní, nebo výplodem představivosti schizofrenika, v tom film exceluje. Dokonce mi při jedné scéně přeběhnul příjemný mráz po zádech, jen škoda výrazně tmavé poslední třetiny filmu, kde toho fakt není moc vidět. A konec je prostě divný. ()

macherano

Dobre stavaný atmosférický thriller v prvej polovici kde to v tej druhej sklzlo k trochu inej polovici aj keď nie úplne zlej ako celok to bol nadpriemer ()

Lubikem

Tak toto bolo oveľa lepšie ako Talk To Me alebo Insidious 5: Red Door, skvelá stopáž, ani 1 minúta hluchých dialógov, stale sa niečo dialo, sympatické postavy, aj keď príbeh sa mohol zdať na začiatku okukaný, bolo to presne to, na čo som čakal toto leto. ()

Hexx

Už už jsem klikal na tři hvězdy, ale nakonec jako by mě ovanuly vlasy "dívenky" z hororu a já se zarazil se slovy SAKRA TO TEDA NE, tohle si nakonec ty čtyři zaslouží! A to nejenom vůči všem patolízalským rádoby hororům, které se dají sotva dokoukat či přinejmenším se u nich člověk mlátí do hlavy salátovou vokurkou, ale zejména vůči sobě, protože to prostě JE kvalitní a poměrně komplexní zpracování hororu. A ruku na srdce... takových moc často nevychází a musíme být vděční za každou jehlu v kupce sena, kterou najdeme. Hip hip hurá! ()

Morb

Spoiler alert: Kdyby film skončil tam, kde skončili i rodiče s tím, že klukovi hráblo kvůli šikaně a přehnané péči rodičů, v jejichž sousedství se kdysi ztratila holčička - bylo by to na pět. ()

lineker

Proč něco, tak v prvních dvou třetinách originálního, technicky i dějově vypiplaného, nechají tvůrci v poslední půl hodině shodit do naprosté ohrané, vyčpělé hororové banality? ()

Dalajlada

Jaj. Hodně, hodně dlouho to byla naprosto perfektní, temná podívaná s dokonalou atmosférou. Antony Starr jako vyšinutý tatík byl úplně úžasný. Škoda, že pak se celý film zvrhl v naprosto hloupou, nelogickou a nudnou horrorovou kopírku s extrémně předvídatelným a nudným závěrem. ()

Dakota1978

Musím dát 5*, protože natočit dobrý horor s atmosférou a něčím trochu inovativním, je vážně těžké. Velmi oceňuji postavu matky, kterou zahrála její představitelka úžasně a s divákem si hrála a jako kočka s myší, chvílemi mi připomínala Winsletku (no jo, zase ta moje Kate). Báječně ztvárněné napětí, atmosféra a dětský svět malého outsidera. Vytknout by se dala snad jen maska "sestry", ale při troše shovívavosti i ta šla... Vřele doporučuji, nenudil jsem ani chvilku. ()

Kelinej

Film plný rozporů. Pointa neotřelá, ale ve své podstatě primitivní. Atmosféra hutná, ale v závěru autoři příliš spěchají a jsou se vším moc rychle hotovi. O moji čtvrtou hvězdu snímek připravila finální scéna. Musím ale přiznat, a to je hodně důležité, že jsem se po dlouhé době v kině skutečně bál (ne bavil, ne zkoumavě čekal, co si režisér ještě vymyslí, ale opravdu chvílemi byl jako na trní, což se mi často nestává). ()

jara12

"Další hororový snímek, který už mě přeci nemůže překvapit svojí průměrností", jsem si řekl. Opak je ale pravdou. Cobweb je překvapivě skvěle nasnímaný horor jenž si hraje jak s mysterióznem, tak psychikou hlavních postav. Bohužel tomu chyběla koncovka, která tahá snímek trochu dolů. Atmosféra ale funguje a přestože vám to nezůstane, kvůli masivnímu počtu hororů za rok, v hlavě, tak jde o krásnou jednohubku. ()

KarlN

Já prostě tyhle "revenge" monstra můžu...za mě mňamka! Parádní! Jako Matka, Propad do temnot, nebo Zhasni a zemřeš. Na nic se dlouho nečeká a hned má člověk na výběr, čemu věřit...nejdříve jsem očekával něco ve stylu Zlo nikdy nespí, ale jakmile se film trošku rozběhl, hned to vzalo jiný směr. Navíc je už po chvíli jasné, na kterou stranu se tajemný hlas za zdí přidá...jestli tu temnější, či trapně a klišovitě americky kladnou. Jen k jedné věci mám přeci jen výtku...k obtloustlé a notně nesympatické rádoby cat woman, jež nemá ani vkus, ani soudnost, neb přihlížet musíme tomu, jak v elásťácích příšerných, jí extrémní pozadí hrozí výbuchem. ()

awerto

Tak takova neschopna slatanina. Nelogicke jednani postav. Moc nechapu, jak tohle muze mit od mych jinak oblibenych recenzentu hodnoceni tri hvezdicek. Chlapecek zije nekolik let bez tuseni, ze se deje neco zle, udajna sestricka se schovava v technickych prepazkach xy let, pak mluvi detskym hlaskem, pak dospelym. Rodicove, kteri jsou prvoplanovi a nevi co hrat (reziser jim asi nedal jasne instrukce - jsou trapni, nudni a nesveril bys jim ani akvarijni rybku) a suplujici hrdinska ucitelka, ktera ceka od rana do halloweenskeho vecera, aby prisla po znepokojivem telefonatu do domu chlapecka ho zachranit a rozsekat dum. Ztrata casu. Od odpadu to chrani jen dobra a dynamicka kamera. ()