Odhalená tajemství, zlomená srdce a nečekané rozuzlení. Tuhle partu kamarádů čeká hodně divoká oslava Silvestra. (Netflix)

TheEvilTwin

Tak tohle je nejvíc top film za poslední dlouhou dobu a o to více překvapující je, že se jedná o Polsko. Na poláky příjemně "americké", barevné, sakra poutavé a herecky výborné. Film se nedá zařadit do žánru, ale kdybych už měl nějaký říct, je to určitě ulítlá komedie o partě lidí na párty, jejich propletených osudech plus se spoustou krve, originálních nechtěných vražd, alkoholu, sexu a smíchu. Od srdce jsem se smál od začátku až do konce, postavy mě doslova rozválcovaly (mexikánec modlící se k bohu, holka s horoskopem, dvě nymfomanky...) a výsledek je povinnost pro každého. Už dlouho jsem nenašel tak originální a skvělou věc, která by dokázala bodovat naplno ve všech stránkách filmu. ()

Necrotongue

Drama/komedie/thriller. Ale ano, to všechno jsem tam našel (možná bych přidal ještě romantický). Skoro jsem napsal, že mě film příjemně překvapil, to bych ale lhal, protože od našich severních sousedů už po zkušenostech určitou kvalitu očekávám. Pokud bylo cílem tvůrců to, abych se dobře bavil, úkol splnili, pochechtávám se ještě teď, protože dobře zvládnutý černý humor kdykoli vítám, a tady se s ním nešetřilo. Kromě toho jsem se opět přesvědčil, že v Polsku není nouze o ženy, z nichž mi nekrvácí oči a že praní peněz není jen prázdné slovní spojení. ()

Morholt

Nymfomanky, věřící křesťan vedoucí během nemanželského sexu disputaci s Ježíšem, luxusní MILFka, pizza boy zoufale hledající někoho, kdo by mu zaplatil, Bolek a Lolek a spousta dalších postaviček plus jedna pistole, která to všechno spustí. Inspirace podobnými zámořskými masakry je jasná a přiznaná, ale ten polský pohled na věc tomu dodává něco navíc a to mě bavilo. Výborní herci, skvělá muzika vč. výborně zvolených závěrečných vypalovaček v podání Mötley Crüe a The Animals a řada krvavavých i vtipných scén. Výborný celovečerní debut a je na čase, aby se ukázali i naši žánroví tvůrci. Talentů máme dost, tak kua přestaňte dotovat debilní letní komedie a vražte prachy do něčeho pořádného. 80% ()

malylada

Je to pubertální kravina, ale přesto musím říct, že to funguje. Postavy, násilí, sex a celá bláznivá zápletka neubírá na tempu. Až po shlédnutí jsem zjistil, že se jedná o polský film, wtf. Rozhodně palec hore..... 70% ()

Praxis

V životě jsem viděl hodně dobrý filmy, hodně špatný filmy, hodně divný filmy. Ale všechno tohle strčil do škatulky tenhle mega ulítlej film Všichni moji přátelé jsou mrtví. Top z topových filmových scén v samotném závěru. Řval jsem smíchy! Přátelé, PláPoláci natočili něco, čímž strčili celou slavnou hollywoodskou produkci do kapsy. Naprostý luxus!!! K dokonalosti možná pár zbytečností. Filmové guilty pleasure roku 2021! 80% (jo, předpokládám, že je to mířené na puboše, ale dneska se ve mě ten puboš probudil). ()

Trevor

Svetlé momenty - poslíček pizze a jeho odkaz s liekom na Alzheimera, pieseň This is the House in New Orleans, zmena z drámy na akčnú komédiu, meno chlapa ktorý sa sekerou dobíjal k svojej žene bolo Daniel (pravdepodobne náhoda, prekvapilo by ma ak by autor narážal na Kingovo/Kubrickovo Osvietenie). Najväčším mínusom boli pochopiteľne nasilu vtlačené buzny, pochopiteľne jeden trochu viac opálený, ako inak liberálny netflix by to nezaplatil ak by sa to tam neobjavilo, ale proti gustu žiadne námietky a tak si tunajší labúžnici riťový môžu s radosťou odskočiť do niektorej z rómskych osád a v skvelých hygienických podmienkach prevetrať svoj anál. Nasilu vtipné, nasilu trápne ako koniec koncov celý tento film. ()

M.i.k.e

zábavná blbina,které se daří skloubit thriller/drama s komedií.Sice ne vždycky na 100%,ale ty hůře fungující momenty vždy dokáže něčím vynahradit.Samozřejmě je tu kupa vyložených zhovadilostí jako třeba nekonečný zásobník v pistoli,ale na logiku se v tomhle kousku nehraje a ani jí tu nikdo nevyžaduje.Na zasněžené,mrazivé odpoledne dostačující...70% ()

Aljak

Čo na toto povedať? Jedna obrovská absurdná dráma plná šialených postáv a nelogických zvratov. A to som v poslednej dobe chválil, že Poliaci točia samé dobré filmy. OK, tak sa našiel aj nejaký, ktorý dobrý nebol... A pritom, keď sa to tak vezme, tak potenciál v tom celkom bol. Len keby to nebolo také šialené tlačenie na pílu :( Ale aspoň tie hlášky a niektoré dialógy stáli za to, čiže sa na tom dalo aj trochu zasmiať. Aj keď najviac sa človek asi smial na tom, aké to je "hyperaktívne" :D ()

C0r0ner

Je to schválně přestřelené, což mi samozřejmě nikterak nevadí, na celé party se nenajde jediný ošklivý nebo tlustý člověk, ale to k tomu prostě patří. Uteklo to jako nic, zábava obstojná a my si zas jednou můžeme závistivě povzdechnout směrem k Polákům a jejich kinematografii. 85% ()

dubinak

Tohle je naprosto překvapující stylová černohumorná jízda z Polska, která dosahuje téměř hollywoodské kvality. Strašně mě vždycky baví sledovat nezávisle osudy úplně náhodných lidí na párty, takže rozmanitosti se zde dočkáte, avšak ani s jednou postavou nenavážete žádný konkrétní vztah. Trochu mi to vizuálem připomínalo nedávné ruské Tak už konečně chcípni, táto. Film obsahuje takové barevné pěkné detaily a každá postava je charakteristická a byla fakt sranda to sledovat. Ačkoliv humor je v podstatě narážkou na lidskou debilnost, já se bavila královsky a některé momenty fakt stály za to. Pořád se tak nějak rozhoduju mezi třemi a čtyřmi, ale o takovém filmu se nám od českých tvůrců může tady jen zdát, takže Poláci opět vedou v první lajně, co se týče středoevropské kinematografie. ()

jedna_vrana

Nemyslím si, že toto je film primárne určený pre tínedžerov, hoci je o nich a nesmierne divokej silvestrovskej oslave. Opäť film, na ktorý musíte mať správnu náladu, lebo je prešpikovaný takými absurdnosťami, až zistíte, že sa bavíte. Nie je to novodobý Pulp Fiction ani Kill Bill, ale tvorcovia majú zmysel pre čierny humor a nič im nie je sväté. Už len začiatok – vyšetrovanie celého prípadu – a pochopíte, že v takomto duchu sa bude tváriť celý film. A vlastne potešil aj záver. Zábavné, bizarné, vulgárne, extravagantné a poľské. ()

Johnny.ARN

Mega super film. Konečne poriadna dávka aj od Poliakov, keďže naposledy došli s podobne uleteným počinom Rusáci. A my stále nič. Obsahuje to všetko, čo to obsahovať má, od akcie, cez humor, bukvice, cecky, zbrane až po uletené scény, čistý obraz a skvelú hudbu. Ja som sa bavil celý čas. Perfektné. 5 z 5 ()

oveckaoa

Přijde mě, že je to film z nějakého paralélního vesmíru a všichni jsou tam snad retardovaní nebo na drogách spíše se to mělo jmenovat všichni moji přátelé jsou postižení Jediné co tam stojí za pochvalu je závěrečných 10 minut na druhou stranu má to cenu se kvůli tomu na to dívat znova podle mě nemá Ani jako komedie to neobstojí zasmál jsem se pouze při scéně kdy holka říká svému klukovi, že je největší čurák nebo něco v tom stylu 40 procent více ani omylem ()

hanagi

Už dávno nepatřím do cílové skupiny, ale i tak jsem se neskutečně bavila. Pro poněkud morbidní humor mám slabost, a pro polskou náturu pochopení, takže ráda zaokrouhlím nahoru. ()

bizz_mjc

Film je o jediném. O velké párty, na níž se to zvrtne. Kdyby ale film nebyl o velké párty teenagerů, kde se polovina snaží někomu dostat za kalhot/ky, vlastně bych ocenil scenáristovu snahu do sebe nechat zapadnout všechny dílky, ale dostávat se k tomu touto cestou, na to už jsem asi starý. ()