Vedl módní impérium a diktoval styl tehdejší doby. Americký návrhář Halston zakusil nevídanou slávu – než se jeho život začal hroutit. (Netflix)

Liltamire

Osud samotného Halstona jsem až doteď bohužel neznala, moc ráda jsem se touto formou přiučila. Totální binge, jsem naprosto unesená. Ewan byl úžasný, ta gesta, přízvuk, všechno mi to hrálo do noty s životním příběhem dané osoby. Krásný obraz, kostýmy, závěr. Moc příjemné překvapení. ()

Frameline

Zdařile natočený příběh ikony módního průmyslu s výjimečným Ewanem Mcgregorem v hlavní roli. Úspěch prověří vaše charakterové vlastnosti, neúspěch pak ověří, jak silná osobnost jste. Halston dosáhl obojího, jeho vzestup je impozantní a je vzrušující sledovat dění v kulisách legendárního Studia 54 a světel Manhattanu ve společnosti showbusinessových veličin - od Lizy Minelli, přes Marthu Graham až po Biancu Jagger. Bohužel, si Halston téměř učebnicově nedokáže přízeň davů udržet a skrz kokainové opojení ztrácí kontakt s realitou. Kostýmy, interiéry, dobová atmosféra, to vše je zpracováno mimořádně vkusně, precizně a poutavě. Seriálu by, podle mého, prospěla kratší stopáž, v některých dílech se tvůrci nechávají okouzlit sentimentem a tempo vášnivého designéra vyprchá. Nicméně, určitě doporučuji k vidění, recenze neberte v potaz, stejně jako Halston :-) ()

alisek87

Opravdu silný příběh o skvělém designérovi, který uměl předejít svoji dobu, bohužel nebyl dobrý obchodník a prodal svoje jméno, které nezískal zpět. Ewan byl naprosto famózní, myslím, že si roli primadony opravdu musel užívat. Shlédla jsem to za dva večery, doporučuji. ()

hanca.uh

Úžasný Ewan a já miluji filmy a seriály z prostředí módních domů a práce návrhářů. Skvělá podívaná a ženám s podobným zájmem rozhodně doporučuji shlédnout:-) ()

coulismoulis

Tak trochu mi přijde, že poselství uniklo mezi prsty. Sledujeme pozéra non plus ultra, jehož jediná umělecká schopnost spočívá v přivlastňování nápadů svého týmu. Tým odejde a zbyde k prodeji už jen jméno. Herecky jde o velmi jemnou práci  McGregora – Halston je příšerný kokot, také ale vidíme, že uvnitř těm svým povídačkám o velikášství chce opravdu věřit, moc si přeje, aby to byla pravda a lidé ho doceňovali. Jakmile se tato tragédie skladatele Foltýna dohrcá ke konci, autoři jako by nevěděli co s tím. Udělat z něj chudáka nebo nechat kritiku na diváctvu? Halston se prošňupal a prošoustal až ke spokojenému konci, konzervativní média ho uznala za skvělého umělce. Opravdu tedy stačí sebestředná póza bez obsahu a svět si sedne na zadek? ()

Vesprem

Seriál mě příliš nezaujal. Nějak mě děj nevtáhl a spíš jsem byla zvědavá na celý příběh něž unesena z provedení. Co oceňuji je, že se tvůrci nebáli hosexualnich scén a aspoň v této rovině vykreslení postavu tak, že šlo mnohé pochopit. ()

karambwa

Úžasný! Takhle, já jsem nikdy o Halstonovi neslyšela až do teď. Takže jestli byl kdy slavný tak v minulosti, teď bohužel. Výkon ewana je úžasný. ()

ricardo2803

Skvělá série na 2 odpoledne. McGregor je v tom naprosto excelentní. A navíc mám rád příběhy podle skutečnosti. Kdo byl Halston jsem před shlédnutím netušil. Teď už vím - hodně rozporuplná osobnost, ale velmi výjimečná. Módní branže musí být asi velká džungle. ()

Cynies

Série popisující život módního návrháře, na kterého svět již zapomněl. Tato minisérie je vizuálním zážitkem spojeným s přesně korespondující hudbou. Jde o filmařsky velmi promyšlený počin. Každá scéna má spád a rámec. Jen někdy až zcela nepravděpodobný, což ubírá na její přesvědčivosti. Nejsem si totiž jista, jak by sám Halston na zfilmování svého života zareagoval, jestli by ho vůbec poznal.                Když pomineme tento fakt, musím vyzdvihnout první tři díly série, které jsou plné kreativní energie a zachycují přesvědčivě momenty vzniku ikonických modelů nebo vůně. Poslední dva díly v ničem nezaostávají, i když jejich obsah je podstatně ponurejší. Halstonova závislost na drogách, změna jeho osobnosti a nemožnost plnit smluvní závazky. Zajímavá je linie jeho obchodních přešlapů a nakonec ztráta svého vlastního jména. Musím konstatovat, že Halstona jsem do této chvíle vůbec neznala a ráda jsem ho díky této minisérii objevila. ()