Americké kriminální drama o tvrdém poldovi, který chrání život malého chlapce, jediného svědka vraždy, uprostřed naprosto cizího světa náboženské sekty amenitů. (oficiálny text distribútora)

dauby

Weir a Ford vytvořili moc pěkný film, napínavý a zároveň dojemný. Mimořádně sympatická je i představitelka hlavní ženské role Kelly McGillis. ()

foils

Téma Amišovců je atraktivní samo o sobě (pro mě osobně o to víc, jelikož jsem v Pensylvánii chvíli žil), tento film je však natolik vykalkulovaný, že ho stěží lze brát vážně. Na druhou stranu, kouká se na něj hezky (je to ten druh filmu, že kterých čerpá inspiraci třeba náš F. A. Brabec), nenudí a scenáristům se povedlo napsat řadu fungujících vtipných hlášek (byť jde o relativně jednodušší humor). Jen člověk nesmí za jednáním většiny postav hledat jakoukoliv logiku. ()

90125

VHSkový hit z pred 30tich rokov, z čias mojej mladosti. Za ním šiel Terminator, z ktorého chýbalo posledných 10 minút, lebo kazeta bola prikrátka. Slepý dabing, dosť hrozná kvalita, ale vtedy normálka. Nádherné spomienky. Harrison Ford na vrchole slávy a do Kelly McGillis som bol vtedy vďaka tomuto filmu zamilovaný. Pamätám si ako som to strašne žral ako tam Forda balila a ako som veľmi chcel byť na jeho mieste. Dramatické finále mi dnes prišlo skôr smiešne, ale tomuto filmu, vďaka spomienkam, budiš všetko odpustené. Inu, tie 80tky boli istým spôsbom krásne. 70% ()

gizi

Zajímavý fllm hlavně díky netradičnímu prostředí amenitů. Jinak nijak výjimečný, ale při 70% se u mě přehoupl na 4*. ()

Wartord

Citlivá Weirova režie, rádoby chrámová hudba při stavbě stodoly, Harrison Ford a úplně poslední scéna se závěrečnými titulky dělají tento film tak trochu výjimečným a svým způsobem vás zasáhne. V neposlední řadě taneční scéna, kdy použitá písnička je natolik trefná, že o genialitě filmu nemůže být pochyb. Střet dvou neslučitelných světů je okořeněn vyšetřováním vraždy, která tam dobře pasuje, a celkově příbehu pomáhá nesklouznout k banální zápletce. ()

Feacher

Jako taková oddechovka proč ne. Není to nic náročného, prostě romantický film s prvky akční kriminálky - nic se neluští, nad ničím moc nepřemýšlí a občas to sklouzává do vesnické monotonie. Dobře vymyšlené a napsané, příjemní lidé, co příjemně hrají, mně se to líbilo. Takové lepší 4*! ()

Calvus77

Mně se to líbilo. Jasně, když chci koukat na krimi, chci vidět krimi. Ale když ten film zaujme a má co nabídnout, tak nemám nic proti, když ujíždí i do jiných žánrů. Ovšem hudba se mi k tomu filmu, respektive prostředí, vůbec nehodila, ale zase je typická pro osmdesátý leta ()

JUX

na asi poctvrte uz to neni uplne ono, ale stejne je parada, jak muze bavit film, kterej trva skoro dve hodiny a vlastne se porad vlece a "nic" se v nem nedeje ()

PORTER44

Krimi drama o poldovi který chrání svědka kterým je malý kluk,první a poslední třetina filmu v pohodě,ten prostředek kdy přijde k amenitům je romantičtější a nudnější.Herecké výkony v pohodě. ()

Drslw

Neskutočne nudný a tupý film. Scenár museli písať nejakí ameniti, čo v živote nevideli žiaden film a nečítali žiadnu knižku (a o policajtoch počuli len z rozprávania niekoho, kto o nich možno videl dokument), pre iných amenitov, a osobitné školy. Logika deja je absolútne deravá, život na farme naivňučký (ale dozvieme sa, že zrno sa zásadne skladuje tak, že sa vynesie na strechu a tam na daždi a slnku zostáva pripravené spadnúť do prázdnej sýpky), rozprávka o peknej a múdrej slečne, ktorá sa narodí do stovky rokov medzi sebou sa páriacimi sektármi, je na úrovni videoklipu, akurát bez hudby, a to doslova, lebo Jarre celý čas hrá iba Vietor v jaskyni. Museli to nájsť niekde medzi odmietnutými námetmi MacGyvera, inak si to neviem vysvetliť. A vraj to nakoniec dostalo Oscara za pôvodný scenár!!! Čo??? Právom zabudnutý film, z ktorého som doslova znechutený. Dve hviezdy iba za Kelly, pretože ukázala obe.... ()

podlet

Parádní klasická filmařina. Výborně natočený scény s dobrym soundrtrackem. Díky Fordovi v hlavní roli mi to občas s tou hudbou připomínalo Blade Runnera. Ale jen tou kombinací. Film je jinak klasická detektivka s dobou zápletkou a napětím. Byl jsem hodně spokojenej. Vubec nechápu, jak mi tenhle film mohl utéct.. ()

VelkejViktor

Opravdu skvělý film, neskutečně jsem byl napnutý, jak to celé dopadne. Úplně jsem se vžil do postav. Poznal jsem život Amišů, prostě všechno. Harrison Ford ten nikdy nezklame, ale bohužel mě trochu zklamalo rozuzlení zápletky. Přišlo mi to ke konci uspěchané (nedořešené), jako kdyby autorům přišel film moc dlouhý, což je škoda, za to strhávám jednu hvezdu. ()

jirinka

Skvely film, ale hvezda dolu za scenu, kdy Amisove ignoruji strelbu z brokovnice, ale sebehnou se okamzite, jak nekdo zacne zvonit na zvon 🤦 ()

Sejkorka

Výborný film z poloviny osmdesátek. Celou dobu jsem se bál o život Samuela a Ráchel, Čekal jsem, kdo z komunity zradí. Myslel jsem si, že jsou to židi a ona je to sekta křesťanů. Proto Samuel na nádraží cuknul, když poznal žida v postavě podobně oděného člověka pře tabulí na nádraží. Chvíli jsem si myslel, že John zůstane v komunitě kvůli Rachel. Něco jako Chico v Sedmi statečných. No, dopadlo to dobře, hlavní hrdinové přežili a padouši ostrouhali. Ve Wikipedii jsme nenalezl výraz "Amenité", anóbrž "Amiši". Ale určitě je tam shoda. ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022