Tomáš s Terezou už pár rokov prežívajú lásku ako z učebnice. Tomáš ako meteorológ získal skvelú prácu televízneho moderátora počasia a Tereza sa (zatiaľ neúspešne) snaží rozbehnúť predaj a výrobu ručne šitých topánok. Kedy sa to zaseklo? Na Štedrý deň, keď Tereza pristihla napoly vyzlečeného Tomáša v domnelo chúlostivej situácii s populárnou televíznou moderátorkou. Chúlostivú situáciu by síce Tomáš mohol celkom racionálne vysvetliť, keby k tomu dostal príležitosť. “Zmierovačku” mu prekazí neplánovaný nocľah na policajnej stanici, a keď sa konečne dostane domov, narazí na prázdny byt a výzvu, aby sa zbalil a odsťahoval. Tomáš sa nechce vzdať bez boja, rád by Terezu obmäkčil nejakým veľkým romantickým gestom, lenže už akosi vyšiel z cviku. Našťastie má kamaráta Karla, filmového fanatika, ktorý má jednoduché riešenie – prečo sa neinšpirovať scénami zo slávnych romantických filmov? Lenže Tomáš vzápätí spozná, že to, čo stopercentne funguje na filmové hrdinky, nemusí nutne fungovať aj v sivej realite, zvlášť keď prevedenie pokrivkáva, alebo keď sa do cesty pripletie charizmatický fotograf, ktorý sa o Terezu zaujíma viac, než je zdravé. (CinemArt SK)

bearmeedek

Na české poměry je tato komedie celkem snesitelná. Nazývám komedií, protože jsem se i několikrát zasmál. Začátek byl dost tuhý a televizní, ale pak to dostalo ten snesitelný ráz. Dobré obsazení tentokrát určitě pomohlo. Do kina ne, ale v TV klidně ano. 58%. ()

VeeDee

Je to takové hloupoučké, ale milé. A Veroniku Khek Kubařovou mám moc ráda. A dokonce jsem si i sem tam lehce zasmála. Odpočinkový film, u kterého člověk vypne. ;-) ()

Oonika

Světlo mezi českými komediemi. Samozřejmě dost průhledná zápletka, jasný, co se stane, ale bylo to vtipné, milé a fajn se na to koukalo. Navíc Igor, že jo 😍 ()

Hellierer

A já si tady klidně trochu přisadím. Protože český romcom, ze kterého se nechce blejt, vykresluje nekarikaturní postavy, ukazuje netoxické vztahy a chování, to aby člověk pohledal. Je to sice klišé, ale takové, které okoukanost používá ve svůj prospěch, přímo ji cituje různými odkazy a komponuje je do scénáře. Takhle ano a Langmajer, ať se jde klouzat. ()

Sebastianek1

Kubařová příjemná, jinak bída s nouzí. Vyhozený prachy, smích v sále nula, nasraní jsme odcházeli, jak jetel. Vše trochu zajímavé je v upoutávkách. ()

Juwe odpad!

Absolutně nechápu poměrně vysoké hodnocení této rádoby komedie, protože se jednalo o nejdelších 102 minut v mém životě. Hlavní herec by měl dostat sošku za nejhorší herecký výkon. ()

DD

Ma to takovy nadech "mimozemstan si pustil 10 nejslavnejsich rom-comu a pak se dle nich zkusil sam neco natocit", ale jinak plus ze vice mene nedoslo na ten buransky cesky humor. Nicmene, Khek Kubarova je silena neherecka. 5/10 ()

RAFT

Zase příjemná česká komedie.Hlavní hvězdy Kubařová,Orozovič dobrý.Matásek pobavil,Vlasáková no dejme tomu.Janžurová sice málo scén ale ,ve filmu bavila.A Ruml vymýšlí nějaké fígle.Za mě 65% ()

shade000

Fakt to mohol byť taký pekný film, len keď autori zbytočne niečo hrotia, určite to zle dopadne. A to hovorím po dvoch pohároch vína... ()

Gamekeeper77

Zápletka není úplnej provar, jak to u těhle nových českých romanťáků bejvá, k mýmu uspokojení Vám tu taky v každý scéně netlačí do hlavy všechny možný reklamy a sponzory filmu a hlavně to nesálá trapností. Přesto je film tak nějak šedej, fádní, bez šťávy. A Orozovič za mě teda ne. 50%. ()

Tominni

Vlastně celkem povedená romantická komedie o jedné zamilované dvojici, nedorozumění a cestě k sobě. Aby toho nebylo málo, tak se děj odehrává během Vánoc. Nic extra nového a překvapivého, na druhou stranu ústřední dvojice Orozovič / Khek Kubařová funguje dobře a film nijak nesklouzává k trapnosti a nakonec pohladí a občas i pobaví - hlavně při odkazech na jiné filmy. Celkově tedy jde nakonec o mírně lepší průměr. ()

Pitryx odpad!

Velice mne mrzí, že jsem se podíval na info o filmu až po půl hodině nudy. Tím, že jsem se podíval jsem zjistil, že jde o komedii. No, škoda, mohl jsem se bavit. Takže pár narážek na jiné filmy zaujaly jako jediné. Jinak se u toho dobře hrála hra "Mekorama" na mobilu. Mohu doporučit. Tu hru. Film v žádném případě. Ale lhal bych, kdybych napsal, že jsem se ani jednou nepousmál. To ano, asi tři krát za sto minut.  10 % ()

ostravak30

Jedině Tereza je film, který nenabízí jediný důvod film sledovat. Snad jen být fanouškem Veroniky Khek Kubařové či dalších slavných jmen. Co ale taky čekat od tvůrce Ordinace v růžové zahradě či scénáristů, pro něž je tohle první práce. Kdyby se totiž nechoval Tomáš jako blázen, tak by nebyl v situaci v jaké se ocitl a neměl by ani co vysvětlovat. Když už se v ní ale ocitl, postačilo by běžné vysvětlení pro něž by dostal příležitost, kdyby se opět...leckdy nechoval jako blázen. Ovšem to by tvůrci asi neměli 102 minut filmu. A tak si jeden nechává poradit od zastydlého kamarádského puberťáka, čímž filmaři dostávají oficiální omluvenku na vykrádačky jiných romantických filmů - vždyť co by se namáhali s vymýšlením vlastních trapasů a vtipů... Že logicky nefunguje to, co vidíme ve filmu ví i cvičená opice po jednom shlédnutí dvou českých romantických filmů - dle vlastního výběru, ale hlavnímu hrdinovi to trvá mnohem déle. Tereza ovšem jeho velkolepou vytrvalost nedokáže ocenit. A tak si musíme počkat na očekávaný závěr. A že mezitím je nudná a nezáživná omáčka? No, pár vtipů se najde, ale aby za to člověk musel dávat peníze v kině, to je fakt málo. Zvláště, když si uvědomíme, že stejnou cenu vstupného má jak český biják, tak ten Hollywoodský. Jedině Tereza je film o tom, že kdyby spolu dva lidi normálně mluvili, neměli by čeští diváci na co jít do kina. ()

MyrnaAlec

Další příklad NEkomedie. Takovou slátaninu napíšu za 20minut taky. V paměti zůstala jen ultra otravná postava v podání Frau Smetany. ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)