Tomáš s Terezou už pár rokov prežívajú lásku ako z učebnice. Tomáš ako meteorológ získal skvelú prácu televízneho moderátora počasia a Tereza sa (zatiaľ neúspešne) snaží rozbehnúť predaj a výrobu ručne šitých topánok. Kedy sa to zaseklo? Na Štedrý deň, keď Tereza pristihla napoly vyzlečeného Tomáša v domnelo chúlostivej situácii s populárnou televíznou moderátorkou. Chúlostivú situáciu by síce Tomáš mohol celkom racionálne vysvetliť, keby k tomu dostal príležitosť. “Zmierovačku” mu prekazí neplánovaný nocľah na policajnej stanici, a keď sa konečne dostane domov, narazí na prázdny byt a výzvu, aby sa zbalil a odsťahoval. Tomáš sa nechce vzdať bez boja, rád by Terezu obmäkčil nejakým veľkým romantickým gestom, lenže už akosi vyšiel z cviku. Našťastie má kamaráta Karla, filmového fanatika, ktorý má jednoduché riešenie – prečo sa neinšpirovať scénami zo slávnych romantických filmov? Lenže Tomáš vzápätí spozná, že to, čo stopercentne funguje na filmové hrdinky, nemusí nutne fungovať aj v sivej realite, zvlášť keď prevedenie pokrivkáva, alebo keď sa do cesty pripletie charizmatický fotograf, ktorý sa o Terezu zaujíma viac, než je zdravé. (CinemArt SK)

KNicole

Je to vůbec ten samý film, který jsem včera viděla v kině? Ve kterém Kamil Fila označil Veroniku Khek Kubařovou "českou Julií Roberts"? Tedy k filmu - námět a zápletka jsou podle mě na papíře vymyšlené moc hezky a z generických komedií jistě vybočují. Co bohužel nefunguje, je scénář, který svými dialogy produkuje nekonečný proud tzv. rušivého neherectví. A to včetně "české Julie Roberts". Úplnou zvláštností je, že nejautentičtěji ve filmu působí Emma Smetana, profesí jediná neherečka - kdyby to dělala všechna ta léta, kdy rušivě moderovala DVTV, už by dávnou "českou Julií Roberts" byla ona. Palec nahoru tedy dávám za Emmu a Matouše Rumla (jediného herce, který mě na obraze bavil!). Jediný důvod pro druhou hvězdu je ten, že se se mnou můj přítel za tenhle páteční program nerozešel. ()

mira007

Matouš Ruml jako filmový maniak, který pomáhá Igoru Orozovičovi získat zpět srdce Khek Kubařové pomocí postupů, keré zná z filmů.  Tohle ústřední modus operandi filmu funguje a je to zábavné a se sympatickým obsazením  mezi tou nekonečnou řadou českých vztahovek posledních let to působí inteligentněji a jako jedna z mála opravdu vtipně, ale problém je, než se k tomu divák dohrabe, uplyne úvodní polovina filmu a pak tam toho moc není, prostě tretstuhodně nevyužitý potenciál. PS: Je vidět , že režisér Fuit režiséruje Poldu, protože kdybych ztlumil zvuk, tak podle obsazení a lokací mám pocit, že koukám právě na něj. A taky je to první role Emmy Smetany, ve který je přesvědčivá. ()

Jaroslaf odpad!

1. Neuvěřitelně levně vypadající produkce dává tušit, že toto nebude dobré. 2. Proč je proboha Igor Ozorovič herec? Neumí mluvit, neumí dobře vypadat, neumí hrát. 3. Matouš Ruml je fajn. Ale jeho neustálé vykrádání všech jiných filmů ne. Aneb jak poznáte, že je film špatný? Má potřebu krást cizí nápady. 4. Veronika Khek je podobně marná jako Igor. 5. Emma Smetana si užívá mrchu. Kdy už zahraje Tereza od Waldemara? 6. Proboha ne, bude ji zpívat Igor. 7. Igor neumí ani zpívat. A jeho "improvizace" na téma "Hoří mi kamarád Karel," je šílená. Naprosto. A film by si zasloužil díky ní být tak na 20ti procentech. 8. David Matásek je "charismatickej chlápek"? Aha. 9. Nechci už nikdy v ničem vidět Igora Orozoviče. ()

adelina8

I oddechovka může být kvalitní. To by ale musel být kvalitní scénář a obsazení. Bohužel až na Matouše Rumla není ani jedna postava sympatická, herci hrají toporně a jako by v křeči. Vtipných scén je jak šafránu, většina totiž vyznívá trapně a hloupě. Samotný námět nemusel být špatný, ale nevyšlo to. Prostě jen další nevýrazný rozplizlý film. ()

Chundys

Klasický patos a klišé, ale úštřední dvojice byla velmi sympatická, to samé nejlepší kamarádi a i máma s tátou, takže proč ne… ()

tyna97

Další klasická průměrná česká romanťárna. O dva chlupy lepší, než nějaký nevtipný a neromantický Špindl a spol. Párkrát pobavilo. ()

Olík

Asi by se dalo říct, typická, nic nepřinášející romantická komedie, na které jsme nuceni si poslední dekádu zvykat. Jednoduchý příběh se šťastným koncem, zapletená zápletka ze Zápletalova, on, ona, rádoby vtipná postava, zlobivá postava a všichni žili šťastně až do další řady Superstar. Na druhou stranu, v porovnání s kousky jako Dvě nevěsty, LOVEní, Špindl a podobně, by se dalo říct: „snesitelná hovadinka“. Úplně nevyšla sázka na neokoukanou tvář Igora Orozoviče (nulové charisma), mrchu Emmy Smetany (herecky špatné) nebo postavu Matouš Rumla (charakter postavy), které musí zachraňovat „zlatíčko pro každého“ Kubařová, držáci Matásek s Vlasákovou a překvapivě také hudební doprovod. Samozřejmě se taky nevyhneme vodopádu naivních, předvídatelných nebo dokonce hloupých situací…..jak už jsem psal, učíme se zvykat si. Takže ano, tohle není cesta, ale jít se po ní svým způsobem dá. ()

Ben Nevis

Na filmu hlavně oceňuji, že má hlavu a patu. Jak říká klasik, když v prvním dějství je záběr na pušku na zdi, v posledním dějství se z ní střílí. Tady žádné záběry nechybí, jak se občas v českých filmech stává. Ani tu není zbytečná omáčka. Zápletka je bohužel prvoplánová, vtipné scény příliš naaranžované a hlášky občas fungují a občas ne. Více méně je to o nekňubovi, který má za partnerku hysterku. Kostrbatý scénář nutí herce hrát kostrbatě, jako by protagonistům role těch zoufalých existencí neseděly. Láska nebeská se holt nekoná, ale dalo se na to koukat. ()

Ema57

Příjemná a výborně obsazená komedie. Kromě Veroniky Khek-Kubařové a Igora Orozoviče mě opět okouzlil Matouš Ruml jako střelený kamarád Karel, který vymýšlí romantické fígle k urovnání vztahu. ()

Vabr

Na českou komedii velmi zdařilé! Nečekal bych, že se tolikrát zasměju, především u částí s Emmou Smetanou, ty byly nejlepší 😆! Top scény byly ‚‚Dobrý večer", v baru a na konci ve zprávách 🤣! Emma Smetana byla i vlastně důvod, proč jsem se na film chtěl podívat, tušil jsem totiž, že to bude pecka, když měla hrát mrchu. Chtěl bych ji vidět ve filmech častěji. Filmové hlášky a anglické džouky byly taky fajn, ale samozřejmě ne vždy a bohužel tomu hlavní skupina diváků dost neporozumí (důchodci). Po stránce komické a herecké to bylo teda vlastně super, jen Janžurová opět hrála pomatenou důchodkyni...přijde mi to už jaksi trapné. Příběh samotný je vcelku až moc jednoduchý, bez žádných větších zvratů nebo odboček. Směr, jakým se příběh bude ubírat, je divákovi jasný hned zezačátku a ono to ve finále ani tolik nevadí, protože vtipy fungují. Jen se to bohužel samozřejmě tímto připravuje o 1⭐. Celkově jsem si teda film užil jak už díky tomu, že byl silvestr, že tam byla Emma Smetana, tak i kvůli tomu, že jsem se na to díval s bráchou a babičkou 😁. Vyhodnocení: Možná i ty 4⭐ jsou lehké nadhodnocení, ale kvůli Emmě 🥰 ()

Rockerman

Je to špatné, začíná mi stačit, že česká komedie není trapná. O originalitě nelze hovořit. Jde o stokrát viděnou zápletku, kdy muž je svou partnerkou přistižen "in flagranti" s kolegyní, přičemž to opravdu nevypadá jak to vypadá, ale to nevysvětlíte. Ve zbytku filmu se to musí nějak "vyžehlit", aby se mohlo dospět ke šťastnému konci. Neubližné, občas vtipné a je tu neuvěřitelně sympatická Khek! Nejlepší fór - za chvíli seriál Kriminálka Golčův Jeníkov. ()

Razzor_82

"Čekal jsem něco jinýho" Já nečekal, že lze postavit romantický film na tak tupě laciné zápletce, jako ze seriálu Ulice. Krkolomně trapné vyznání a nekonečné prodlužování předem jasného usmíření. Ozorovič se tváří jako opruzovič. Kubařová je sympatická herečka ale tady tu lacinost a nudu nezachrání. 4/10 ()

tranquill

"To už snad horší ani bejt nemůže... tak může!" Naopak, v záplavě stupidních českých letních komedií jsem byl mile překvapen tímto příjemným romantickým snímkem. Možná proto, že tahle nenáročná komedie byla zimní a se solidním hudebním doprovodem, oproti výše zmíněným, kde je hudba opravdu tragédie na jedno brdo. ()

Trixinka

Sympatické obsazení hlavního páru nevytrhlo slabší zápletku a trochu předvídatelný děj. Mé srdce ovšem zaplesalo u odkazů na některé mé oblíbené filmy, ale chtělo to ještě trochu víc přitlačit na pilu. Ale musím uznat, že za poslední dobu se české romantické filmy (až na výjimky) celkem daří, tak jen tak dál. ()

rublik05

Prý romantická komedie, to určitě. Komediálních prvků či humorných scén je tak strašně málo, až jsem si chvílemi říkal, na co že se to vlastně dívám. Příběh je od samého začátku strašně šablonovitý a předvídatelný, je plný do očí bijících nelogičností a vyloženě absurdních scén, tou nejabsurdnější je podle mě úplný závěr, který je jedna velká katastrofa a jednoznačně se jedná o tu nejhloupější část. Filmové fanoušky potěší snad jen různé narážky na ostatní filmy, jinak ale nuda, trapnost a prázdnota. Naproti tomu herci jsou víceméně fajn, ústřední dvojice je sympatická, Matouš Ruml jako jediný dokáže pobavit, jenomže bohužel díky mizernému scénáři tak nějak nemají co hrát a ani čím zaujmout. Do televize asi dobrý, mně však jedno shlédnutí bohatě stačí a budu rád, když na to trauma co nejdřív zapomenu. 2/10. ()

mira.l

No...... v kině by mě ty peníze za to asi trochu sr...nepotěšily. Na jedno podívání se to dá, dle zdejšího hodnocení jsem čekal snad i větší průšvih. Ovšem samotná zápletka není nikterak dechberoucí, některé scény poněkud trapné, především vše, co se odehrává v televizním studiu - není to asi poprvé, co něco takového v našich filmech vidím a vždycky to vypadá jako velice trapná, nevydařená reklama na sledování nějaké TV stanice, Emma Smetana zcela přirozeně hrající pěknou krávu, e-e, vlastně ona ji asi nikterak nemusela hrát, proto tak přesvědčivý výkon, filmové hlášky mi obyčejně nějak nevadí, ale nesmí jich být v hodině a půl nacpáno až moc. Obsadit do rolí matky a dcery herečky, které od sebe dělí 15 let, to taky asi nebyl úplně nejlepší tah, Matásek mi nějak zvlášť nevadí, Ruml mě osobně nebere ani trochu, takže to průměrné hodnocení třemi * je hlavně díky Veronice Khek Kubařové, tu naopak můžu, na tu se pořád kouká hezky. I když je pravda, že přiřknout jí roli výrobce ručně šitých bot, ševcové, je teda taky samo o sobě pěkná ptákovina... no ale budiž:). A hlavně že si na konci cestou po kovovém schodišti na sněhu v lodičkách nerozbila hubu:). ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)