V blízké budoucnosti dostane pilot dronu rozkaz přesunout se do válečné zóny, kde mu má velet android v přísném utajení – a společně pak musí zabránit jadernému útoku. (Netflix)

Crejdl odpad!

Tenhle film má všechno, černé hrdiny, špinavou bombu, vakcíny pro civilisty, ruské hekry i ruského diktátora. Jediný co trochu chybí je logika a příběh. Ono když se dnes v Hollywoodu točí tak, aby to v Číně prošlo a aby v Americe nevřískala kdejaká menšina, nedá se na to dívat. ()

SmajdalfCZ1

Tak jsem právě přišel o 2 hodiny svého času, které jsem třeba mohl strávit asi stým sledováním LOTRa, ale jelikož tohle na mě vyskočilo na Netflixu jako hot novinka a top 1 sledovanost v ČR, tak jsem šel do toho. Říkal jsem si hraje tam Anthony Mackie, co se může pokazit. Je to sci-fi s drony z budouctnosti, co se může pokazit. A nu ejhle pokazilo se to celé. Herci měli dialogy jako NPC z Oblivionu. Sekundární herec asi zas nebyl až tak špatný, ale jindy zajímavý Mackie mě zde spíše odrazoval od filmu. Pokud vás zajímá akční sci-fi z budoucnosti a máte dvě hodiny, které chcete jen tak zabít a vyhodit z okna jako politiky při defenestraci, tak se na tohle můžete mrknout, ale já do toho určitě po druhé nepůjdu. ()

petbet1

Parádna záležitosť, ktorej scenár písal zrejme 15 ročný hráč counter strike, budúci držiteľ modrej knižky. Chovanie a dialógy postáv sú miestami tak stupídne, že som nevedel či sa mám smiať, alebo hanbiť za hercov, že ich musia prednášať. ()

Heywood odpad!

Anthony Mackie hraje HAL 9000, kterého stvořil A.C.Clark v roce 1968. Jenomže robot plánující zničit své stvořitele útokem jaderné zbraně je fakt idiotské téma, protože Terminátor už má tolik dílů, že je to jen pitomý plagiát. Tím výčet idiotismů nekončí. Damson Idris s Anthony Mackiem spěchají dodat vakcínu, ale každých deset metrů se zastaví, aby hovořili "duchaplnosti" tváří v tvář. Bože. V zemi, kde zuří cholera a baráky jsou na cimpr campr pak v roce 2036 jezdí současné modely aut Mercedes G, Escalade ap., a jsou nablýskané jako když vyjely z myčky. Damson Idris má být poručík z akademie a nemá ani vojenský styl chůze, ani vojenské chování ani nic. Vypadá jak DJ z dobrého baru, kterému natáhli uniformu a navíc je děsivě nesympatický a vypadá půl filmu přihlouple a půl arogantně. A jen tak brnkne kámošce do řídícího centra dronů a ta místo drinku mu namíchá info a vobráázkem. Protože to je u amíků máček. Aha. Anthony Mackie to táhne ze všech sil, ale námět, hudba, provedení... to vše je doslova tragické. A ti vylupovači banky s maskovacími šátky na ústech se maskovali před kým, když to byli "bojovníci za svobodu"? Před policií, která neexistovala? A ta ukrajinská vůdkyně, která to chtěla natřít amíkům útokem jaderné bomby vypadal jako dobrá máma z vánočního love story. Ostatně ty tzv. vzpomínkové vratky, zde užité, jsou právě ve vánočních filmech obvyklé. Takže Mikael Håfström si může na stromeček zavěsit akorát tak ostudný film, ve které odezněla jediná pravda a to ta, že na rusko-ukrajinském konfliktu si někdo pakuje kasičku a mladý Biden, synáček novoprezidenta je příkladnou ukázkou. Ale točit film pro jednu větu? Odpad. ()

Ace.A.T.L.

Začlo to zajímavě, ale čím víc se to zaplavovalo promotáním dějů, myšlenek a směrů, tím víc z toho bylo něco, co začlo nudit. Neni to úplnej odpad, to zase ne a na jedno podívání to je tak akorát. Plno věcí se musí vysvětlit jen tak mimo děj, jakousi oznamující větou, a celkově to působí hrozně nedotaženě a neuspořádaně. Jak jsem psal. Na jedno podívání fajn, ale neohromilo to a nepustím si to znova. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

erpe

Ježiš, co to bylo?! :-O Sotva jsem to dokoukal :-( Ani nevím, kde začít kritizovat...tak s tím prostě nezačnu. Je to sračka. A tečka. A Anthony Mackie už u mě propadl definitivně, to není herec, to je ochotník... ()

Kushina

Tohle vůbec nebylo tak špatný, jak se podle hodnocení zdá být. Joo je to trošku přehnaný, když týpek dostane poprvé pušku v boji do ruky a během pár momentů se z něj stává ostřílený zabiják, ale proč ne. I to, že je to extrémní sci-fi z roku tak 2500 už jen díky té umělé inteligenci co má lidskou podobu. Na druhou stranu docela dost dobrý akčňák, kde se pořád něco děje a ten film prostě nenudí a o tom akčnáky jsou! Pokud je dost akce a člověk se nenudí, tak je ten film dobrý, i když scénář není zrovna ze zlata. 65% ()

daleba

"Výborně chochu, zachránil jsi svět!" Ale že u toho musí divák trpět jak zvíře, už je věc vedlejší. A přitom to tak dobře začalo... Vypadalo to, jak když prvních 20 minut psal jinej scénárista, než potom celej zbytek. Bohužel ten zbytek je taková sračka, že to není možný! Hvězdička navíc jen za výpravu. Lokace byly fakt slušný! ()

KasaK

Film jsem viděl až nyní, v roce 2022 po 24. únoru. Takže jediné, co dělá tenhle sračkoidní snímek zajímavý, je jedině rezonující souvislost se současnou Ukrajinou. Jinak se jedná o brak, který je celkem dobře natočený, kde ale nečekejte nic jiného než debilní herecké výkony. Zmrvený potenciál od začátku do konce, přitom tohle mohl být slušný blockbuster. Výsledkem je ale vyčpělé nic. Druhá hvězda je za robůtky a povedené CGI. ()

Mangano

Film, který byl-li by kratší o celou jednu hodinu, bude mnohem koukatelnější. První půlka je řekněme klasicky průměrná válečná akce s malinko zběsilejším střihem v bojových sekvencích a strožejšími dialogy. Akční scény však zůstávají koukatelné, je jich dost, jsou ve správný čas na správném místě a filmek by to celkově byl tak za solidní dvě hvězdy. Jen ten scénář by se hodil spíš někam do herního světa, než sem do toho filmového. Druhá půlka filmu je ale jen jeden velký odpadní cringe plný rádoby zvratů, emocí a vnitřních bojů hlavních postav, které jsou uvěřitelné asi jako datum spotřeby na sýrech v Penny Marketu. Režisér prostě v půlce usnul a napálil to do opodál stojící krávy. Tam skončil, mávnul rukou a šel domů. Jedna hvězda ode mě filmu přesto putuje a to za až uznávám trochu podezřele predikující tématiku a i přesto všechno stále hezkou akci. ()

UncleMorty

Klasický ex-machina béčko s už takhle zbytečně přetěžovaným Anothonym Mackie, kterýho po Endgame cpou úplně všude. Film budí dojem celkem zajímavý zápletky ,která se bohužel s přibývajícíma minutama propadá do většího neznáma a závěr je typická patriotický meh... škoda. ()

Black54

Opěr Netflix (ne)zklamal, zase a opět nadupaný odpad. Už mi nejde hlavou, jak do toho sypou prachy. Jako ano, nápady by tam byly, ale to zpracovaní jaksi nejde. Filmu dávám 1* za akci a 1* za Anthonyho Mackie, ne že by to tahal, ale alespoň to zvládá zahrát. Jinak to byla hrůza, děj absolutně úděsný, chaos a neschopnost vylíčit děj byla obrovská. Vlastně ani nevím o co šlo?!? Takže za mě další zapomenutelná spatlanina od Netflixu. 40% ()

Cr3sh

Naprosto s čistým svědomím 3 hvězdy (tedy 50 procent). Prostě si k tomu sednete a zkouknete to. Asi jen jednou, ale takových filmů je spoustu. Efekty dobrý, příběh klišé, Mackie dobrej. Prostě akční jednohubka co za cenu netflixu je čistě cena/výkon režim. ()