Strážcovia Galaxie: Sviatočný špeciál

(TV film)
  • Česko Strážci Galaxie: Sváteční speciál (viac)

Strážcovia galaxie sa vydávajú na planétu Zem, aby pre Petera Quilla zohnali dokonalý a nezabudnuteľný vianočný darček. (Disney+)

AloeB

James Gunn je génius, kterého je na komiksové filmy škoda, ačkoliv by se s jinými žánry asi necítil tak komfortně. Po tunách filmů podepsaných pod značkou Marvel patří Vánoční speciál Strážců Galaxie bez diskuze k těm nejlepším, vlastně je možná i nejlepší. Začíná možná pozvolně, vloupačka k největšímu pozemskému hrdinovi možná není tak zábavná jak se pokoušely navnadit trailery, ale od momentu, kdy je Legendary Kevin Bacon předán jako vánoční dárek se rozjíždí luxusně citlivá komedie smíchaná s emocionálním finále, jaké umí vykouzlit jen ten jistý nejmenovaný odpadlík z Twitteru. Luxusní detaily, které nenásilně propojují film s ostatními špatnými či jen trošku horšími snímky ze série The Guardians of the Galaxy jsou jen skvělým doplňkem k perfektnímu zážitku. ()

Pichloza

Super vánoční speciál se silným koncem a super písničkami který bohužel občas kazí humor příliš tlačený na pilu(převážně od Draxe který je opět naprosto vygumovanej a najednou i dost hodně silnej aby nadhodil auto) a příliš rychlý a náhlý Baconův obrat o 180° že zůstane na se strážci. Je to super, alev po nějakém čase od shlédnutí si myslím že to mohlo být lepší. ()

Davidkkk

Důkaz, že ani sebelepší režisér už nemá šanci aktuální Marvel vytáhnout z těch sraček, do kterých se během posledních dvou let dostal. ()

Razzor_82

"Dali jste mi darem Kevina Bacona?" Dost prázdný sváteční bonbónek. Vánoční atmosféru to má hezkou ale ten vtip mě tentokrát nějak výrazně nebral. Místy dost natahované a přeslazeně hrané na city. Zapracování Bacona jako dárku bylo fajn. Čekal jsem od Gunna  ještě něco víc. 6/10 ()

Urukhaj98

V pořadí druhý marvelácký "TV speciál", který však místo žanrového experimentování sází na jistotu a pod Gunnovým dohledem představuje jedouc na vánoční vlně Strážce Galaxie 2 a půl. Díky krátké stopáži to rychle uteče a moc hezky se na to kouká, neboť styl Strážců zůstává zachován. Moc milá předvánoční jednohubka. 7/10 ()

Filmárik

No tak neviem ale asi som tu jeden z mála komu mesiac pred vianocami nemäkne mozog so všetkého vianočného. Keby som nebol fanúšik filmov idem ešte nižšie. Natočené ako pre 5 ročné deti. ()

Rettry

Jen víc podobných speciálů! Naše o oblíbené hrdiny v jiném světle. Marvel nerdi, DC, SW, ST aj. nerdi mají rádi, když vidí své oblíbené postavy ve vtipném scenari ()

tomik99

Ikonicky jsem tomuto filmu dal šanci zrovna na Štědrý den a zklamaný jsem rozhodně nebyl. Navodilo to patřičnou vánoční atmosféru, v závěru se hrálo na city a také to mělo takové klasické poselství, o čem Vánoce jsou. Svým způsobem celý tento speciál splnil, co jsem od něj očekával. Ale to samozřejmě neznamená, že jde o bezchybné dílo. Drax opět válel, překvapila i mě Mantis, která konečně dostala patřičný prostor. A za to jsem rád, neboť jsem si až tady postavu patřičně oblíbil. Na Vánoční speciál mi ale chybělo více humoru, byla to taková úspornější verze. Rozhodně Gunn z Vánoc mohl vytřískat o něco více a to rozumím těm zklamaným komentářům. Kevin Bacon byl skvělý, ale tajně jsem doufal v Davida Hasselhoffa, který přece jen pro Petera znamenal daleko více. ()

Kingjiri

Nápad s Kevin Baconem, kterej hraje sám sebe, byl fajn a podařilo se z něho dostat vcelku hodně. Ale jinak toho neměl tenhle speciál moc co nabídnout a i při svý skromný stopáži jedný seriálový epizody byl delší než by bylo potřeba. A vizuál nebo porce akčních scén taky odpovídalo průměrnýmu seriálu než něčemu z dílny Marvelu. Za Kevina Bacona a pár vtípků třetí slabá hvězda. ()

Torgal

Au. Že si na vianočné špeciály treba dať pozor viem už od Shrekoledy (z pekelného Star Wars Holiday Special som videl zostrih a stačilo mi), ale Jamesovi Gunnovi som veril. Nuž chyba. Nasilu vpašovať hrejivé vianočné motívy do Strážcov Galaxie tak aby z toho nebol trápny cringe asi jednoducho nejde. 4+/10 ()

Jajar

Čtyřicetiminutový vánoční speciál s oblíbenými hrdiny ze Strážců Galaxie. Feel good atmosféra, povedený vizuál, skvělý Drax a Kevin Bacon. Tahle sváteční marvelovka je ale bohužel až příliš infantilní. Moc písniček, moc stupidních vtípků, moc ztřeštěností. Málo funkčních emocí, málo popkulturních odkazů. Škoda. ()

Pepe_cz123

Jsem až překvapen. Překvapen jak moc mi to sedlo. Je to šílený,zábavný,barevný , má to skvělou atmosféru a hlavně to má skvělou dravou režii. James Gunn který dělal první 2 díly strážců, rkovou Suicide Squad a další věci, tak tady opět dokázal že ten kdo umí, umí.Scénář je též skvělý a vánoční songy taky. Nemám co dodat. 9 vánočních stromků z 10 ()

Dolby.130

Skvelá oddychovka ku sviatkom. Skvelé som sa zabavil, zasmial. Super Vianočná rodinná oddychová komédia, pobaví. Humor nenútený fungovalo všetko prirodzene. James Gunn je pán. ()

Maximilianus

Nejedná sa o nič výnimočné, ale bolo to milé, a Drax spolu s Mantis sú super dvojka, takže tento špeciál fungoval. Škoda iba toho, že tu nevystupoval celý tím Strážcov vo väčšej miere. 7,2/10. ()

kukkik

V zajímavostech čtu, že se tvůrci inspirovali nechvalně známým Star Wars Christmas Specialem. Jestli je to pravda sice nevím, nicméně pokud to pravda je, tak se jim toto podařilo na výbornou. Je to bizarní, otravné, infantilní a neskutečně blbé a to vše do té míry, že i mnozí skalní fanoušci Marvelu budou mít co dělat aby opravdu ale opravdu úplně vypnuli veškeré přirozené kritické myšlení a film si užili. 1/5 ()

ER

Už zase Vánoce a útok na naše city ze všech "vesmírných" stran. Vidět známé tváře je vždy fajn, jen ne tu  Kevina Bacona ve vánočním speciálu. ()

Hashirama

Myslím, že už můžeme definitivně přestat předstírat, že je Marvel v současné době něčím víc než přetučněným prasátkem Disneyho, které se bude vykrmovat tak dlouho, dokud nedostane infarkt. Architektonicky přesné zacílení původního plánu na univerzum se po jeho završení rozmělnilo na bahno čistého "contentu", který nemá za úkol nic jiného než hrnout do mas další šedou kaši a nenechat je ani na vteřinu popadnout dech. Osobně nevěřím tomu, že existuje stejně promyšlená a kompaktní partie na dalších deset let jako tomu bylo poprvé. Místo toho hrdinové degenerují do zaměnitelných prvoplánových juke boxů na hlášky, které se mezi sebou v ničem neliší, a z příběhů nezbývá víc než primitivní premisa. Osobně jsem Marvel nikdy nebral vážně a vždy to pro mě byla lehká letní atrakce, ale až do teď jsem téměř nikdy nepochyboval o tom, že má i srdce na správném místě. Teď už toho názoru nicméně nejsem, a celá franšíza se pro mě stává zaměnitelnou alternativou ke Star Wars, a současné projekty jsou pro mě paradoxně vzdálenější než třeba Harry Potter. Fištrón Jamese Gunna, který umně kloubí komediální timing, dynamiku a vizuální pestrost, v mých očích zachraňuje celou tuhle epizodku, která se taktéž spoléhá na to, že Disney nemá problém na takovou chujovinku vysypat bezedný pytel chechtáků, aby to nějak vypadalo. 5/10 ()

Likan7

Je to strašná bejkárna, ale stejně jsem se na konci přistihl, že se usmívám. Tuhle partu mám prostě rád (i když ani zdaleka nemám ty filmy tak rád) a Gunnovi se ke konci podařilo tu vánoční náladu trefit velmi solidně. Jen škoda, že se celý speciál točí jen kolem Mantis a Draxe, jako vedlejší postavy jsou skvělý, ale hlavní roli neutáhnou, proto jen 3. ()

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (viac)