Malá morská víla

• Česko Malá mořská víla (viac)

Malá morská víla je obľúbený rozprávkový príbeh Ariel, krásnej a temperamentnej mladej morskej víly s túžbou po dobrodružstve. Najmladšia z dcér kráľa Tritona a zároveň najodvážnejšia Ariel sa túži dozvedieť viac o svete mimo oceánu a počas návštevy hladiny sa zamiluje do temperamentného princa Erika. Hoci morské panny majú zakázané komunikovať s ľuďmi, Ariel nasleduje svoje srdce a uzavrie dohodu so zlou morskou čarodejnicou Ursulou, ktorá jej dá šancu zažiť život na súši a spoznať Erika, ale nakoniec ohrozí jej život  a korunu  a kráľovstvo jej otca kráľa Trittona. (Cinemart SK)

Kakraholt odpad!

Kdyby se někdo snažil přetvářet světoznámá díla afrických spisovatelů a dosazovat ve filmových adaptacích do hlavních rolí bělochy, jako že jsme přece stejně už všichni "probuzení" a přece "21.století", dával bych samozřejmě za takovéto nestoudné a drzé ideologické lži také odpad. ()

JanB22

Detom sa velmi pacilo, preto 5 hviezd. Vydrzali dokonca celu dlhu minutaz. Ja som to vydrzal. Kedze som povodnu rozpravku od Disney nevidel a original od Andersena je prilis pochmurny, aby to urobili podla toho, tak som cakal, ako to dopadne. Pesnicky fajn, aj ked v originali zrejme lepsie, trochu romantiky a dobre efekty. Momentalne nizke hodnotenie tu si to urcite nezasluzi, zrejme je tu dost rasistov. ()

FocusForcePi

5* už len na vyváženie. Vám to vločkám dobre je*&e. Ariel je krásna, certifikovaná Disney princezná. Taká priepasť v hodnotení vs imdb je na hanbu a zamyslenie. ()

petarda

Keď čítam niektoré recenzie, tak mi je ľúto, že sa mnohí na tomto filme vybúrili a udelili hodnotenie snáď ešte pred zhliadnutím filmu (ak vôbec). Sama som nebola nadšená voľbou herečky. O voľbe sestier ani nehovoriac, pripadalo mi to priam vtipné skombinovať mulatku červenovlásku, tmavšiu černošku a do toho fínsku albínku s bielymi vlasmi … no bizár, ak chceli takýmto spôsobom dokazovať rovnosť všetkých rás. Čakala som už iba, že spoza koralu vybehne Aziatka morská víla a máme to na kompletku. 😄 Ale späť k filmu … film proste nebol zlý - ani veľmi neohúri, ani veľmi nesklame, taký zlatý stred. Keďže aktuálne je v kinách dostupná iba dabingová verzia (čo je za mňa škoda), neviem zhodnotiť či sa niečo v anglických textoch piesní pomenilo. Z toho, čo som sa dočítala, tak veľmi nie, zato v SK a CZ dabingu bolo viacero novôt, ktoré sa od pôvodného a dokonalého spracovania líšili a mňa to mrzelo. Rozumiem, že nový film potrebuje aj nejakú zmenu, ale … nemusela byť. Ja mám rozprávku (bohužiaľ/našťastie?) napočúvanú hore dolu v češtine a mňa proste tá slovenská tak neohúrila, čo sa týka textov piesní. Nechcem uraziť SK dabing, ale na textoch som sa viac smiala ako spomínala na detstvo (ryby na cesnaku a podobné). Stále tajne dúfam, že ak sa k tomuto filmu niekedy vrátim, tak určite v CZ dabingu a dúfam, že ma nesklame tak ako v SK verzii, pretože, bohužiaľ, slovenské kiná CZ dabing neponúkajú.   Mimo toho celého som nové pasáže s trhom, piesňou Erika a novými piesnami Ariel nečakala a mňa len potešili, za mňa to film nepokazilo. Ak som náhodou predtým len nevidela nejakú extra predĺženú verziu z 89teho a bolo to tam, tak som mala aspoň osobné prekvapenie. A na záver, škoda len, že tam nebol ten francúzsky kuchár pre pobavenie. ()

EmmettBrown

Remaky známych predlôh majú vždy problém dosiahnuť úroveň originálu. Možno je to nostalgiou a idealizovaním si samotnej predlohy, možno to je naozaj horším spracovaním originálu. Pri Malej morskej víle je však hlavný problém zakorenený inde a pri niektorých recenziách aj na tomto portáli sa fakt musím zasmiať - alebo plakať? Ak by filmová predstaviteľka Ariel mala pokožku kryštálovo bielu ako Snehulienka, recenzie by sa pohybovali v okolí 60-70% - ako pri ostatných remakoch známych rozprávok. Ale aby niekto hodil Odpad! na film len na základe toho, že hlavná postava vyzerá inak, ako animovaná predloha - kam sme to dospeli? Halle Bailey, Javier Bardem a Melissa McCarthy predvádzajú rozprávkové výkony a hudobné pasáže ale aj morský svet pôsobí naozaj úchvatne - Rob Marshall má s nimi predsa nemalé skúsenosti. Rozprávku však za mňa oberá o bodíky naozaj prehnaná minutáž (2h15m) a zopár dlhších pasáží, pri ktorých sa nejedno dieťa ku koncu začalo v kine mrviť. ()

SalvorHardin odpad!

Povodny animak si pamatam ako male decko. Tak som bol zvedavy. Napokon je tento cash-grab woke "live action" remake totalny odpad. Pozrite si original, ten je 5/5. ()

Scorpik87

Řeknu to zkráceně. Jako není na originální animovanou verzi tu miluji kdo by neměl a po zhlédnutí filmové adaptaci jsem byl překvapen nebylo to hrozné jak někteří tady míní. Líbila se mi jak ztvárnění postav krásná Ariel v podání Halle Bailey, krále Tritona nebo i slušně povedená Uršula se mi líbila dokonce i Šupinka nebo Sebastian byli slušní, efekty podvodního světa krásně zbarvené  Prostě se jim to povedlo. ()

manas1 odpad!

Tahle generace náctiletých možná nezná cenu staré doby. Tohle je totální nesmysl.. Nehorázně mě štve to protlačování různých ras do rolí které jsou totálně nesmyslné a rozporuplné s přírodou. Pak všechny sexuální orientace , ono oni onis a podobně. Jsem rád že jsem zažil kinematografii u jejího budování s touto modernizací kdy nebyla ještě nezkažená. Dneska to je jen směšná propaganda co s příběhem nemá nic společného... Tahle pohádka neboli pohádkový muzikál je totální fraška.. 5 letá dcera mi řekla : tatínku vypni to a pusť mi tu mořskou vílu co znám...  Ještě abych měnil panenky mořské pany co máme z bílé na černou... Ach jo... ()

Chipp006

Zdejší hodnocení je opravdu velmi zkreslené, což jsem také předpokládal. Samotnému se mi nelíbí, kterak Disney mění barvu pleti ikonickým postavám. U přidání královny a indického Grimsbyho by to jistě většina diváků pochopilo, ovšem změnit takto hlavní postavu je zkrátka neakceptovatelné (podobně jako ve snímku Peter Pan & Wendy). Halle Bailey se s rolí ovšem popasovala famózně a je vidět, že si to opravdu užívá. Snímek oplývá hravostí a barevností. Humor dodávají zvířecí postavy a celkově na mě film působil velmi dobrým dojmem. Casting Javiera Bardema a Melissy McCarthy je vynikající! Do Jonaha Hauer-Kinga jsem se skoro také zamiloval. Velmi mě bavila také Awkwafina (byť původní dabing byl mužský) a Daveed Diggs. Pokud by studiu narostly opět "koule" a přestalo by tímto způsobem měnit postavy, dal bych hodnocení poměrně vysoké. Takto své hodnocení ponížím právě o tu skutečnost, že rasismus je tímto spíš přiživován než zmírňován, o čemž by mohla Halle Bailey jistě vyprávět. Hodnocení: 65 % ()

majorzeman13

5 /10 ! Průměrná,snesitelná,koukatelná podívaná. Taková fajn jednohubka. Nic víc,ale i nic méně od toho moc nečekat.... Dětem se to bude líbit ještě více !! ()

elizabeth.ze

Osobně mi většinou hrané adaptace Disneyho moc nesednou, ale Kráska a zvíře a teď Malá mořská víla se mi líbily dokonce o dost víc než ty animované. Podmořský svět je tady doslova vizuální orgasmus a namluvení podmořští kamarádi Ariel jsou v originále perfektní (český dabing jsem neviděla takže tam nemohu soudit). Filmů o Malé mořské víle jsem viděla už nespočet, ty které se drží verze Andersena a končí pro malou vílu smutně i těch které končí dobře a i takovou, která končí tak nějak hořkosladce. Ale tahle bude patřit asi mezi mojí nejoblíbenější. Ariel je tady roztomilá, zvědavá a malinko naivní a Halle jsem to prostě věřila. Na rozdíl od jiných hereček které ztvárnily různé malé mořské víly v tom nespočtu adaptací, mi totiž nepřipadala na první pohled hloupá a nepůsobila na mě jako dítě ale opravdu jako žena (což by měla když si na konci bere prince :)) a její zpěv to je prostě ta pravá Siréna. Erik pro mě dostal naprosto nový rozměr, protože v animované verzi mě nikdy nezajímala jeho strana příběhu a nezaujal mě ani jako postava ale Jonahova verze ve mně konečně probudila zájem také o jeho souhru v celém příběhu a přála jsem mu aby tu holku konečně políbil :). Melissa byla dokonalá Uršula a král v podání Javiera neměl taky chybu. Upřímně nerozumím tak nízkému hodnocení a přijde mi, že to většina lidí dělá jen na truc. Mně je úplně jedno jak to změnili oproti originálu, prostě k tomu přistupuji jako k novému filmu a nové verzi a mně se to zkrátka líbilo víc než originál a přála bych si aby víc lidí vidělo, že i přes nějaké změny je to kvalitní zpracovaní Malé mořské víly a pořád je to hlavně film a příběh pro děti :) ()

ElleElie

Na tuhle pohádku jsem se neskutečně těšila. Ariel je jedna z mých nejoblíbenějších hned po Popelce a velmi mě překvapilo, že je to tak špatně hodnocené. Po přečtení několika recenzí jsem pochopila, o co vlastně jde a můžu vám říct, že tohle je sakra pohádka, je přeci úplně jedno, jaké je tam obsazení, hlavně, aby ten výsledek stal za to a já jsem byla opravdu spokojená, možná jen jediné, čekala jsem, že bude mít Ariel víc zrzavé vlasy. Ale ani tak mě výkon Halle Bailey rozhodně neurazil, krásný zpěv, písničky i příběh jako z kreslené verze! Já byla opravdu nadšená! Rozhodne si tuhle pohádku pustím někdy znovu. Musím říct, že se mi tenhle film líbil víc než Barbie. Barbie měla něco do sebe a taky se mi ten film líbil, ale byly tam momenty, kdy mě to moc nebavilo, ale Ariel mě bavila od začátku do konce. ()

Sylviiik

BACHA, BUDU SPOILEROVAT! - Jelikož zbožňuju disneyovky, rozhodla jsem se ani tuto nevynechat a udělat si vlastní názor. Barva pleti Ariely mi kupodivu vadila méně než jsem čekala, i když tak velké množství etnik v jedné rodině mi přišlo až příliš... Čert vem, že Triton byl běloch a Ariela tmavší, tak si holt našel černošku s ploutví. Ale podle vzhledu všech princezen mi přišlo, že každá měla jinou matku. No budiž....to nebudu pitvat. Celý film jsem si zvykala na to, že Arieliny vlasy nejsou rudé, ale ještě víc než barva mě rušil fakt, že Ariela má vysloveně dredy. Ariela s dredy je opravdu úlet, na to se prostě zvyknout nedalo. Princ Erik si byl podobný a herec byl nejen fešák, ale i sympaťák a zřejmě dobrý herec, takže tomu nelze vytknout nic. Šupinka mohl být trochu žlutější a třeba by pak nevypadal jako by už plaval břichem vzhůru a ožraly ho ostatní ryby. Sebastian mě vizuálně kupodivu bavil, líbil se mi. S originálem to dějově sedělo a jelikož znám originál zpaměti, bylo fajn sledovat jednotlivé scény a užívat si tu vizuální změnu, celkově se na film koukalo dobře. Přesto mě však film chvilkami až nudil. V originále mě množství písniček bavilo mnohem více než zde. Jediné, co bych vyzdvihla a co mě opravdu potěšilo, byl konec, neboli řádné zakončení pohádky. V originále je jen krátká scéna na svatební lodi, zde to bylo více ošperkované, což beru jako velký klad. No.....film splnil to, co splnit musel, nic víc, nic míň. Kdybych si měla vybrat, jestli si to zase někdy pustím, říkám ne. Až budu mít chuť si opět užít podmořský svět s Arielou, sáhnu po kreslené verzi. Něco prostě nevylepší ani CGI! ()

CreepyJoe

OUKEJ  oukej OUKEJ! Ubere na emocích a pojďme si ten film trošku proklepnout i z jiného úhlu pohledu a to WOKE perspektivou! Jasně hraje tam černoška, která je tak moooc "černá" že takhle vypadá každá opálená Evropanka, jinými slovy HANBA já chtěl pořádnou poctivou ETIOPANKU! a ne tuhle parodii na černošku! TOMU ŘÍKÁTE NĚJAKÁ EXKLUZIVITA?! TŘIKRÁT FUJ A BLE! Takže vůbec a to jste mě nalákali jen na údajně sexy černou kočku a dostal jsem co? obyčejnou X generací kříženou a pářenou "afro-američanku", jejiž kůže je až odporně světlá! NE JAKO! PROČ JSEM NEDOSTAL KUS POCTIVÉ AFRIKY?! A jako co to má jako bejt?! Bílé princátko uhrane černošku takovým způsobem, že zapudí svojí rodinu dá vše všanc a slepě jej následuje a nechá se kulturně asimilovat?! TO SI ZE MĚ UŽ DĚLÁTE ALE ŠOUFKY?! Ano je pravdou, že nositelem kultury je muž a žena jen hloupých myšlenek, to je vědecky prokázaný fakt, nicméně jako woker tuhle část příběhu nemůžu akceptovat a měl bych teda CANCELNOUT celej film, but! Je fakt že příběhově to šlo,  nejslabí byla ta muzikálová část, která chtěla dělat show ale místo toho to působilo fakt dost divně a trapně a navíc ty songy těžká bída, zpěv těžce průměrnej a trošku jsem si připadal, že sleduju periferně česko má talent nebo další zhovadilou soutěž na téma kde se hlasitě křičí do hudby. Vše ostatní fajn pohádka. ()

Benoit

Z celkové stopáže bych jen ubral pár písniček, které trochu podle mě brzdily děj. Jinak se na to ale koukalo hezky, čas u toho plynul. Popravdě jsem od toho čekal daleko méně, takže výsledek mě vlastně nakonec příjemně překvapil. ()

Leira

Příběh, který nestárne, Disneovka se vším všudy akorát s živými herci. Půjdu proti proudu, protože mně se to líbilo. Drobné herecké nedostatky vyvažuje zachovaný pohádkový duch a nádherné vkusné zpracování všech těch slavných témat. Byla jsem hodně skeptická, především kvůli samotnému kontroverznímu obsazení - a Halle Bailey překonala moje očekávání, neboť se na tu roli prostě perfektně hodí, ať si škarohlídi říkají, co chtějí. Je jiná, víc vílí než rusovláska z kreslené adaptace, a to říkám jako odkojenec na kreslených disneyovkách. Uršula je skvělá, trochu víc prostoru možná mohl mít Šupinka, který hraje druhé housle proti Sebastiánovi a mírně otravné ptačici Rudle, ale jinak příběh krásně funguje, jak má, vizuál je správně disneyovský, poplatný originálu na těch správných místech, za mě prostě povětšinou spokojenost. Dala bych pět hvězdiček, o jednu navíc účelově ve snaze poněkud vylepšit hodnocení tolik ovlivněné veřejným míněním zakořeněným do hlav všech diváků ještě před vydáním filmu, ale odpusťte mi to, ta závěrečná scéna byla i na mě moc. Chyběl jen průnik elgébétéplusmínus komunity do toho záběru. Ach jo. ()

guasimodo odpad!

Dal jsem tomu šanci 55 minut ale tohle je neuvěřitelná bejkárna! Nic se tam za hodinu neděje. Jestli někomu stačí pár hezkých barviček tak fajn.. ale jinak je to neskutečná nuda nuda nuda. ()

patient333

Pre deti si myslím, že dobre spravená adaptácia originálu. Melissa McCarthy bola super, čož by som nečakal, ale fakt jej rola Ursuly sadla a zahrala to dobre. To sa nedá moc povedať o Halle Bailey, na druhej strane spev bol fajn a to bola asi pointa. Vadilo mi aj také drobné nedoťahovanie detailov ako napr. pohyb padajúcich predmetov vo vode, kde raz plávali a raz padali ako na zemi. Každopádne, ťažko sa mi na to pozerá optikou dospelého diváka. Čiže myslím si, že deti si to užijú a bude sa im to páčiť. Čo sa týka kontroverzie okolo, smutné, že sa tu hodnotí film negatívne kvôli rase herečky. Chápem, ak sa to niekomu nepáči, ale nadávať herečke, či chodiť dávať len 0 a záporné hodnotenia bez nejakej legitímnej poznámky či argumentu, alebo dokonca bez toho aby si to človek pozrel...to je pod úroveň. A samozrejme my v Československu sme sa nezapreli a má to tu zatiaľ 40%, aj keď toto rozhodnie nie je film, čo by si to zaslúžil. Videl by som to tak na 60-65%, keby sme boli objektívni. No bohužiaľ sme raz takí a je to hanba. ()

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)