Duben 1940. Oči světa jsou upřeny na Narvik, malé město v severním Norsku, které je zdrojem železné rudy potřebné pro Hiterovu válečnou mašinérii. Během dvou měsíců nelítostné zimní války utrpěl Hitler svou první porážku. (joss11)

quido_zidle

I Norové mají svá historická traumata, potřebu si je omluvit a přitom nikoho neurazit. Němci jsou sice ve filmu nazýváni nepřátelé, ale jinak je to tam samej gentleman a největší "zloun" je anglický konzul... Film jinak není špatný, jen tak nějak plochý, bez výrazných emocí, postav nebo dějových zvratů. A bonus je v hlavní roli "miss Norway"(ať žijou naše český holky:-)!!) ()

Saxos

Tak konečně i Norové vypustili do světa jednu vyhranou bitvu nad tisíciletou říší. Strategicky pro vývoj 2.SV absolutně nepodstatná a zbytečná. Závěr: nedoporučuji. ()

Perunwit

Těším se až Norové natočí něco autentického, například pod režijním vedením několikanásobného držitele Pulitzerovy ceny, Seymoura Hershe. Mohlo by to být o tom, jak spolu s Američany odpálili spojencům v NATO plynovod, zvaný Nord Stream, což? ()

Kozlowski8

Boj o strategické norské městečko a první porážka hitlerových vojsk ve druhé světové válce - určitě velmi zajímavý námět pro film. Toto zpracování se ale norským tvůrcům nepovedlo. Děj často poskakuje v čase a divák nemá dostatečný prostor, aby patřičně vstřebal dramatickou linku a nasál atmosféru. Mne tento film příliš nevtáhl a dávám mu palec dolů. 40 %. ()

CHYREN odpad!

Přestal jsem na to civět od chvíle, kdy se oba hlavní hrdinové a jedno děcko chovali jako idioti. Ne, tohle ne. Na to nemám nervy! ()

DanlinDan

Přiznám se, když řeknu, že nevím jaký byl účel filmu. První polovina byla slabší než ta druhá. Ve zkratce dějová linka se točí kolem norského vojáka, který se snaží ochránit Narvik a o jeho ženě, která pracuje v hotelu a dokáže překládat do němčiny a angličtiny. Pravdou je, že mohli to natočit více špionážní. Drama a emoce se u mě projevili právě v 2. půlce filmu. Za mě krásně zpracované a pohled do další části druhé světové války je slušný. ()

Gerick

Hitlers første nederlag - hitlerová prvá porážka, ani som nevedel, že rozumiem nórsky. Tento film nepatrí do kategórie vojnových strieľačiek typu ''Zachraňte vojína Ryana'', napriek tomu zobrazuje problematiku vojny a mocenskej politiky lepšie než omnoho populárnejšie filmy tohto žánru. Film sa dobre popasoval s históriou a vôbec s príčinou a dôvodom prečo nemecká armáda v Nórsku bola. Taktiež zabrdol do problematiky kolaborácie a odvrhnutia ľudí, ktorí to niekedy museli zahrať na obe strany. Akcie, ktoré sa vo filme objavili sa daju považovať za objektívne a nespolitizované. Film to síce hrá na národostnú strunku, napriek tomu neuráža, nepreháňa a dá sa zhliadnúť do konca. ()

OtokPag

Není to vůbec špatný válečný film. Počátek války v Norsku zachycuje velmi uvěřitelně, vč.kolaborace. Nesmí se očekávat přehnaná akční podívaná a potom je splněno očekávání. ()

Zaks

Operácia Narvik bola z vojenského hľadiska iste zaujímavá, stretli sa tu hneď viaceré národy a o mesto sa urputne bojovalo na vode, zemi i vo vzduchu. Film je však skôr civilná dráma a tak sa fanúšikovia histórie veľa nedozvedia. Na to, že sa jedná o najväčšiu bitku na území Nórska v druhej svetovej vojne, mohli byť bojové scény veľkolepejšie, celú akciu zabezpečuje jeden nudný desiatnik, ktorý dostáva extrémne veľa priestoru. ()

Tempter

Takový ten vše relativizující válečný film, který říká že válka je svinstvo pro všechny a všichni za to taky trošku můžou a vlastně nikdo nemůže za nic a všem je z toho nanic. I divákovi, který si ale na tento film už po dvou dnech naštěstí ani nevzpomene. ()

Dodge-I

Pouze ta krajina a historie - to jsou ty dve hvezdy, jinak scenar, rezie a heerecka v hlavni roli se vubec netrefuji do souvislosti a zadani - smutna, promarnena prilezitost... ()

TommyC94

Celkem slušný válečný film se zajímavým příběhem až teda na hlavní hrdinku práskačku. Akce taky celkem slušné až teda na efekty výbuchu granátů a záblesky výstřelů, které jsou bohužel dost vidět že jsou umělé. ()