Pokoj 2806: Obvinění

• Francúzsko Room 2806 : The Accusation (viac)
Francúzsko, 2020, 3 h 19 min (Minutáž: 44–63 min)

Dokumentární seriál o sexuálním skandálu, který v roce 2011 otřásl vysokými kariérními ambicemi francouzského politika Dominiqua Strauss-Kahna. (Netflix)

rikitiki

Slušná mozaika výpovědí dává dohromady obraz pádu mocného muže, který si myslel, že může všechno. Série ukazuje, jak běžný je přehlíživý postoj k ženám a k násilí, které na nich muži páchají. Otřesná je natáčená a odvysílaná večeře elit, kde mladá novinářka vypráví, jak ji Kahn sexuálně napadl, až se musela rvát, aby mu unikla – a všichni se tomu smáli! Nonšalantní obhajoba, že on prostě má rád ženy, že je snad normální, když muž podlehne lásce (!). A podobná slova zaznívají dokonce i od matky jedné z jeho obětí. ____ Jakkoliv nemusí být výpověď hlavní svědkyně – pokojské v něčem přesvědčivá, další svědectví a důkazy jasně ukazují, že Khan je násilník a surovec, přestože před kamerami se chová jako uhlazený gentleman a chytrý, vzdělaný muž. Se ženami bez rozdílu však zachází jako s kusem hadru, a to přestože se s velkou pomocí svých tří manželek vydrápal do nejvyšších pater politiky a ekonomiky. Hnus. Uživateli Arsenal83 bych doporučila, ať si o věci něco přečte, než začne dávat ženám rady, jak snadno situaci zvládnou. On některý „starý dedo“ může být dost při síle. Navíc oběť je často paralyzovaná šokem a strachem, zde podmíněným i obavou o své zaměstnání. Oběť útok nečeká, proto je zaskočená a bezmocná, zatímco útočník se na agresi připravuje, je psychicky silnější a ví, co chce udělat. SHRNUTÍ: Khan patří za mříže a s ním i všichni jemu podobní. ()

Marze

První díl pojednává o Kahnovi, v druhé probíhá vyšetřování. Na kauzu si z českého tisku pamatuji. Zarazilo mě , jak mohl mít sexuální chuť na takovou postarší primitivní ženu s nafouklými rty a rozpláclým nosem, která vypadá , jako by ji po třech dnech vytáhli mrtvou z Radbuzy. Nebo před deseti lety vypadala jako modelka? Zdá se , že politické zájmy Paříže do skandálu Kahna namočily. ()

vnimatkrasu

Jakkoli je asi jasný, že je DSK děsný prase, ocenil bych, kdyby Pokoj 2806 zůstal dýl na neutrální půdě. První dvě epky to ještě zvládaj. Další dvě se ale zvrhnou na jednostrannej lynč, kterej místama (ublížená prostitutka) působí tak na sílu, až má člověk chuť nepokrytě 'fandit padouchovi'. Sestříhané je to standardně skvěle. ()

mircxxx

Pro jakékoliv hodnocení či komentář je potřeba odlišit obsah (údajné činy, výpovědi obětí údajných činů a obhajobu údajného viníka) a formu (provedení dokumentu). Obsah bude hodnotit každý tak, jak to cítí, nicméně jsme v Evropě a mimo Francii hrozně daleko na to, abychom mohli hodnotit. Kauzu jsem sledoval v momentě jejího vzniku, takže k tomu mám blíž. Jak bylo řečeno v dokumentu, timto začalo hnutí MeToo. Ovšem začalo dost pofiderně. Nespolehlivými "obětmi", ke kterým se přidávají další podivné "oběti". Dost možná odstranění velmi populárního kandidáta na prezidenta Francie, v New Yorku, v luxusním francouzském hotelu. Za podivných okolností. A na základě těchto okolností zničit kariéru člověku. Že byl DSK čuně, pořádal večírky, kde se objevovaly ženy za svou práci placené, které si po letech "vzpomněly", že se jim něco nelíbilo....Ať si každý udělá obrázek sám. Zpracování dokumentu je na vysoké úrovni zejména z toho důvodu, že dostaly prostor obě strany a vlastně kromě DSK tam vypovádají snad všichni. Obě strany se totiž považují za vítěze a současně za poražené a díky tomu ochotně vypovídaly. ()

Arsenal83

Starý dedo sa zmocní mladej ženy? To nechápem, kopnem do gulí, drbnem mu s lampu o hlavu a vybavené. Ale keď som videl tú afro dievčinu, nuž neviem, Strauss-Kahn buď vôbec nemá vkus alebo mal zo zdurených vajec už v podbrušku tvaroh. Celkovo je dokument len dobrým potvrdením toho, že ako politik môžete prakticky všetko. ()