Sladký domove!

• Južná Kórea 스위트홈 (viac)

Lidé se mění v krvelačná monstra a rozsévají zkázu. Zoufalý teenager a jeho sousedi z vedlejšího bytu bojují o přežití a snaží se při tom zůstat lidmi. (Netflix)

J*A*S*M

(epizody 01-04) Skupina až výjimečně nesympatických (a vlastně ani pořádně neprokreslených) obyvatel jednoho velkého baráku se potuluje interiérem, přičemž se občas setkají s nějakým komiksově / videoherně působícím monstrem. Googlil jsem si, jak vypadají příšery v původním zdrojovém komiksu, z něhož seriál vychází, a působí to v tomto ohledu jako dost věrná adaptace. Ale v hraném audiovizuálním díle podle mne tahle videoherní estetika vypadá fakt hnusně. Takže co do hororových / akčních sekvencí mi Sweet Home žádnou radost nepřineslo, no a o sekvencích dialogových je škoda se vůbec zmiňovat, to je úplná mizérie. ()

okkac

Námět zajímavý, provedení celkem ok. Sice triky haprují od poctivých masek, k trochu divně stylizovanému pohybu příšer a tudíž člověk vnímá CGI. Bohužel okolo půlky to začne se trochu táhnout a děj jde pomalu. Ubrat 2 epizody by neškodilo. Rovněž škoda, že transformace tu až tak nevidíme kromě začáku, kde ale příšera ještě vypadá skoro jako člvoěk, ale obří oko, protein guy, running guy se objeví zničeho nic a já nevím, kdo byl ten člověk zač. Musel bydlet v tom domě, ale nebyl nám ukázán, takže je to jen prostě příšera bez zádného backstory, proč se z něho stalo zrovna tohle, když se pak vysvětlí, že je to vlastně SPOILER kletba, která nás zmutuje do příšery dle naší tajné touhy. Předloha bohužel se stále vydává, takže i s další sérií se konce jen tak nedočkáme a jestli vůbec. ()

Zeno

Spokojenost , od začátku chytne a nepustí. Postavy jsou v podstatě každá svým způsobem ujetá, některá víc některá míň. A samozřejmě se o nich postupně dozvíme víc, než bysme chtěli :D. První tři díly velká jízda, pak začne troška toho okecávání a jediné s čím musím souhlasit s ostatními komentáři je, že to finále není nic moc. Monstra jsou v pohodě a soundtrack super. Jsem rád, že v době kdy západní provenience je čím dál méně koukatelná, tak alternativa existuje. ()

iXtr3m3

Veľmi veľmi silné tri hviezdy. Z klasickej kórejskej "trapédie=trapas+komédia" sa presúvame do hororu a následne sa striedajú prvky trileru a drámy až do samotného konca. Vopred človek nevie, ktorá postava kedy zomrie, samozrejme s výnimkou hlavného hrdinu a to je fakt super a zároveň to naserie, keď odíde ten, ktorý si to nezaslúžil. Triky ujdú a ak sa to naozaj podobá komixovej predlohe, tak paráda, ale tá ma neťahá. Ja som si to užil, som zvyknutý na klasické šikmooké náreky a potoky sĺz, som zvyknutý na ich škriekanie a keď sa k tomu dopasujú dobré gore scénky, riadna kopa fajn príšeriek, ktoré sú takmer nesmrteľné, tak prečo nie. Síce cliffhanger ďaleko slabší ako napr. v Alice in Borderland, ale na druhú sériu si rád počkám a nechám sa prekvapiť, keďže tu máme zasa a opäť inú verziu apokalypsy a tej nikdy nie je dosť. ()

Flopik

Námet seriálu ma riadne oslovil, veď predsa ľudia, ktorí sa masakrujú s monštrami znie super.  Z celkového výsledku som však skôr sklamaný. Najhoršie je to s postavami, do 6 dielu som hádam mal sympatie k jednej, možno dvom. A to je obrovská chyba, nakoľko ich tam je mnoho, všetky sú však divné a hlavne nesympatické. Vizuálne to nie je najhoršie, ale tie digi príšery bijú miestami až príliš do tváre. Zvolila sa cesta prvé 4 diely akčné s príšerami, potom väčšie zoznamovanie s postavami, veľa ľudí to tu kritizuje ale za mňa fajn voľba. Predsa len sme si vedeli nájsť nejaké sympatie k nim. Hlavná postava dlho nesympatická, ku koncu sa to zlepšilo. Nechápem však jednej veci, prečo tvorcovia zabíjajú tie najzaujímavejšie postavy, ktoré do konca sú aj najsympatickejšie. Okej, gule nato majú ale nemôžu zabiť každého a na konci ostala popravde sebranka nudných, nesympatických postáv (jedna, dve výnimky). No druhá bude ťažká kvôli tomu. 4*, je to fajn na pozeranie, ale rozhodne zabitý potenciál. ()

• V seriálu je několikrát vidět manhwa „Bastard“, jedná se o manhwu od autorů předlohy seriálu. (Petrmachovec)
  • Mobilní telefony použité v tomto seriálu jsou Samsung Note 20. (HanzoBureshi)
  • V epizodě zazní píseň „Side by Side“ od BewhY. (Duoscop)