Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

akcul

Měla jsem tu čtyři po shlédnutí filmu v originálním znění dávám 5 hvězdiček. Milý film s místy krutou romantikou, s výbornými hereckými výkony a krásným grifonkem. Super! ()

Seuata

Velice vydařená komedie. Výborní herci s výbornými dialogy. Atmosféra filmu je příjemná. Zkrátka řečeno skvělá podívaná, vážně originální, hodně originální romantická komedie!!! Dlouho jsem váhala, jestli dát 4 lepší a nebo 5 horších hvězdiček. Výsledek vidíte :D ()

Pilířek

Tenhle biják by se měl promítat na hodinách psychologie jako skvělej příklad patologické obsese. Vtipná podívaná na to, když se skříží osudy několika lidí, které přídroda trochu oškubala. ()

Aywes

Ostré poznámky Jacka Nicholsona celý snímek velmi oživil, avšak některé scény (obvzláště ke konci) byli značně zdlouhavé. Možná toje tím, že romantické filmy nemám v lásce, ale pro mě to lepší už nebude jak 3* . ()

Apoxyomenos

takto si predstavujem romanticku komediu, príbeh je originalny a silný, ziadne zbytocne kecanie, zvraty necakane, ziadna sexbobma, "len" krasna a obycajna Helen Hunt. A veľmi veľmi charizmatický Jack Nicholson hra postavu milovanú a nenávidené. Proste nádheru ()

megajalec

Nebralo ma to. Všetko to stojí a padá na výkone Nicholsona. Keby niet jeho, som si istý, že aj viacerí idú hodnotením dole. Chabý dej, rozvláčny. Životné osudy troch ľudí, ako tak sa mi pozdával len spomínaný Nicholson, aj keď k premene jeho postavy by som mal výhrady. Huntová ako slobodná mamička so slobodným dieťaťom, ale nič viac. a Kinnear? Tiež nedotiahnuté. 40%. ()

p.i.t.b.u.l

K mé smůle jsem tento film viděl až teď. A musím uznat, že tento film je opravdu výborný. Je to takový zfilmovaný "můj přítel Monk", nebo spíše seriál byl natočen podle stejné předlohy jako tento film. To je teď ale vedlejší. Opět skvělý Jack Nicholson hraje ve filmu spisovatele, který trpí duševní nemocí podobně jako Monk. Všechno musí být řádně srovnané, nešlápne na okraj chodníku, zásadně jí pouze ze svých plastových příborů, bojí se když se ho někdo dotkne apod. Navíc je ke svému okolí dost protivný. To se ale změní, když potká Helen Hunt, která obrátí jeho život naruby. Začnou se v něm pomalu probouzet city, ale on se snaží být pořád ten protiva, který je nad věcí. To mu však nevydrží dlouho a poté co si zamiluje psa, kterého před tím nesnášel a házel ho odpadní šachtou do sklepa, přijde nakonec i láska, které se však zprvu brání a nechce si nikoho připustit k tělu. Začíná skvělá podívaná, kde není o překvapení nouze. Je to spíše drama a romantika, než komedie, i když tam bylo pár hezkých vtipných scén. Už jen samotné obsazení herců zaručuje skvělou podívanou. Tak že já mohu jen a jen doporučit. ()

Kazisvet III.

Nicholson je prostě borec. A tady to dokazuje více než kde jinde. Jeden z mála filmů, kde jsem se od začátku do konce smál. Možná to je taky tím, že u Jacka stačí, aby zvedl obočí a už se hlásí Vaše bránice :) ()

bobin

Skvělý Nicholson, skvělá Helen Hantová ! Je to mimořádně vtipná a inteligentní komedie . Také patřičně oceněná - 2 Oscary , plus 5 nominací . Herecký koncert , který snad lepší už nebude. ()

Phex

"Pane Udalle jak to děláte, že ve svých románech tak skvěle vystihnete ženu?" - "Představím si chlapa a odmyslím si rozum a zodpovědnost" :-). Pár podobnýh hlášek, několik hezkých scének se psem a co dál? Romantický film, který je dosti dlouhý a pořád omýlaná zápletka mě ke konci už vadila. Nehledě na to, že řada situací vyplývá prostě z toho, že Nicholson hraje divného magora a nikoliv normálního člověka. ()

opox

Už snad jen samotné obsazení Jacka Nicholsona do nějakého filmu znamená v podstatě polovinu (minimálně) úspěchu. I zde to právě Jack celé skvěle táhne, role starého mrzouta Melvina Udalla mu fakt sedla. Skvěle ho ale doplňují i ostatní - především Helen Hunt, Greg Kinnear a Cuba Gooding Jr. Skvělá ukázka toho, že špičková komedie se dá natočit i bez hromady přihlouplých či přisprostlých vtípků a extrémně šílených scén vymaštěných hlavních hrdinů. Zde se člověk pouze baví tím, jak jeden starý protiva terorizuje své okolí, přičemž na paškál si vezme opravdu každého, kdo se mu objeví před očima. A ono to opravdu skvěle funguje a s přehledem to vystačí na celý film, u kterého já se s chutí směju i při několikátém shlédnutí, a to je právě to, co řadí tenhle snímek mezi absolutní špičku mezi komediemi. A není zde ani častý problém komedií s přechodem na romantickou/dramatickou pasáž, kdy se obvykle humor vytrácí, prostě super zábava od začátku až do konce. ()

BenchPress

Asociální Nicholson, který všechny hlásí na potkání se zamiluje do servírky a chce se kvůli ní polepšit. Stačí dodat více? Všichni hrají perketně, ale Nicholson tady prostě září. Ostatní zdatně sekundují (hl. Cuba Gooding Jr.) Zaslouženě proměněné Oscarové nominace. "Já nevím, myslel jsem, že by jste se třeba mohla vyspat se Simonem. Promiňte, ale debil, co nalejvá poslední legální drogu. Fantastický, příjemný. 5/5. ()

Nonna

Moc ráda mám tenhle film a v něm naprosto excelujícího Jacka Nicholsona. Jeho Melvin je většinou hodnocen jako "mrzout", ale on je především psychicky nemocný člověk. Znala jsem jednoho, co tuhle chorobu, panický strach z mikrobů a špíny měl. Oběsil se a v dopise na rozloučenou udal, že si je vědom toho, jak svým nesnesitelným chováním obtěžuje své okolí.....Nicholson ho zahrál úplně přesně. Celý film je vlastně tak trochu o jedincích vybočujících ze společenského úzu - neškodný, ale sousedem opovrhovaný homosexuál, ustaraná matka samoživitelka s těžce nemocným dítětem.....a všechen ten smutný úděl je propojen laskavým komičnem, nadějí v přátelství a lásku. Někdy je hrozně potřebné nekoukat jen na depky a pustit si film, který má na svém konci příslib něčeho lepšího, šťastnějšího. ()