Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

altaica

Hluboce lidský a dokonale komediální film. Doporučuji. PRO MUŽE: Hulákat na černocha”Nechám tě zavřít až zčernáš, je jeden z mnoha projevů kreténismu, kterým Udall trpí. Chlápek jedovatej natolik, že dát zmiji pusu, tak se natáhne jak špagát. Ta zmije. Vmísí se i do hovoru cizích lidí v restauraci.. A víš, co jsem mu řekla? Miluješ mě jako dálkovej ovladač..... Udall: Ty co se vyjadřujou v metaforách mi můžou políbit prdel!! Budete ještě něco jíst? Frňáky máte větší než apetit. Majitele restaurace ubezpečí: Já nejsem blb. Vy jó. Nic proti tomu, jsem váš štamgast. Pánové, přes těžký závan romantiky, tohle vás bude bavit.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Kdo by řekl, madame, že sobecké a homofobní hovado trpící obsedantní neurotickou poruchou, začnou pomalinku měnit dialogy se servírkou a nechtěné soužití s psiskem, které vypadá jak štětka na záchod? Spisovatel obludné červené knihovny, který na dotaz fanynky: Jak to děláte, že popíšete ženu tak dokonale? je schopen odpovědět: Představím si chlapa, vynechám rozum a zodpovědnost. Je arogantní, nelidská, bezcitná svině, jak o něm praví soused, schopná metamorfózy na člověka a dokonce filantropa? Vše ve filmu.          UKÁZKA:Pane Udalle!! Bouchání na dveře. Krucinál, fagot! Buzerant zatracenej!! Uvědomujete si, že pracuju doma? Ne, to....Já pracuju neustále. Takže mě nikdy, nikdy nevyrušujte, jasný? Ani kdyby hořelo. Dokonce ani když uslyšíte z mého bytu žuchnutí a týden poté se rozline po chodbě zápach rozkládající se mrtvoly a vy si budete muset dát k nosu kapesník, abyste nevomdlel, tak strašnej to bude smrad. A ani potom na mě nechoďte klepat. Anebo třeba když skončí volby a vy budete chtít oslavit, že se ten hošan, co s ním chodíte stal prvním teploušským prezidentem Spojených států a má v plánu vzít si vás sebou do Camp Davidu a vy byste se o to štěstí chtěl s někým podělit, ani potom neklepejte. Ne na tyhle dveře!! Nikdy, za nic na světě! Rozumíme si zlato?          HLÁŠKA:Život není těžkej, protože byl na nás zlej, ale protože jsme nasraný, že ty ostatní jsou šťastný. ()

Ewík

9.8.2014-Tak to vypada, ze starnu a meni se mi chute. 4* jsem dala za tohle? To asi fakt na stredni skole. Vzpominala jsem, jal se mi ten film libil a ze bych si ho pustila jeden hezky vecer, kdy se budu chtit zasmat. Je pravda, ze Nicholson je proste suprtrida (staci uz jen ten jeho kukuc), ale jinak nic moc. Chapu, ze Hunt ma byt z jinych socialnich podminek (a hraje to dobre-ty pohyby a reci), ale je mi tady a ted proste nesympaticka. A ten pes je desnej! :-D ()

Uesbe

dobré na tomto filme je to, že je asi prvý svojho druhu z radu ,,brutálnej" romantiky, ktorá aspoň jednu nohu omočila v realite......tento film naozaj nie je sladký, no je pekný, hodnotný, s fakt dobrými hercami a vôbec.........dostal niekedy Nicholson kladnejšiu rolu? ()

DaveSmith

Pokud Jack nehraje šílence, tohle je jeho nejpřirozenější poloha. Nerudnej, zlej, arogantní a trochu bláznivej dědek, kterej všem kolem sebe dává čočku. A přece dostatečně šarmantní a charizmatickej, aby sbalil někoho, jako je Helen Hunt. Oba dva hlavní protagonisti podávají až neuvěřitelný výkony a k tomu jim zdárně sekundujou Kinnear a Gooding jr. A i když jsou tu v hlavní roli právě herecký výkony, Brooksova režie nezaostává. V jeho podání pak může vzniknout milá, inteligentní a nepodbízivá romantická komedie, která každýmu zvedne náladu. ()

kyLuke

Jedna z posledních takto výtečných komedií, které svým decentním humorem neútočí na žádného filmového diváka, a chce jen pobavit, a ve správnou chvíli chytnout za srdíčko. Pět tu ódy na Jacka Nicholsona nemá vůbec žádný smysl, stejně jako na zcela geniální scénář, který velmi často zcela vybočuje z těch klasických prvků romantických komedií.... Jediná škoda, že v dnešní době už se zřejmě podobného filmu nedočkáme... ()

Comida

Tak příjemné, dojemné a zábavné drama/komedie. Sice v jiném případě bych nejspíše celý příběh bral jako jedno velké nesnesitelné klišé, ale tady jsem to naprosto hodil za hlavu, bavil nad vtipnými situacemi a kochal se geniálně napsanými postavami (které mi přirostli k srdci) a jejich vývojem, jenž přesvědčivě ztvárnili hlavně Jack Nicholson a Helen Hunt. I když to nerad přiznávám, na konci se mi chtělo plakat. 10/10. ()

Harfenik

Opravdu, opravdu, opravdu divný film, který ale nějakým podivuhodným způsobem funguje. Tím hlavním důvodem je výkon ústřední trojky v čele s Nicholsonem, kterému prostě divné role sednou. Mě ale osobně nejvíce bavil homouš Simon, jehož výrazy v obličeji pro mě zastínily i Jokerovo charisma. Celkově jde o zábavný snímek, ovšem věřím, že někomu nemusí sednout. ()

fallanga

Zajímavá romanťárna o narcisovi s OCD, drsné, ale roztomilé servírce, a emočně nevyrovnaném malíři. Motiv je fakt super a všechny postavy jsou zajímavě vykresleny. Ale bože, ta romantická linka je příšerně nudná. Což je u romantického filmu problém. Nicholson skvěle hraje psychicky nemocného člověka a Hunt skvěle hraje hroutící se matku, ale kurva, je to tak strašně předvídatelné, neoriginální a nudné, že to bolí. ()

Zdenda

Nesnáším tu s*ačku kterej se říká romantická komedie, ale tento filmík mě naprosto nadchl. Chvílemi opravdu legrační, ale převážně vážné a melancholické. Krásná atmosféra, hudba a v první řadě skvělé herecké výkony(oscary si fakt zasloužili...) ()

Kenneth

Jacka Nicholsona sice nemám moc rád, ale v tomto filmu mi celkem sedl, i když hrál to samé, jako obvykle. I ten jeho krokodýlí úsměv se mi zdál tady nějaký sympatičtější. ()

vlKousek

Jeden z nejvtipnějších filmů, co jsem kdy viděl. Ale nebyl to trapnej humor jako v teenage komediích, naopak velice inteligentní a parádně vtipnej humor. A Co dodat k Jacku Nicholsonovi, snad jen mu zatleskat, protože takhle úžasně zahraná role se jen tak nevidí:) Fakt před takovým hereckým koncertem padám na prdel!! ()

Jaromír

"Představím vás: Servírka Carol, teplouš Simon." Naprosto úžasný film :D, někdy se cítím a chovám, jako hlavní postava, takže je rozhodně dobré, se podívat do "zrcadla" :D. ()

Cortyx

Jack je dokonalý,jeho nemoc a perfekcionizmus mě v tomto filmu nepřestávali překvapovat . Místama jsem se v některých jeho manýrech viděl (ne že bych 9x zamykal byt a nakonec nechal odemčeno) . Jack Nicholson a Helen Hunt jsou perfektní a musím uznat že tento film už lepší nebude . 100% ()