Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

C0r0ner

S velkým příslibem filmu, který je v obou žebříčcích, jsem si tenhle zdánlivý skvost pouštěl, abych po nějakých dvaceti minutách začal pokukovat po hodinách a očima tlačit vteřiny. Zasmál jsem se sice dost, ale ta stopáž byla katastrofální. Od průměru to zachraňuje jenom Nicholson, takže ve výsledku docela zklamání. 70% ()

Flynn

Výborná komedie kde naprosto exceluje Jack Nicholson, takhle zabubřelého starého mládence by asi těžko zvládl jiný herec, alespoň si to neumím představit, tahle role mu prostě sedla, příběh taky hezký, jeho návyky naprosto šílené, a skvělé sestrojená změna bručouna v celkem normálního člověka, a výborný pes, ten prostě nemá chybu :o) ()

zette

Jako romanticka komedie to funguje velice dobre, drama bych v tomto pripade vynechal. Film hlavne stoji na Nicholsonovi, ktery je snad jako vzdy vynikajici (a to ocenuji i presto, ze jsem snimek bohuzel videl dabovany), ale i Helen Hunt, zde udelala velmi dobry dojem v roli uplne obycejne zenske (coz se v Hollywoodu ne vzdy povede). Hlasky Melvina jsou skutecne vtipne a trefne, i kdyz ne zrovna vybirave... Co bych filmu vytknul je mnohdy vyumelkovanost deje a i delka filmu (nemam nic proti dlouhe stopazi, v romanticke komedii bych ale ubral). ()

danecek24

55. Zlatý Glóbus za rok 1997 - cena (3) - *Nejlepší film (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Helen Hunt, *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Jack Nicholson + nominace (3) - Nejlepší herec ve vedlejší roli - Greg Kinnear, Nejlepší režie - James L. Brooks, Nejlepší scénář - Mark Andrus ()

matt6

Jack Nicholson v hlavnej úlohe je záruka dobrého filmu. A hlavne, keď hrá mrzutého starého blázna, ktorý neznáša nikoho iného okrem seba. Kto má rád Nicholsona si určite príde na svoje, jeho úloha je presne taká, kturú máme tak radi. Štýl ktorým odpisuje všetkých naokolo je bezkonkurenčný. Oscar je v tomto prípade zaslúžený, no je pravda, že priestoru dostal až,až. Helen Hunt mu skvelo sekunduje, ale na oscara to nevidím. Greg Kinnear ma milo prekvapil, jeho úloha mu taktiež sadla. Natočené to je štandardne. Film ma nechytil za srdce, k dokonalosti nestačí len Nicholson a dobrý scenár. 80% ()

Pajky3

Taková lehce nadprůměrná komedie. Kde exceluje Jack Nicholson. Jeho role a její zahrání bylo skvělý, ale jinak? Jinak to bylo vážně průměrné. Klasická zápletka, dalo by se říct, že vše už bylo viděno, až právě na Nicholsona. Ten tomu dává pěknej rozměr. ()

pufina

Docela těžké ohodnotit, ale nakonec slabé 4. Jack Nicholson bez pochyby už sám o sobě, tedy jeho herecký výkon, je vynikající. Helen Hunt nikdy nebyla mou oblíbenkyní, ale tady mi moc nevadila. Příběh byl dobrý a poutavý. Ovšem to, že film nosí částečnou nálepku ,,komedie", tak jsem se mockrát nenasmála. ()

sklennenka

Ano, dalo by se říct, že je to jen další ždímačka na city, ale podle mne je to dokonalost sama. Herecké koncerty, zvláště poklona Jacku Nicholsonovi a i to čtyřnohé košťátko nebylo k zahození. Nápaditý scénář: směs humoru, dramatu a nakonec i té romantiky. Slzy v očích byly přítomny během filmu i po něm, tak to má být. Zasloužený oscarový kousek. ()

Martrix

Jack Nicholson i Helen Hunt jsou vynikající. Postavy které hrají jsou skvěle napsané, téma je to divácky atraktivní...pro nešťouraly jednoznačná volba pro sobotní večer u TV. Mě se dnes ale šťourat chce, tak si tak říkám, že pointa Lepší už to nebude, může být třeba taková, že i když jsi megasobecký hajzl a hypochodr, tak když uděláš dva, tři dobré skutky(které jsi udělal jen pro svůj dobrý pocit), tak tě nakonec budou min. nezaujatí diváci milovat. Taky by mohla být pointa taková, že když sobecký hajzl, který si jen myslí, že trpí obsesemi, potká životem nalomenou, ale pořád dostatečně přitažlivou ženu, které pomůže(opět jen pro své sobecké potřeby) tak se může vcelku rychle změnit na filantropa zdravého jako řípa... . Ale to je jen šťourání... . Lepší už to nebude, je velmi dobrá komedie o tom, že někdy je jedno, jak velký hajzl jste...což je povzbuzující. ()

Juto

Teraz už viem, čo znamená dobré herectvo. V tomto filme ste ním úplne obklopení. V tomto filme nie je jediný herec alebo herečka, ktorá by sa nepresahovala. Úžasne. 9/10 ()

emo

Trochu netradičná skladkoktrpká romantická komédia s genialnym Jackom Nicholsonom a Helen Huntovou v hlavných úlohách. Tento film mal dostať OSCARa a nie T... ()

mortak

Slušná mainstreamová romantická komedie. Ulítlý Nicholson ve skvělé formě a osamělá maminka v podání půvabné Helen Hunt. Až budu chtít zbalit nějakou svobodnou matku, pustím jí právě takový film. Jinak mě to jednou stačilo a to jsem to viděl jen díky jedné dívce. Sám bych to asi nikdy neshlédl - to není film pro singletona. ()

Ice123

Naprosto bezvadně sehrané všechny důležité role, tedy jak Jack Nicholson tak Helen Hunt a Greg Kinnear a samozřejmě i bezvadná režie Jamese L. Brookse. Je to film co se vám prostě zalíbí. Plus nezapomenutelná role psa :D 5* míň ani ň. ()

BoXBe

Co když už to lepší nebude? Fatální otázka položená publiku v čekárně u psychoterapeuta v podstatě definuje to co mi bylo na filmu nejméně sympatické. Jack Nicholson tuhle existenciální zdánlivě bezvýchodnou situaci přehrával. Naštěstí je celý film i se tou nutnou romantickou linkou sám o sobě mnohem snesitelnější než Nicholsonova nervóza a lví podíl na tom nese nejen Helen Hunt, ale také předtucha, že až budu mít šedesát, taky by to se mnou být lepší nemuselo...:-) ()

Iwus.ka

Mít Jacka Nicholsona za souseda, přináší vskutku samé výhody. Nehledě na to, že je sympaťák a lidumil. Kdyby se vám náhodou zatoulal pejsek, bude tak hodný, že jej odloží do odpadové šachty. Dokonce jednomu rád připomene, že je teplouš, pokud by snad opomněl svou sexuální orientaci. Jackův herecký výkon je dokonale věrohodný a jím ztvárněnou postavu budete nenávidět, litovat i milovat. Velice příjemná, vtipná a skvělými hereckými výkony doplněná podívaná. ()