Princ Velen je v jeden deň najšťastnejším človekom. Starý kráľ mu zverí do rúk kráľovstvo, jeho sestrám pre zmenu osud dožičí ženíchov a sám Velen nevie spustiť oči z krásnej Večernice. Kráľ však nemá pochopenie pre posledné udalosti. Veľa odvahy a úsilia bude potrebovať nebojácny princ Velen na to, aby dal všetko do poriadku. Zvlášť ak mu je súperom a sokom krutý vládca nečasu Mrakomor... (STV)

Tyny

Krásná pohádka na kterou jsem se dost často jako malá dívala a strašně jsem se u ní bála, ale takové mají pohádky být. Dobro vítězí nad zlem a láska vítězí nad vším ostatním. ()

Mrkvič

Vždy si říkám, že tuhle pohádku moc nemusím, ale musím uznat, že není vůbec špatná. Má slušnou zápletku a hlavně ta ponaučení jsou fajn. Když si odmyslím pár postav (bohužel i tu hlavní), tak se dá říct, že je to i přehlídka slušných herců. ()

Zdeňka

Moje neoblíbenější pohádka od pana Vorlíčka a vlastně celkově vůbec. Já ji prostě miluju od prvních tónů písničky, přes vopelichaného kačera, doporučení obkladu z jahodového listí, Velenovou zkouškou dospělosti, návštěvy panství krále Mrakomora vládce všeho nečasu po pěknou švagrovou. Pohádce nechybí dobrý konec, laskavý humor, dětský nadhled a dobré obsazení. ()

Nihlathak

Proč jenom pohádkám nepřicházím na chuť? Z žánru mám rád jedině Arabelu... Česká pohádka má jistou atmosféru, která se mi nelíbí. ()

noriaki

Tahle pohádka u mě roky balancuje na pomezí mezi skvělou a lehce nadprůměrnou. Pokud přepadne na jednu stranu, tak jen dočasně. Škodí ji nesympatický princ, laciná výprava a nanicovatý děj, který nevyužívá všechny postavy jak by měl. Na druhou stranu ji převažuje Vorlíčkova režie, slovní výměny mezi šaškem a králem a pochopitelně démonický Radoslav Brzobohatý. Z jeho Mrakomora jsem měl jako malý regulérní hrůzu. Když si vzpomenu jak krvácel tu vodu, brrr. Silných scén by se našlo víc. Strach jsem měl i ze setkání s žebráky a kupodivu mi v paměti utkvěla i ta zoufalá náhrada draka. ()

dANo

Jedna z mála rozprávok, ktoré som videl aj v kine a asi aj to umocnilo zážitok natoľko, že tento film som mal a aj mám celkom rád. Výborný rozprávkový príbeh vtiahne nielen detského diváka. ()

IdentityS73

Jako malá jsem jí neměla vůbec ráda- bála jsem se u ní, ale s odstupem času....není zas tak špatná, ale určitě bych doporučila lepší pohádky ;). ()

zdenny

Tato rozpočtově nevelká pohádka se stala programovou jistotou vánočních svátků, což si jistě zaslouží. PS: "Dnes za peníze, zítra zadarmo", "Ten sejra je málo uleželej", "Dovoluji si již nebýt jelimanem". ()

lykan9

Princ a Večernice je hezká a zábavná pohádka, která jako jiné ani po několikanásobném shlédnutí nijak neomrzí. Menšík, Filipovský, Brzobohatý, ale i další odvádí své klasické skvělé výkony, výprava i kamera jsou nadprůměrné a nejen děti, ale i dospělí se při shlédnutí nijak nenudí. Prostě klasika. ()

Zemřela Libuše Šafránková

Zemřela Libuše Šafránková

09.06.2021

Z Prahy přichází velmi smutná zpráva. Svět českého filmu dnes opustila filmová, televizní a divadelní herečka Libuše Šafránková. Před pouhými dvěma dny přitom oslavila své 68. narozeniny. O úmrtí… (viac)

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012

13.09.2012

Pouhý den před svými osmdesátinami zemřel ve středu 12. 9. jeden z nejvýraznějších českých herců druhé poloviny 20. století. Byl představitelem hlavně mužných rolí, drsnějších i těch, díky kterým byl… (viac)