„Pane, vy jste vdova!“

TV spot
Československo, 1970, 97 min

Kamera:

Václav Hanuš

Iva Janžurová, Olga Schoberová, Eduard Cupák, Jiří Sovák, František Filipovský, Čestmír Řanda st., Jan Libíček, Otto Šimánek, Luděk Kopřiva, Vladimír Menšík (viac)

Česká crazy-komédia situovaná do vymysleného štátu. Autori použili ako dejové motívy najnovšie lekárske pokusy v transplantácii ľudských orgánov. Tak vznikla komická a zároveň drastická satira, ktorá rozpráva o nebezpečenstve zneužitia vedeckých poznatkov. (RTVS)

Flamik

"Vy jste bratranci? - Všichni lidi sou bratři a všichni králové jsou bratranci.,Ta musela mít rozumu, podívejte je to velké jako mužský mozek" Rušení armády, při kterém se nic nebere vážně, všechno vychází tak aby to bylo vtipný a vtipný to je. ()

sarkadc

Iva Janžurová ve své nejlepší komediální roli. Ten film je naditej hláškama a i když jsem ho viděla mockrát, pořád si najdu místa, kterým se od srdce zasměju. Z ostatních hereckých výkonů vyčnívá Libíček, Sovák a Růžičková. ()

Evbad

Stará dobrá česká komedie s výborným hereckým obsazením a humorem, který nezestárl ani po více jak čtyřiceti letech. ()

Tsuki003

Teprve celých čtyřiadvacet hodin po shlédnutí mi došla jedna věc. Je to komedie. A já se nahlas zasmála až posledních několik minut. Zajímavé je, že to vůbec není důvod mého údivu -divím se spíš tomu, že mi to vůbec nevadilo :D Bariéru protrhla hláška: "Co na mě pliváš ty prase?" Nevím, to mě prostě dostalo :) Iva Janžurová byla ve své trojroli famózní a totéž lze snad říct o všech kdo se ve filmu objevili. Velmi netradiční námět nakonec vyústil ve velmi povedenou českou scifi, oblast, kam se zrovna nehrnu. Ale nakonec, proč ne. ()

BlueNeon81

Podľa mňa to najlepšie, čo dvojica Macourek & Vorlíček kedy vyprodukovali. Na svoju dobu (tesne pred normalizáciou) riadne divoká, mierne fantastická a sympaticky prekombinovaná širokouhlá čierna komédia, ktorá mala perfektný potenciál zabodovať na celom svete. Iva Janžurová tu strihla taký luxusný herecký výkon všetkých troch postáv, že dovi, Olinka Schoberová klasicky sexbomba, Libíček, Kopecký, Sovák, Cupák, Filipovský, Hrzán, Menšík, Řanda, atď. luxus a Helena Růžičková si tak čmajzla svoje dve minúty vo filme, ako nikto iný pred ňou a po nej. Bez debát 5 hviezdičiek. ()

marekspanel

Jedna z nejlepších českých komedií, navíc se sci-fi prvky. Tohle by dnes nedokázal u nás nikdo natočit. Geniální ironický humor spolu s promyšleným scénářem vytváří skvělý a současně i nadčasový klenot naší kinematografie. Jako vždy excelentní bezchybné obsazení. Rozličnost postav Janžurové jsou zvládnuté na výbornou. Prakticky bych se na to mohl dívat pořád dokola a skoro pokaždé objevím nějaký nový detail. ()

zigy

Zábavný výplod šílence. Na mě moc překombinované, a tak nějak nechutné....herci a herečky (mj. Olinka) ovšem za jedničku s hvězdičkou, stejně jako úvodní song ("já vás chtěl varovat, hvězdy jsou jízdní řád...") ()

Desmi

Další česká komedie podobná Adéle bez večeře a Kvartetu vražd, nicméně o mnoho méně vtipná a zábavná. Nebýt tam Schoberová, tak se do konce určitě nedokoukám. Přišlo mi, že na dobrý začátek film v dalším průběhu už nedokázal navázat. ()

Syndrom

Absolutně nechápu ty pětky. Za vyjimečnější výpravou a plastickym, širokoúhlym snímání stojí krkolomnej, utahanej, v podstatě náhodnej a na koleni dělanej scénář. Hereckej koncert Janžurový. ()

aktakanamor

Tento film se rozhodně nezapře, výkony některých herců jsou dodnes nezapomenutelné. Zpočátku banální věštba, která se nakonec do puntíku výplní, z čehož vzniká velice komická zápletka, která spolu s úžasným obsazením umožnila vznik této komedii. ()

Kozlowski8

Humorný příběh o spiknutí generálů proti svému vladaři, patří v mých očích k tomu slabšímu z úžasné tvorby Václava Vorlíčka. 60 %. ()

PTuranyi

Vynikajúca situačná komédia založená na niekoľkonásobnej zámene postáv. Scenár dvojice Miloš Macourek, Václav Vorlíček je zárukou dobrej zábavy. Produkcia má štandardnú filmovú kvalitu československých filmov takže všetko ide hladko a divák sa môže sú sústrediť na skvelý herecký výkon Ivy Janžurovej, ktorá musí zvládnuť 3 rôzne osobnosti. Všetci herci hrajú svoje postavy výborne. Možno len Oľga Schoberová nie je tak úplne presvedčivá. Avšak gagy sa sypú jeden za druhým a situácia strieda situáciu, takže nie je treba sa trápiť drobnosťami. 90% ()

mnaucz

Jestli je něco pomyslný vrchol toho, co všechno ve filmu může býti za motivy a všechno to zároveň ladilo, tak je to v tomto filmu. Film jsem opětovně zhlédl a myslím, že Macourek a Vorlíček udělali nejlepší filmy ve své nejranější éře. Tento film se od těch předchozích a následujících liší svojí obecností. Je to řada motivu, které jsou pospojovány do sebe v jednoduchém a humorném příběhu. Na obsazení byl Vorlíček vysazen, což vysvětluje, že si zde zahrála většina nejlepších herců tehdejších veseloher. Janžurová, Schoberová, Cupák, Sovák, Menší, Filipovský a další. Vyzdvihnul bych výkon Jana Libíčka, který mě svým hraním uvěřitelným skutečně uchvátil. Až nedávno se mi zalíbil i Otto Šimánek, který (třebas, že nevyčnívá) má krásnou suchou komiku. Film považuji za jednu z nejlepších komediích u nás a dílny Macourek-Vorlíček je tento film u mě asi nejvýše. Minimálně mezi jeho barevnými filmy. ()