„Pane, vy jste vdova!“

TV spot
Československo, 1970, 97 min

Kamera:

Václav Hanuš

Iva Janžurová, Olga Schoberová, Eduard Cupák, Jiří Sovák, František Filipovský, Čestmír Řanda st., Jan Libíček, Otto Šimánek, Luděk Kopřiva, Vladimír Menšík (viac)

Česká crazy-komédia situovaná do vymysleného štátu. Autori použili ako dejové motívy najnovšie lekárske pokusy v transplantácii ľudských orgánov. Tak vznikla komická a zároveň drastická satira, ktorá rozpráva o nebezpečenstve zneužitia vedeckých poznatkov. (RTVS)

PlayEasy

Další hvězdně obsazená klasická Sci-Fi/Fantasy komedie a opět s Janžurkou, která pobavila. Nicméně ostatním hvězdám patří také velký dík. Třeba JEHO VELIČENSTVO Sovák byl jako vždy skvělý stejně jako PROFESOR Miloš Kopecký. Nezapomenutelné hlášky, scénky a gagy. Brutální humor byl někdy až moc brutální, lae v tomto případě jsme mu podlehli. Film se rozjíždí jako nějaká fraška, ale stále se výrazně a jistě zlepšuje a konec v divadle a "v posteli" (ne, to na co myslíte ne:) je vrcholem této pecky, kterou dovedlo překonat ne mnoho československých filmů a ze 70. let? Po "Marečkovi" snad nejlepší. 90% "Stačilo říci: Závři oči brouku.... fik...." :-) ()

Pitryx

Skvělá komedie! Jen to koktání mi vadilo a vadí vždy. Asi to mělo být zábavné, ale mi to tak nepřipadá. Ovšem jinak je to vynikající komedie. Když se potřebuji uklidnit, sáhnu po této nebo podobné. Ve velké většině případů je to od pana Vorlíčka. Domnívám se, že by toto bylo vhodné pro celou rodinu mimo dětí. I my na to koukali všichni, když jsem byl ve vhodném věku. ()

smatana.sk

Pekný dozvuk (1970) toho, ako mali naši filmári "našlápnuto", kým prišli tanky (1968). Už o rok neskôr by im neprešla ani tá z diaľky obnažená Janžurová, ergo "půl metráku telecího". Ale dnes to má význam už len pre toho filmového diváka, ktorý to videl v mladosti a potrebuje si pofúkať nostalgiu. ()

Anglicankaaa

"Abych z vás neudělal nezamněstnaného!"  "Který idiot mě zastlal do postele? Copak jsem nějaký termofor?"  "Z čeho to asi dělají?" "To je z nohy." Skvělá komedie s plejádou hereckých hvězd a výbornými hereckými výkony. Všechna čest vynikající Ivě Janžurové, která svou trojroli zvádla na jedničku. A hudba? Jedním slovem úžasná. Geniální film, který se mi líbil odmalička. ()

Lewaso

Ze souboje roku 1970 vyhrává o chloupek Václav Vorlíček nad Oldřichem Lipským (přestože Lipský měl dva žolíky - Čtyři vraždy a Einsteina). Scény vycházející ještě z absurdna konce 60. let zde nepokrytě dávají na srozumněnou: I přes Rusy v ulicích jsme neztratili smích... ()

LuckyK

Klasika všech českých, a kdyby je svět měl šanci znát, tak se nebojím říct, i světových crazy komedií. Tohle uměl jen Lipský a Vorlíček a jejich dvorní herci, kteří všichni hráli ve všem, neboť prostě byli, jsou a budou nepřekonatelní. ()

queckelberghe

Film plný absurdít a šialeností, ale ako výborne funguje! A je to najmä vďaka úžasnej Ive Janžurovej - tie hlášky v kombinácii s priblblým smiechom a výrazom - mňa tá ženská neskutočne baví. ()

route60

Miloš Macourek byl génius a Václav Vorlíček to moc dobře věděl, film nacpaný jednou lepší hláškou než druhou, člověče že z vás udělám nezaměstnaného, herci si to užívají a to bez rozdílu, výborná komédie na kterou se nezapomína a v dnešní době jich je bohužel moc málo. ()

honzic

Super komedie, která zaujme hlavně drsnějšími částmi pro silnější žaludky, ale skvělí herci zaručují příjemnou podívanou. Hodnocení: 75 % ()

megajalec odpad!

Takmer do slova súhlasím s užívateľom Engšpíglom, nuda, vôbec ma to nebavilo, neviem, čo na tom každý vidí, ale budiž. Pozerateľná Schoberová, výborne hrajúca Janžurová, inak totálne mimo moju misu. ()

Skytavka

Spíše čtyři a půl, ale na tom tolik nezáleží... Tak jako tak je tento snímek skutečně originální a zábavný o samého začátku až do konce. Vyznačuje se vším tím skvělým, co dříve české filmy měly: dobrá hudba, zajímavý námět, luxusní scénář, stejně tak herci, jeden vedle druhého a a neporazitelný český humor. A já se ptám proč? Proč už netočíme takové filmy? Z toho všeho, co jsme měli, zbyla jen hrstka roztřesených důchodců, z nichž polovina hraje v těch nejsmutnějších současných seriálech, místo toho se nahrazují totálně degradujícími komparzisty, vtip zřejmě dávno "utonul ve víně", scénář už to nezachrání a současná česká hudba se mi jeví na úrovni toho celého českého filmu... Ach jo:) ()

x_ander

Výborná sci-fi komedie ze zlaté éry českého filmu. V případě "Pane, vy jste vdova" šmrncnutá oním absurdnem, které to u mě táhne na pátou hvězdu. Kéž by ta originalita a um vydržel v českém filmu dodnes. ()

Luswani

Mám dojem, že jsem viděl jiný film. Jinak si nedovedu vysvětlit zdejší vysoké hodnocení. Další z řady scifi komedií, která až na pár momentů nebyla vůbec vtipná. U komedie docela velký nedostatek. Vlastně jsem hodinu čekal, kdy se to rozjede a ono pořád nic, tak jsem aspoň čekal na konec, který by můj dojem mohl trochu zlepšit a ono zase nic. Prostě další z těch filmů, který opět stojí na nekonečné řadě záměn, nelogičností, nedorozumění a náhod. Prostě mě to překvapilo, že tento známý film je ve skutečnosti takto nedobrý. Dvě hvězdy dávám za Olgu Schoberovou, která byla v titulcích uvedená jako Olinka Bérová a aspoň do tohoto filmu přinesla krásu, jinak by to pro mě nebylo koukatelné vůbec. V této době vznikla spousta scifi komedíí od vynikajícího filmu Jak utopit doktora Mráčka, přes dobrý film Zítra vstanu a opařím se čajem až po ty horší: Což takhle dát si špenát a právě Pane, vy jste vdova. Ještě jsem zvědavý na: Zabil jsem Einsteina, pánové. 35% ()

papuchalk

Na vdově je dnes obdivuhodné zejména to, že se jim povedl děj s těmi záměnami překombinovat až k samotné únosnosti a přesto to dokázali zachovat přehledné a bez zjevných logických nedostatků. Z toho by se mohl poučit třeba rejžisér Nolan, který v ruce drží prapor všech "překombinovávačů" světa. Rovněž se jim povedlo velmi dobře namíchaným koktejem postav zvýšit vtipnost záměn na maximum. Dokonce při každé další záměně se smějete dopředu, když si uvědomíte jaký hokej to v nastavených vztazích mezi postavami způsobí :) Taky na tomto filmu oceňuju, že mě v něm docela baví Janžurová, která je mi prakticky ve všech ostatních filměch krajně nesympatická. Asi je to tím, že po většinu filmu hraje vlastně Hrzána, a pak Růžičkovou... ()