„Pane, vy jste vdova!“

TV spot
Československo, 1970, 97 min

Kamera:

Václav Hanuš

Iva Janžurová, Olga Schoberová, Eduard Cupák, Jiří Sovák, František Filipovský, Čestmír Řanda st., Jan Libíček, Otto Šimánek, Luděk Kopřiva, Vladimír Menšík (viac)

Česká crazy-komédia situovaná do vymysleného štátu. Autori použili ako dejové motívy najnovšie lekárske pokusy v transplantácii ľudských orgánov. Tak vznikla komická a zároveň drastická satira, ktorá rozpráva o nebezpečenstve zneužitia vedeckých poznatkov. (RTVS)

Nocturno culto

Tohle nemá chybu, ujetá komedie se spoustou báječných herců, v čele se Sovákem, Hrzánem, Růžičkovou, Menšíkem a mnoha dalšími ..opravdová legrace .. ()

Inozuka

Nějak nevím, proč mě tenhle film nechytl víc. Jsou tam super hlášky (Čtyři vraždy, ale sadistický...), zmatek, násilí, parádní herci, ale přesto to nějak není ono. Již jsem nad tím přemýšlel několikrát, ale důvod jsem neodhalil. Takže i po několikátém zhlédnutí zůstávám u průměru. ()

MarekMotor

Pro zajímavost: původní (pracovní) název filmu zněl Snědli jsme baronku Kelétyovou. V roce 1970 byla věta "Zruším armádu, příštý týden" nečím neskutečně odvážným. Film, těžce vykoupený odpornou normalizační vinařskou sérií z dílny stejných autorů, patří k tomu nejlepšímu ze 70. let. ()

Tiiso

Jeden z malá českých, tehdy československých filmu, který je velmi profesionálně natočen. Technické zpracování se tu krásně snoubí s filmovým uměním. Neboť nezapomínejme film je hlavně umění. Režisér nenechal nic náhodě. Vše propracoval do nejmenšího detailu. Všimněme si například úžasných barev v salónu profesora Somra. Kostýmy počínaje, interiéry konče. Mimochodem Besson v pátým elementu se nechal asi scénou zrození Janžurové inspirovat. Děj je skvělá česká crazy komedie v které najdeme humor, sci-fi, drama a trochu toho zamyšlení nad lidským počínáním. Vynikající herecké obsazení a také jejich nasazení. Film byl natočen na kvalitním kodaku ve formátu obrazu 2.35:1, který umožní více se ponořit do děje. ()

GOGO3000

Nezapomenutelná komedie se skvělým hereckým obsazením plná hlášek baví diváky už hezkou řádku let, a myslím že ještě bude i nadále. ()

merlik

Dokonale fungující scénář. Fantazie Miloše Macourka puštěná ze řetězu. Těla měnící se v logickém sledu. Humor. Jedinečné dialogy. Výborné herecké výkony. Promyšlená režie. Co dodat víc? Zavři oči, brouku... ()

Rodin

Oh, la la! Tady mám za to, že jsem možná 4* podhodnotil. Nicméně nápad, jeho zpracování a výkony herců byly na čistou jedničku, jen snad střihači mohli těch sedm minut nad 90 ještě ubrat. Ale i tak - lehce nečistých (a tedy neúplných) 90%. Ovšem i přes vše, co film obsahuje - telecí nadále miluji. ()

montenegro

Velká škoda, že takovou komedii už u nás nikdo natočit neumí. Originální scénář, mega vtipné hlášky, brečím smíchy při každé repríze. Naplno projevený komediální talent I.Janžurové. "Zavři voči brouku- a šmik...4 vraždy- ale sadistický":-)) ()

Astrebleue

Teprve až teď vidím tenhle film, o kterym sem si vždycky myslela, že ho znám. A pak sem byla naprosto vykolejená z míry tím cynickým sadismem. Budu si to muset pustit znovu a pak si sem jistá, že dám plnej počet. Iva Janžurová je skvělá! ()

popos

Naprosto bezkonkurenční humor. Prostě Iva Janžurová,Jiří Sovák a mnoho dalších hereckých špiček českého filmu,to je záruka kvalitního a vtipného snímku jako je tento. ()

Godhaj

,,To víte, umělci, mají jinou morálku, jsou jako ptáci.“ Opravdu až takhle velmi černou komedii jsem skutečně nečekal. Jak se děj posunuje kupředu, lidé umírají a zase znova ožívají jak na běžícím páse. Příběh se neskutečně zamotává, ale přesto se lze díky výborným výkonům všech herců a vtipnému scénáři lehce orientovat. Přes tyto klady mě ovšem některé scény přišly až příliš cynické a jiné zase trpěly logickými chybami. Nicméně celkově mně tento film přišel povedený. ()

Stanix

V tomhle snímku mě vždycky mimojiné velice pobaví "Bobo" Libíček, který tu má neskutečné výstupy. Vždycky to byl pro mě takový český Oliver Hardy. ()

Rattlehead

Jedna ze špičkových českých veseloher. Září zde hlavně Iva Janžurová, která zvládla zahrát tři různé postavy s velkým přehledem, myslím, že právě zde a v "Morgianě" předvedla svůj nejlepší výkon vůbec. K tomu plejáda dalších skvělých herců i v menších rolích (Filipovský, Menšík, Kostelka, Kopřiva, Svěrák...) a krásná Olga Schoberová. Velká paráda. ()