Cheolinwanghoo

• Južná Kórea 철인왕후 (viac)

V současnosti pracuje Jang Bong Hwan jako šéfkuchař v prezidentově Modrém domě. Má svobodného ducha, ale jeho duch se v období Joseona nějak dostane do těla královny Kim So Yong v minulosti.
Král Cheol Jong je manželem Kim So Yong a má tajemství. Vypadá jako loutka, která je jemná a pohodová. Ve skutečnosti skrývá své silné stránky. Královna matka Sunwon je manželka zesnulého krále Sunjo. Má skutečnou moc v zemi, a tak podsouvá krále Cheol Jonga jen jako loutku. Kim Jwa Geun je mladší bratr královny Sunwon, který je též nesmírně ambiciózní ohledně vládnutí. (Katka232)

ChArLeNe

Pekné prostredie a kostýmy, no o výmene tiel je toľko filmov a seriálov, že už to nie je zaujímavé. Typické, predvídateľné vtipy ako sa muž správa v tele ženy, a keďže je to zasadené do historického prostredia, tak sa okrem toho vtipy týkajú porušovania etikety. Cringe. Tú fantazijnú zložku nejako nedomysleli - kde zmizla duša kráľovnej a ako to, že zrazu v tele kráľovnej bola duša muža aj duša kráľovnej. Príbeh v Joseon ére je o intrigách, pomste, rivalite, kto koho zosadne z trónu, kto koho otrávi, ale dôležitejšie je odhalenie korupcie a zvrhnutie tyranie. Epizódy boli nudné a nebavilo ma to pozerať, bez zrýchlenia by som to nedala (až posledných 5 epizód bolo akčnejších), postavy ani príbeh ma nezaujímali a ani soundtrack sa mi nepáčil. A ďalšie veci, ktoré mi v tomto prípade prekážali viac, keďže zbytok bol o ničom. 20 epizód bolo strašne veľa, 10 by bolo stráviteľných. ()

jarah

Po dlhej dobe JK seriál, od ktorého som sa nedokázala odtrhnúť a tak som preňho obetovala dokonca celú noc. Kim Jung Hyun má jedinečný herecký prejav, nie je to cukríkovský typ a historický kostým mu veľmi pristane. Už chápem, prečo sa poslednú dobu objavuje v rôznych rebríčkoch na prvom mieste. Konečne dostal úlohu, v ktorej zažiaril. Obyčajne hrá nepríjemných týpkov, na ktorých však veľmi rýchlo zabudnete. A potom je tu Shin Hye Sun v úlohe muža/playboya v ženskom tele s mužskou gestikuláciou, spôsobom vyjadrovania, vnútornými monológmi, aby ukázala svoje herecké kvality. Nevedela by som si v tejto úlohe predstaviť žiadnu inú herečku. Postavy sú spracované a interpretované na vysokej úrovni, divák zabúda, že je to iba seriál a dokonca fiktívny. Potrebuje sa rýchlo prebudiť, aby nemusel myslieť na to, aké sú ženy desivé, keď sa rozhodnú intrigovať. Seriál sa netvári pateticko-tragicky, monológy, dialógy aj spôsob vyjadrovania postáv spôsobil, že sa steny pravidelne otriasali výbuchmi smiechu. Jediný problém u mňa nastal s tým, že seriál nasadil latku vysoko, takže sa už teraz neuspokojím s hocičím. ()

Vavča

Shin Hye Sun v crossgenerové roli, hraje sice královnu Kim So Yong, ale její vědomí patří mužskému hrdinovi. Dostáváme se do roku 1851, Korea tradičně v rozkladu, frakční dvorské válce, bídě a hladu. Nový král Cheol Jong má být pouze loutkový král a jeho nová žena, královna Kim So Yong dohledem a krkem, který s ním hýbe. Nicméně nic není tak jednoduché, jak se zdá. Hlavní hrdin/ka zjistí, že na královském dvoře jde sice o život, ale díky kuchařským schopnostem půjde pohnout s leckterou zapeklitou situací. Seriál Mr. Queen mě hned na počátku zaujal a měl jsem strach, zda tvůrcům nedojde dech a nápady, jak se to často stává, zejména v kostýmních sériích. Nicméně nestalo se, konal se malý zázrak. Seriál je divokou a neskutečnou kombinací slapstick, situačního i konverzačního humoru (těžící z tajů korejského jazyka), kromě toho je to klasické dvorské drama a o moc, a taky food porno (které jinak moc nemusím, ale sem to sedlo dokonale). Hlavní hrdinka jim bude muset ukázat, co je to ramyeon, mac dunaldu:)) a pořádně jim ukáže, co je to girl power. Shin Hye Sun je neskutečný živel a řádí jako utržený z řetězu (líbila se mi už v Angel's Last Mission, ale tam neměla tak dobré parťáky a scénář). Kim Jung Hyun se jí v roli krále pokouší stačit, na to, že musí působit při zemi a chovat se jako historická postava se mu to daří dobře. Seriál je zábavný, vtipně komediální a nikoliv trapný, zároveň také napínavý, nikdy se nudit nebudete, delší minutáž není provar, fillery zde nejsou. Pár hudebních motivů si oblíbíte, včetně rockovějšího endingu. Jsou zde i silné vedlejší postavy, ať královnin bratranec, královna matka, atd. Mr. Queen je jeden z nejzábavnějších a nejoriginálnějších korejských seriálů poslední doby, nějaké Flower of Evil, It's Okay to Not Be Okay jsou proti tomu pouze dočasně módní, trendy záležitosti, co nemají stejnou kvalitu a časem vyšumí. Mr. Queen zůstane jako něco neobvyklého, co se ještě nepovedlo. Nenechte se odradit počtem dílů, ani jejich délkou, dva díly po sobě jsou ideál, aby jste se nepřejedli... ()

TedyM

Tak tenhle seriál jsem si hodně užila a okamžitě si vydobyl místo v mé top trojce. Korejci mě zase jednou příjemně překvapili, takhle jsem se hodně dlouho nezasmála (twerk dance je nejlepší). Musím vyzdvihnout casting hlavních postav - Shin Hye-seon si postavu královny s mužskou duší a kuchařskými dovednostmi dává s přehledem, zároveň však funguje i v romantických částech. Kim Jeong-hyeon jí zdárně sekunduje a chemie mezi nimi funguje na jedničku. Tohoto herce jsem si všimla už v Crash Landing on You a jsem ráda, že mu byla svěřená hlavní role, kde mohl prokázat svůj (nejen komediální) talent. K seriálu jsou dvě speciální epizody: Mr. Queen: Bamboo Forest, takový slepenec vystřižených scén. ()

wdc

Dobrá práce po stránce vizuální a hereckého podání. Vyžaduje od diváka bystrost a přemýšlení (aby člověk věděl kdo je kdo a komu jde o co). Určitě mě to zaujalo, ale chování hlavní postavy mi přišlo trochu neuvěřitelné a trapné i vtipné. Obecně mi přišlo podivné/ujeté když mluví chlap v těle ženy. Tedy spíše jsem to považoval za ztrátu času kvůli obsahu, i když to má zmíněné kvality. ()

• Mr. Queen je jihokorejský televizní seriál, založený na čínském románu „Go Princess Go“ a jeho adaptaci webových seriálů, který byl vysílán na LeTV v roce 2015. (Katka232)