Tento deň by bol ako každý iný, keby sa na oblohe neobjavilo “niečo”, čo zabilo otca súrodencov Haywoodovcov. Bolo to UFO? Alebo existuje racionálnejšie vysvetlenie? Nikto nič nevie. Isté je len to, že to, čo sa deje okolo malej konskej farmy, kde žijú OJ (Daniel Kaluuya) a Emerald (Keke Palmer), je čoraz znepokojujúcejšie a naberá to na obrátkach. Zatiaľ čo oči senzácie chtivých  amatérskych ufológov a záhadológov sa upierajú k oblohe v snahe zachytiť aspoň na chvíľu kúsok lietajúceho taniera, oči Haywoodovcov sa upierajú k zemi. Nemôžu predsa uniesť toho, kto sa na nich nepozerá. Alebo toto pravidlo neplatí? (Cinemart SK)

ZHODNOTITEL

Promrhané dobré minimalistické téma. Škoda je, že se všechno jen tak děje bez hlavy a paty. Bez usazení do nějakého kontextu a smyslu a bez poskytnutí znalosti, co vlastně divák vůbec sleduje. ()

Marcas

Nope je pro mě prototyp moderního hororu. Umí strašit, má super atmosféru a zároveň se tu nezapomíná na filmařskou stránku. Protože co se týče střihu, kamery, hudby, osvětlení atd., je Nope jedním z nejlepších hororů, co jsem za poslední dobu viděl. A ačkoliv scénaristicky je film relativně jednoduchý, tak pro účely, pro které byl vytvořen, to je naprosto dostačující. Jordan Peele mě zatím hodně baví a těším se, čím nás postraší příště. ()

boyjm

V dnešní době, s ohledem na množství filmové tvorby a počet záležitostí, které už jsem viděl, není vůbec lehké mne něčím překvapit.....ale Jordanovi se to stále daří! ()

HanzoBureshi

Jordan Peele je pán svého řemesla. Get Out u mě stále vede, ovšem Nope je mu hned v patách. Nejedná se o žádný epický film, ale přesto je tu vidět ta pořádná poctivost a precisnost, o kterou se snaží režisér nejvíce a je to vidět, to u většiny filmů chybí, a proto si tento snímek zaslouží velkou chválu. Herci byli super, hlavně jsem rád za návrat Daniela Kaluuya z prvního filmu, potěšil také Steven Yeun, kterého konečně můžu pořádně vidět i mimo TWD, scénář byl geniální, hudba byla gradující, příjemné efekty, nápadité hororové prvky, všechno bylo fajn. Asi mám jednu výjimku a to, že tajemně hustá atmosféra se v poslední třetině úplně vytratila a bylo z toho čisté sci-fi, možná by to šlo udělat lépe, ale poražení hlavního objektu vlastně docela dobré. Co se týče případu opice, tak ta byla úžasná, protože se později dozvíte, že se jedná o docela důležitý point filmu. Celkově jsem rád, že se Peele pustil do něčeho takového, protože kdo miluje například film Znamení, tak si tento snímek určitě užije. Rozhodně je tu zlepšení od snímku Us, který byl o něco slabší, ale stále originální. Já jsem spokojen a už se těším, co nám Jordan přinese příště. Mé hodnocení: 7/10 ()

Facerr

Natočeno na jedničku. Nechybí napětí, které by se dalo krájet, ale na rozdíl od blockbusterů nabušených digitálními efekty, tady se na ně pravděpodobně nedostalo. Největší nebezpečí je tady nakonec vyobrazené jako obří prostěradlo, které vás chce pozřít. Z toho nakonec moc hrůzy fakt nešlo. ()

Skokan

Hmmmm... to že je to UFO film, jste asi z traileru pochopili, ale jakej a neprozradí se tam všechno? A mám se na to koukat? Nejlepší je o filmu nic nevědět a užít si ho. A pro ty, kteří v tomto žánru mají rádi jen určitý subžánr a neví tedy, zda do toho jít, nebo ne uvedu, že jak už trailer naznačuje, tak svoji strukturou budování atmosféry a vyprávění příběhu má spíše blíž k Blízkým setkáním a třeba Aktům X, a rozhodně si ani nečichne třeba k Battle for l.A. A nebojte ,trailer toho kupodivu zas moc neprozradí, tady jde totiž o to, zachytit ten správný snímek. Jo a běžte na to do kina, budeme se totiž hóóódně dívat na oblohu a širé pláně, tak ať je dobře vidíte na velkém plátně. ;-) ()

Petaz

Určité napětí to sebou chvíli neslo + krásné záběry na tamní krajinu mě obměkčili ke dvěma hvězdám. Jinak to stálo celkem za h@vn@. ()

JasonV

Plachtový UFO zabijak, ktorému by závidel aj raťafák plachta? Šimpanz v bersek móde? Peele režíruje super a Hoyteho kamera je ešte lepšia, ale príbehovo a scenáristicky to celé nejako neladí a na rozdiel od svojich predobrazov (Znamenia, Oheň v oblakoch) je tam príliš veľa elementov rozptyľujúcich divákovu pozornosť (kone, opica, čudný kameraman) až v závere celý film vyznieva ako paródia na sám seba. Navyše mám pocit, že čím viac symboliky Peele do svojich filmov tlačí, tým menej to funguje. Preto bolo Uteč takmer dokonalým hororom/trilerom, zatiaľ čo My sa už zadrhávalo v nezmyselných metaforách a Nie, nie sa v nich už utápa. ()

Kinofil

|| R || Universal || Rozpočet: $68 mil. || USA: $123 277 080 - ČR: 2 887 394 Kč - Celkem: $171 235 592 || Potenciál na tuto UFO hororovou, paranoidní podívanou ala Znamení by velký. Peelovi však očividně ani o jedno z toho nešlo, a tak druhá polovina filmu je jako z jiného, ale pořád dobrého filmu. Úvod před příchodem mimozemšťanů je celkem nuda, postavy jsou sice zajímavé, troška nahlédnutí do zákulisí Hollywoodu je vždy fajn, jenomže Nene, respektive Peele neví, co chce točit. Pokud tedy čekáte hutný horor o mimozemšťanech, budete zklamaní. Pokud čekáte film o chovatelích koní pro kaskadéry a zákulísí Hollywoodu, budete taky zklamaní. Příběhu trvá příliš dlouho než se rozhodne aspoň pro jeden z žánrů. Jakmile na UFO konečně dojde (asi v polovině), stane se z Nene poměrně originální a nápaditý UFO horor, který divákovi nechce předkládat veškeré informace zadarmo. A toho si cením. Jenomže je to celé jakési až moc "Peelovské" jako jeho My a trochu jako Uteč. Celé to asi chce být zase nějakou satirou nebo společenskou kritikou, jenomže v tomto filmu jsem ji nepřišel hledat. Chtěl jsem mimozemšťany! V závěru naštěstí na nějaký střet a vyvrcholení dojde, pořád ale na jazyku zůstane pachuť nevyřčených otázek a odpovědí a krom toho konec působí dost zbrkle. Nene se tak může opřít především o úchvatnou Hoytemanovu kameru a skvělého Kaluuyae, který ale nemá moc prostoru se předvést jako v Uteč. Nene tak jednoduše nenaplnilo svůj potenciál, který mělo. Příště ať si Peele vybere jednoznačnější látku (což vím, že stejně neudělá). 60%. ()

blondboss

Úplná zbytočnosť roka. Tento akože hororový snímok mal diváka pobaviť a trošku aj vystrašiť, ale vo veľa scénach tu bolo cítiť skôr trápno. Jordan Peele vás navnadí vcelku kvalitnou atmosferickou zhruba hodinkou, aby vás potom v druhej polke doslova otrávil bezduchým a prázdnym dejom. Škoda toho, lebo potenciál to určite malo, avšak to by asi chcelo o niečo lepšiu réžiu a hlavne lepšie dotiahnutý scenár. Za mňa len podpriemerný snímok. Dve hviezdy hlavne za hudobný podmaz, ktorý bol veľmi kvalitný. 40 % ()

Arigato

Zabaví, hezky se na něj dívá, nikam se film ale víceméně nedostane. Téměř každá scéna je vizuálně nadprůměrná (ta s deštěm nejlepší), bohužel hodně z nich bez nějakého většího významu. Nope. Já v tom spíš vidím chtěnou pózu než nadčasový snímek. ()

GejmronCZ

Hned ze začátku říkám, že jsem fakt velkej fanda ufologie, mimozemského života a vesmíru. Moc rád se o tyhle věci zajímám a přemýšlím o nich. Tudíž je to přímo pro mě jako dělané. Už ale k recenzi >>> Začnu asi u atmošky... jhooo kurva, tý řádný atmošky! Tenhle film ve vás hned ze začátku začně vzbuzovat pocit, že neni něco v pořádku. A to že doprdele hodně. Asi 2x jsem sebou cuknul jako svině a to aniž by to byly vyloženě (alespoň poprvé) zasraný jumpscary. Rozhodně to neni pro každýho. Ale rozhodně to je pro každýho, co vzhlíží k nebi, má rád UFOlogii a zajímá se o vesmír. Pro mě úplně doteď neznámá šílená originální teorie a musím říct, že až na ten konec, opravdu skvěle natočená. Konec je hold přehnanej. Během těch 2 hodin jsem se několikrát musel ohlédnout, jestli semnou neni někdo v pokoji....asi bych se posral. Celou noc teď budu čumět do zdi, protože to vě mě fakt solidně rezonuje. Nějaký takový koncept už nám dost jinak podal jeden díl Star Treku Nové Generace, ale který? Nemám páru. Tohle je ovšem na úplně jiné úrovni. Všechno tu krásně funguje. Vztahy, dialogy, mluva, střípky příběhu, hudba a kulervoucí atmosféra! Můžu říct, že použili dokonce i docela známý tvar. To označení hororu tomu dost ubírá, ale uznávám, že jedna pasáž je taková. A prdel je, že stejně po tom všem nedostanete uspokojivou odpověď, co to kurva je. ()

Fin_429

Aha? Tohle bylo zvláštní. Promo materiály jsem totiž asi pochopil úplně jinak, než jsem měl. Očekával jsem horor. Očekával jsem mysteriózno. Dostal jsem lacinou komedii :DDDDDD. Doslova lacinou. Jakoby Jordan Peele zapomněl na svůj režijní um. Jsem zklamaný. 5/10 ()

Scanerior

Vcelku zajímavý mysteriózní film, který ovšem ve finále není tak wow. První hodina filmu je zajímavá a vlastně jsem pořádně nevěděl, co mám čekat, což bylo ovšem super a já si první hodinku užil, zvláště pak když se přidal k hlavní dvojici i "týpek" z obchoďáku, který tu byl fajn elementem. Druhá hodina má pár pozoruhodných momentů, ale jdeme spíš do akční části a hlavně odkrýváme tu "záhadu", jejíž odhalení pro mě nebylo zklamáním, ale ani žádným extra překvapením, i když se mi hodně líbilo, jak poprvé zjistili, kde ona věc "sídlí". Ve finále nejsem extra nadšený, ale rozhodně ne zklamaný, jedná se o relativně originální snímek, který mě nenudil. Aktualizace: Po pár měsících od zhlédnutí na film pořád dosti vzpomínám, hlavně na tu očekávání plnou a tajemnou atmosféru, tak přidávám jednu hvězdu. ()

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

10.02.2023

Na pět Oscarů nominovaný americký režisér David O. Russell (Špinavý trik, Terapie láskou) za sebou nemá úplně úspěšné období. Po sedmileté režijní pauze poslal vloni na podzim do světových kin svůj… (viac)

Noc ve filmu Nene je jako žádná jiná

Noc ve filmu Nene je jako žádná jiná

19.09.2022

Přinejmenším filmoví fanoušci jistě dobře vědí, že noční scény se často točí ve dne. Používá se přitom technika zvaná „americká noc“, kdy se na záběry pořízené za denního světla aplikuje modrý filtr,… (viac)

Míří k nám další velká streamovací služba

Míří k nám další velká streamovací služba