Bývalý učiteľ Majer je prepustený z väzenia v rámci prezidentskej amnestie. Vonku nikoho nemá, celá jeho rodina je mŕtva. Prekvapivo sa ho ujme bývalý rómsky spolužiak Ivan, ktorý žije a pracuje v rómskom gete ako asistent učiteľa. Ivan naliehavo potrebuje Majerovu pomoc. Denne bojuje proti drogám, ktoré sa šíria medzi mladými Rómami, a proti rastúcemu násiliu. Dobre pozná všetky problémy rómskej komunity. Chce, aby mu Majer pomohol s ich vzdelávaním. Ich spoločným cieľom je znovu otvoriť školu, v ktorej Majer kedysi učil a istý čas ju aj viedol. Nie všetci však s ich plánom súhlasia. Majer a Ivan však o najväčšom probléme nemajú ani potuchy. Bývalý mafiánsky boss Dostal zistí, že Majer je na slobode. Chce len pomstiť smrť svojho syna a vnuka. (Magic Box)

vavsek odpad!

Filmovou trilogii Bastardi jsem měl rád a tak jsem se na další díl těšil, chtěl jsem dokonce zajít do kina, což nakonec nevyšlo a jsem vlastně i rád. Film hrozný propadák a jsem rád, že série je doufám tímhle filmem zakončena a pokračování se nedočkáme. ()

GanjaManCZ

Za nostalgii a několik vtipných hlášek za mě tu jednu hvězdu dám. Jinak je to vesměs o ničem, plné zbytečné vaty. Herecké výkony amatérismus a zbytečně moc se to táhne. Navzájem urážející se cikáni už mě přestali bavit... ()

petr2

Miluju první Bastardy, Bastardi 2 byl jakože fajn, užil jsem si ho. Bastardi 3 už tak skvělý nebyl, ale furt se to dalo... Reparát se vrací ke kořenům, kdy se nám vrací všichni z původní partičky žáku a je to skvělý! Při promítání jsem umíral smíchy. Věřím, že každému to nemusí sednout. Ale říkat o tom, že to je rasistický film a osočovat Tomáše Magnuska že je rasista? Blbost. Všichni víme, že se tohle děje. Zdeněk Godla a Tomáš Magnusek totální frajeři. Ta jejich Bro-mance je skvělá. Gabriela Gášpárová, ačkoliv by někdo mohl říct, že tam nesedí, tak naopak sedí a vůbec mi to nevadilo. Bohuslav Hrdlička tam hraje dobrého hajzlíka. Hlavní parta "žáků" jmenovitě hlavně scény s Július Bartošem a Erikem Karvaiem, když malují učebnu anebo Liam Duna a scéna v klubu? Bomba. Miluju ten film! Takový film tu prostě není, furt tu jsou jen české romantické "komedie". Ačkoliv loňský Vyšehrad: Fylm (2022) a Párty Hárder: Summer Massacre (2022) byly neskutečný pecky. Bastardi: Reparát je skvělý film plný vtipů a skvělého zvratu. Jděte na to do kina, stojí to za to! Těším se na pokračování Bastardi u moře. :D ()

fandysek

Rozhodně tento počin nemá na předešlé díly co se obsahu týče, děj se ubíjí pomalu, moc nečekaných věcí nelze vidět, kdybych měl hodnotit z celé série, bohužel tento je nejhorší. ()

Troner odpad!

Odpad. Film nedisponuje ani základním spádem, člověk se ocitne na konci filmu při očekávání, že je teprve v půlce a tak z kina odchází zmaten a zklamán. Jako důkaz Magnuskova nezájmu je i fakt, že vynechal slíbenou besedu na předpremiéře aby se dostavil na Clash of the stars pro své krátké zviditelnění. Je pravda, že jsem od filmu neočekával nic velkého, přeci jen většina fanoušků jsou lidé, kteří vyrůstali na drzých hláškách z prvního filmu. Avšak po nastudování Magnuskova života a jeho zkušeností s filmovými neúspěchy a následným zadlužením bych očekával, že se vydá buď směrem kvalitního SMYSLUPLNÉHO filmu, nebo zpět ke kořenům vytvořit komedii o nepřizpůsobivých romech. Cesta tohoto filmu je však něco mezi a to vytváří zvláštní dojem. Film není zachráněn ani "hvězdným" obsazením (Zdeněk Godla,  Karlos Vémola, Gabriela Gášpárová), tyto postavy včetně režiséra jsou neschopné a jejich "geniální" nápad je obsadit spíše kazí dojem ještě více. ()

NinetyOne

Já vlastně ani nevím, proč jsem do Bastardů 4 vkládal takové naděje. Asi jsem naivně věřil, že se Tomáš Magnusek za 11 let trošku vyvinul a jeho tvorba se od původní trilogie posunula dále. Ale ne. 86 minut založených na zoufalém životním stylu cigánů z Chánova a vtipných hlášek Magnuskových poloretardovaných studentů. Ty hlášky jsou to jediné, co ten film nabízí, jinak zhola nic. Celé je to založené jen na nostalgii z první trilogie (ba dokonce jen z prvního filmu). Polovina herců jsou "herci" z Mostu, druhá polovina vůbec herci nejsou. Vždyť tomu filmu naprosto chybí jakýkoli drive, nějaký pozvolný progres do velkolepého finále. Ten konec ani nekomentuju, to byla podělávka století. Kdejaký student FAMU by ten film dokázal uzavřít líp. To charakterové salto, co převedl na konci Ivan (Godla) bylo tak neskutečně nepravděpodobné, že to v české kinematografii dlouho nikdo nepřekoná. Objednávat nájemného vraha s astmatem?! a jeho přílet v helikoptéře, když mám vedle sebe Vémolu? Proboha proč? Nebylo by daleko atraktivnější dát Vémolovi právě roli toho, kdo půjde po Majerovi? Jediné, co se panu Magnuskovi povedlo, bylo to, že nakonec neobsadil vedle Kajumiho a Vémoly i původně avizovaného Van Damma. Takže z lítosti dávám jednu hvězdičku za Gašpárovou a pokud ten otevřený konec měl být otevřenými vrátky pro Bastardy 5, tak už s mými pěti stovkami za lístky nepočítejte. ()

5tipes odpad!

Absolutní odpad, v 86 minutách se na plátně neodehrává nic, co by připomínalo kinematografické dílo. Od špatné kamery, přes zcela neopodstatněný scénář a zcela nepřítomnou režii až po střih, který vůbec nectí pravidla střihové skladby. Herecké výkony ubohé a smutné. Velký podvod na diváka. Rozhodně na to nechoďte. ()

CreepyJoe

Skvělý film, bavili mě všechny předchozí diliny. Nicméně tady je třeba trošku historický úvod. Magnusek, má za manželku romku, přiženil se do romské rodiny a mezi jeho přáteli je spousta romů, dokonce více, než má kdejaký maloměšťácký píčusek, co tu ohrnuje nad tímto filmem nos. Díky tomu má slušný vhled do romské komunity jako celku a to i do té patologičtější části společnosti. První díl byl čistou politickou agitkou, vznikal totiž skutečně v době, kdy se uvažovalo o tom, a politici to řešili, že se zruší speciální školy, pro blbá děcka, nebo ta s poruchou v chování(agresivita, vulgarita) a proto první díl byl hodně společensky tématický, bohužel se vezl jen na povrchní rovině a nešel do hloubky, šlo skutečně o rychlokvašnou televizní zábavu a mně se to i tak líbilo. Pokračování se pak nesou v duchu jedničky, povrchní, poukazuje se na důsledek, nezkoumá se příčina, není více rovin, nicméně není to dokumentární film. Jelikož i stejně jako Magnusek mám celkem taky slušný vhled do komunity, tak můžu říct, že Romům se ty filmy líbí a velmi často zaznívá kritika utržený mládeže z řetězu, na Ústecku to došlo tak daleko, že místo dělnické mládéže! SI hlídkují v ulicích romové sami!(rasisti!) Problém? Kriminalita, násilí, přepadávání, a drogy v jejich komunitě, haranti utržení  z řetězu.  Zatímco pražská kávunda bude šokovaná! TO JE FAKE! :D Tak sami romové si tento palčivý problém uvědomují. Já jsem dlouhodobý zastánce romských internátních škol(kde by prostě děti z těchto sociálních patologických rodin, byli "vytrženi" a měli na nich vzory ke kterým stojí za to vzhlížet), kde by se naučili svůj jazyk, historii, hrdost na to být romem a pak konečně rozjeli pořadný gipsy live matters, protože z mého poznání, jim fakt kurva hodně dlužíme. Je fajn že se Magnuskovi opět povedlo rozvířit vody kolem romské tématiky, formu pak už zde hodnotí každý zvlášť. Čtyřka nějak extra nevybočuje ze šablony předchozích dílů(povrchovost, chybí hlubší sociologická sonda, empatie, poukazuje se na důsledek, nehledá se příčina), nicméně na TV formát super film. ***** ()

Karel_Kuhn

Magnuskův opus magnum se vyvinul v nudnou frašku lákající na známe tváře z minulých dílů. Jedinou soudnost si zachoval Jan Šťastný, který na svoji roli rezignoval. I přes krátkou stopáž se film vleče, jelikož dobrá půlka ze scén je lichých (téměř němé scény s polomrtvým Krampolem a Přeučilem). Největší kladnou změnou je obsazení Zdeňka Godly, kterému dělá Tomáš Majer nešikovné křoví. Rovněž částěčnou útěchu nabízí i shledání bývalých Majerových žáků a oprášení starých fórů z minula. Nebýt závěrečných titulků, ani bych si nevšimnul, že film skončil, jelikož dějová gradace vyšuměla někde v půlce. Reparát bych na postup do dalšího ročníku raději neviděl - 30%. ()

Benigni

Je zvláštní dívat se na film, ve kterém nic nefunguje. Od zcela neupevněného scénáře, přes nesmyslné záběrování, aranžmá a střih. Příběh, ani herci nic nenabízí. Je to jen ždímání ničeho, z něčeho, co nikdy nic nebylo. Jedná se zcela o amatérský film po všech stránkách. Zákonitosti filmové řeči, scenáristiky, dramaturgie i režie jsou zde k vidění podobně, jako u cvičení I. ročníku zlínské filmové školy. Přesto dávám alespoň jednu hvězdu za téma, které se tento film snaží už od začátku řešit. O castingu už ani nemluvě. To je fakt směšné, až nepochopitelně špatné. ()

jirikzaboj odpad!

Nic tak hrozného jsem dlouho neviděl. Nejde jen o nudu, ale o absolutní dno něčeho, co nemá obdoby. Slyšel jsem s Magnuskem nějaké podcasty a o to víc šokující je pro mě fakt, že celá tetralogie Bastardů je jeho práce a jakási osobní alma mater, která ho proslavila a on z ní hodlá po 10 letech těžit nadále. Myslel jsem si, že už to nikoho zajímat nebude. Po zhlédnutí tržeb v kině jsem zůstal v šoku, protože tahle vymývačka má skoro jednou tolik, než takový Babylon od Chazella. Lidi, proberte se. A začněte zase podporovat kvalitní filmaře. Pan Magnusek se mi jeví jako sympatický pán, ale s poněkud pokřiveným, či nulovým morálním kompasem, který toxicky přenáší do českého umění a tam to prostě nepatří. Nedivím se, že to Cinestar nechtěl hrát. ()

Mylan_ek

Spíše nostalgický díl za mě nic novýho film, ale nepřinesl. Kromě konce s mnoha otázkami je celý film prakticky o ničem formou "dokumentu". Konec není uzavřený proto doufám, že 5. Díl není v plánu. Upřímně čekal jsem to lepší s více srandou a tak, film neměl ani nádech roku 2020+ ,podprůměrovka. ()

M.Fish

Je skvělý, že je ve filmu Karlos Vémola. Z toho jsem byl nadšen. Další plus je Godla. Scény, kde jsou žáci jsou občas bolestivý.... Rád bych se dočkal i Bastardů 10, který by se mohly odehrávat ve starobinci, kde se nesmrtelný a nejlepší učitel Majer stále snaží o převýchovu svých úžasných, neslušných, romských žáků. Věřim, že učitel Majer bude mít ještě úžasnou životní cestu a že místo jedný modelky bude žít v polygamii se dvěmi až třemi modelkami, který všechny sbalí na to, že co by udělal jejich brácha, kdyby je někdo seknul ve křoví :D ()

Ocicak

Dobrá atmosféra, doufal jsem že tam bude víc dramatických situací a víc linek. Jako zrcadlo to ušlo. Hudba se povedla. Pro cigány to dopadá špatně a je jim to fuk, další z toho těží. ()

Enon

Myslím, že se na Tomáše Magnuska strhuje až moc velká vlna kritiky, a to nevztahuji jen k tomuto filmu, ale obecně k celé sérii Bastardů. Tato série nikdy neměla za cíl nějak dokumentárně zobrazit společenské problémy, Tomáš si chtěl spíše vytvořit vlastní film o tématu se kterým má osobní zkušenosti z minulosti. To, že ty filmy nikdy nebyly nějak extra dobré, to všichni víme, ale rozhodně si nemyslím, že bychom tomu měli říkat absolutní odpad. Na naší scéně se přeci jen natáčí stokrát horší filmy, než jsou filmy z této série a těm lidé většinou takto nenadávají, jelikož je stvořil nějaký známější režisér nebo v něm hraje Pan Langmajer a podobně. Tomáš se snažil a za to si minimálně zaslouží respekt. Tak a teď už k tomu filmu. Jako pokračování celkem dobře uzavřené trojky to není úplně dobré. Tento díl nebyl zkrátka vůbec potřeba a myslím si, že měl Tomáš tuhle sérii nechat spát, takhle na sebe zase jen zbytečně svalil vlnu kritiky a názorů. Jestli je to lepší než původní trilogie? Není. Je to na stejné úrovni. Víc k tomu asi nic nemám. 32% ()